Produkt lokalny

Lista aktualności

 • Podlaski Produkt Lokalny. Sztuka mięsa

  Mężczyzna z kobietą stoją za ladą w restauracji
  2021-07-27 15:07:53

  Macie ochotę na stek? Comber jagnięcy albo żeberka? Z mięsa wprost z podlaskich hodowli? Zajrzyjcie do białostockiej Sztuki Mięsa: do restauracji albo sklepu rzeźnickiego. Mięsożercy poczują się tam jak w raju.

 • Podlaski produkt regionalny ze specjalnym oznakowaniem

  Pięć osób siedzi przy stole. Za nimi rozstawione czarne ścianki z logiem Województwa Podlaskiego
  2021-07-23 14:33:43

  Czy jest potrzebny jednolity system identyfikacji wizualnej miejsc oferujących produkty i dania lokalne lub tradycyjne, jak zadbać o weryfikację ich jakości oraz kto, z jakimi produktami i na jakich zasadach powinien dołączać do takiej inicjatywy. To pytania, na które próbowali odpowiedzieć uczestnicy piątkowego (23.07) spotkania w urzędzie marszałkowskim, w którym wziął udział wicemarszałek Stanisław Derehajło.

 • Targi „Polska smakuje” w Augustowie

  Trzy osoby na scenie.
  2021-07-04 09:28:37

  To promocja lokalnej, tradycyjnej i zdrowej żywności, ale także konkursy i koncerty. W miniony weekend, 3-4 lipca, w Augustowie odbyły Targi „Polska smakuje”. W centrum letniej stolicy Polski, na rynku Zygmunta Augusta, swoje produkty prezentowali nie tylko rolnicy z Podlaskiego, ale także Lubelskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Mazowieckiego. Jak „Polska smakuje” sprawdzała Wiesława Burnos, członek zarządu województwa, która wzięła udział w otwarciu przedsięwzięcia.

 • Na zaguby do drohiczyńskiego „Zagubka”

  Drewniany budynek, na jego tle kilkoro ludzi
  2021-06-08 12:49:43

  Stynka suwalska, zaguby i rejbak – to trzy kolejne regionalne produkty z Podlaskiego, które zostały zarejestrowane na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. O sukcesie podlaskich specjałów mówił wicemarszałek Stanisław Derehajło w poniedziałek (07.06) w Drohiczynie podczas otwarcia Centrum Produktu Lokalnego „Zagubek”.

 • Podlaski Produkt Lokalny. Supraska Łukaszówka

  Babka ziemniaczana z Łukaszówki
  2021-05-31 14:15:44

  W 2021 roku Restauracja Łukaszówka z Supraśla obchodzi jubileusz 30-lecia. W swoich księgach ma prawie 300 autorskich receptur a na co dzień rzesze wiernych klientów. A zaczęło się od zupy i stołu pod śliwką dla kilku letników.

 • Podlaski Produkt Lokalny. Serowar Sokólski

  Ser w kostkach z oliwkami.
  2021-05-24 13:22:34

  W Miejskich Nowinach (pow. sokólski) rządzą kozy. A pod ich rządami Aurelia i Gabriel Szymczakowie produkują sery – kozie, oczywiście. Od lekkiego twarożku, po sery twarde, dojrzewające, a nawet pleśniowe. Korzystając ze swoich doświadczeń z miejskiego świata, uczą też innych, jak rozpocząć serowarską przygodę.

 • Podlaski Produkt Lokalny. Kuchnia Dobromil

  Talerz z soljanką wśród warzyw na stole.
  2021-04-16 09:33:16

  W Dobromilu, oprócz soljanki, można spróbować wegańskiego barszczu ukraińskiego, kartacze z mięsem sąsiadują z tymi nadzianymi czarną soczewicą, a kultowa świeżonka z zupą z pokrzywy.

 • Podlaski Produkt Lokalny. Wędliny od „Kolinka”

  Uśmiechnięty właściciel na tle wiszących pęt kiełbasy.
  2021-04-12 09:30:43

  Kusi świeżością, wysoką jakością swoich wyrobów i różnorodnym asortymentem – Ireneusz Koliński z Wysokiego Mazowieckiego ma olbrzymią wiedzę, doświadczenie i głowę wciąż pełną pomysłów.

 • Wielkanocne baby z Niewiarowa

  Baba trzymana w dłoniach przez osobę
  2021-04-02 09:44:08

  Do baby potrzebna jest forma. I rozmaite ozdoby. Niezbędna jest też gorąca woda i czekolada. Tylko taka baba – gotowana i ozdobiona podawana jest na wielkanocny stół w Niewiarowie (gm. Trzcianne) przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. W ciągu ostatnich dwóch tygodni ugotowały ich ponad 40!

 • Podlaski Produkt Lokalny. „Pod Sokołem” – z historią na talerzu

  Kawałek babki ziemniaczanej na desce obok miska z chłodnikiem - Pod Sokołem
  2021-03-23 13:57:25

  To miejsce z wieloletnią tradycją, dumnie prezentujące na drzwiach nominację słynnego żółtego przewodnika kulinarnego Gault&Millau. Jednak początki były trudne. W powodzenie nie wierzył nawet dziadek Kazio.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook