Pod Patronatem Wrót Podlasia

 • „Gwizdki, tracze i kolaski niech powrócą w nasze łaski” w PMKL

  Miniaturka artykułu
  2018-05-17 08:39:00

  Gwizdki, tracze i kolaski – dawne gry i zabawy wracają do łask dzięki projektowi, który realizuje Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Właśnie w siedzibie Muzeum, pod okiem twórców ludowych dzieci będą poznawać historię robiąc własne zabawki z gliny, drewna, czy szmacianych gałganków, takie jakimi bawili się przed laty ich pradziadkowie. Już w tym miesiącu rozpoczynają się pierwsze warsztaty w których udział biorą uczniowie białostockich szkół. Najbliższe odbędą się 24.05. (czwartek) o godz. 9:00 na terenie skansenu.

 • Gala z Melpomeną zakończyła Forum Teatrów

  Miniaturka artykułu
  2018-05-15 09:38:25

  W sobotę, 12 maja, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym zakończyło się III Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2018. Podczas Gali z Melpomeną, poznaliśmy werdykt jurorów. W ramach Melpomeny w dniach 8 - 12 maja odbył się przegląd artystycznych dokonań 17 zespołów teatralnych z województwa podlaskiego oraz dwa konkursy recytatorskie: XIII Powiatowy Konkursu Recytatorski im. Sylwii Chorąży dla Gimnazjalistów oraz Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków „O złotą różdżkę dobrej wróżki”, w których łącznie wzięło udział 50 uczestników.

 • Ludycznie i patriotycznie – trzeci dzień występów za nami

  Miniaturka artykułu
  2018-05-11 10:55:05

  Na czwartek, 10 maja, przypadł ostatni dzień występów dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z województwa podlaskiego, odbywających się w ramach majowego święta teatru - Melpomeny 2018. Młodzi artyści jak zwykle dali z siebie sto procent, a emocje, towarzyszące wchodzeniu w role i występowaniu na scenie udzieliły się publiczności oraz jurorom.

 • PATRONAT. VI Ogólnopolska Wystawa Modułowej Makiety Kolejowej "Kolej w miniaturze - Łapy 2018"

  Miniaturka artykułu
  2018-05-09 11:30:16

  Wystawa organizowana jest po raz szósty. Modelarze z całego kraju przywożą własnoręcznie wykonane makiety tras kolejowych, które łączą w jedną całość. W tym roku długość makiety to ponad 100 metrów. Po miniaturowych szynach będą poruszać się modele pojazdów kolejowych, przemieszczające się wg rozkładu jazdy.

 • PATRONAT. W najbliższy weekend zapraszamy na Aktywną Majówkę nad Wigrami

  Miniaturka artykułu
  2018-05-07 13:49:32

  Suwalska Organizacja Turystyczna wspólnie z partnerami: Wigierskie Stowarzyszenia Turystyczne, Wigierski Park Narodowy, Fundacja Wigry Pro, firma KayakZone i pozostałymi partnerami zapraszają na Aktywną Majówkę nad Wigrami (weekend 12 i 13 maja 2018).

 • PATRONAT. II edycja Dnia Książki Akademickiej i Naukowej

  Miniaturka artykułu
  2018-05-06 19:01:56

  12 maja w Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20A odbędzie się II edycja Dnia Książki Akademickiej i Naukowej, której organizatorem jest Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku. Wydarzenie ma na celu prezentację oraz promocję rynku wydawniczego publikacji naukowych i akademickich wśród jak najszerszego grona odbiorców. Wstęp na jego teren jest bezpłatny.

 • PATRONAT. III Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – MELPOMENA 2018

  Miniaturka artykułu
  2018-04-30 11:50:00

  Wszystkich miłośników teatru w dniach 8-12 maja zachęcamy do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym i uczestnictwa w III Wojewódzkim Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2018. W ramach tegorocznego przeglądu swoje sceniczne umiejętności zaprezentuje 15 zespołów dziecięcych i młodzieżowych z terenu całego województwa podlaskiego. Tegoroczne wydarzenie jest objęte honorowym patronatem: Marszałka Województwa Podlaskiego – Pana Jerzego Leszczyńskiego, Starosty Powiatu Białostockiego – Pana Antoniego Pełkowskiego oraz Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny – Pana Krzysztofa Marcinowicza. Patronat medialny nad imprezą sprawują: Wrota Podlasia, Białystok Online, Polskie Radio Białystok, zaś opieką medialną obejmie nas TVP3 Białystok.

 • PATRONAT. Zrozumieć człowieka – VII Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej

  Miniaturka artykułu
  2018-04-25 08:37:19

  Już po raz siódmy białostoccy społecznicy i działacze organizacji pozarządowych zapraszają do wspólnego świętowania podczas Podlaskich Targów Ekonomii Społecznej. Impreza odbędzie się w niedzielę 3 czerwca 2018 r. w godzinach 12:00-22:00 w Parku Planty w Białymstoku. Do 30 kwietnia przyjmujemy zgłoszenia wystawców do udziału w VII Podlaskich Targach Ekonomii Społecznej. Jest to największa impreza w województwie podlaskim podejmująca tematykę aktywnego rozwiązywania problemów społecznych – zaznacza Marcin Kruhlej, prezes Federacji Organizacji Pozarządowych – jednego z organizatorów. W 2016 Federacja Białystok za to wydarzenie otrzymała od Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego nagrodę „Inicjatywa Roku”

 • PATRONAT. Wernisaż wystawy „Żubry. Światło i Cień” Michała Kościa w Galerii Fotografii w Siedlcach

  Miniaturka artykułu
  2018-04-24 12:32:34

  Wystawa fotografii Michała Kościa „Żubry. Światło i Cień” miała premierę w lutym br. w białostockim Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Teraz będzie prezentowana w Siedlcach na zaproszenie tamtejszej Galerii Fotografii Fokus. Już w czwartek 26 kwietnia 2018 o godz. 18 odbędzie się wernisaż tej wystawy, połączony ze spotkaniem z autorem Michałem Kościem.

 • PATRONAT. Od piątku do niedzieli wielkie święto książki w Białymstoku. Targi Książki i Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur” (VIDEO)

  Miniaturka artykułu
  2018-04-20 09:10:54

  W tym święcie literatury w Białymstoku udział wezmą m.in. Grzegorz Kasdepke, Marcin Szczygielski, Martin Widmark, Tomasz Samojlik, Hanna Krall, Zygmunt Miłoszewski, siostra Małgorzata Chmielewska, Anna Kamińska, Ignacy Karpowicz, Vincenty Sewerski, Martin Pollak, Krzysztof Varga, Andrzej Strumiłło, Michał Książek.

facebook