Samorząd

 • Wydłużenie niektórych relacji i dodanie nowych pociągów - Zarząd Województwa Podlaskiego podpisał aneks do umowy z Przewozami Regionalnymi

  Miniaturka artykułu
  2018-10-19 13:49:51

  Szczegóły umowy przedstawili na dzisiejszej konferencji prasowej marszałek Jerzy Leszczyński, dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych w Białymstoku Janina Wilczewska i dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu UMWP Leszek Lulewicz. Na konferencji obecni byli również zadowoleni z takiej umowy radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Karol Pilecki, Nadzieja Sulima ze Stowarzyszenia „Przyjazny Transport” Czeremcha oraz Marcin Wróbel z Podlaskiego Centrum Kolejowego.

 • Dotacje z RPOWP. Na szkoły i świetlice, na staże zawodowe i pomoc społeczną, na panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne

  Miniaturka artykułu
  2018-10-19 13:48:45

  Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił dziś, 16 października przyznać dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego na szereg projektów w całym regionie. Są wśród nich projekty dotyczące rozwoju kompetencji uczniów i doposażenia szkół, dotacje na staże i praktyki zawodowe, nowe świetlice i wsparcie OZE.

 • 28 milionów dla przedsiębiorstw, które prowadzą działalność na obszarach Natura 2000

  Miniaturka artykułu
  2018-10-19 13:46:59

  Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał we wtorek, 16 października prawie 28 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 51 firmom, które prowadzą działalność w gminach, położonych na obszarach Natura 2000. Dzięki tym dotacjom powstanie 271 miejsc pracy w regionie.

 • Uroczysta, wyjazdowa sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego w Łomży

  Miniaturka artykułu
  2018-10-09 18:51:57

  Uroczysta sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego, zwołana na wniosek radnych pochodzących z Ziemi Łomżyńskiej z okazji 600-lecia nadania praw miejskich, odbyła się dziś 9 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego W Łomży. Zaproszenie na sesję przyjęli biskupi -obecny Janusz Stepnowski i biskup senior Stanisław Stefanek, parlamentarzyści, samorządowcy z miasta i powiatu łomżyńskiego, dyrektorzy łomżyńskich szkół i młodzież w ramach lekcji wychowania obywatelskiego. Sesja odbyła się w gmachu jednej z najstarszych szkół w Polsce (w 2014 roku miało miejsce 400-lecie szkoły).

 • Lepsza edukacja w przedszkolach i aktywizacja bezrobotnych. Dzięki dotacjom z RPOWP

  Miniaturka artykułu
  2018-10-09 12:38:22

  Na poniedziałkowym (8 października) posiedzeniu Zarząd Województwa przyznał 1,9 miliona złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego projektom zgłoszonym przez gminy należące do Lokalnych Grup Działania: Fundusz Biebrzański, Szlak Tatarski i Biebrzański Dar Natury.

 • Renowacja zabytków, remont przedszkola i miasteczka ruchu drogowego

  Miniaturka artykułu
  2018-10-09 12:27:55

  Ponad 2 mln zł – tyle wynoszą dotacje na inwestycje w gminach należących do Lokalnych Grup Działania, których udzielił w poniedziałek, 8 października Zarząd Województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Skorzystają Szepietowo, Ciechanowiec, Sokółka, Krynki i Tykocin.

 • Uroczysta sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego w Łomży

  Miniaturka artykułu
  2018-10-08 10:20:34

  Uroczysta sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego odbędzie się 9 października 2018 r. (wtorek) o godz. 12:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży ul. Feliksa Bernatowicza 4.

 • WKG: rola dialogu społecznego w rozwoju społeczno-gospodarczym. Dialog regionalny a dialog na szczeblu krajowym

  Miniaturka artykułu
  2018-10-04 01:58:18

  O doświadczeniach Rad Wojewódzkich Dialogu Społecznego, jego relacjach z dialogiem na szczeblu krajowym, upolitycznieniu, kompetencjach, możliwościach i przyszłości dyskutowali paneliści podczas obrad pierwszego dnia V Wschodniego Kongresu Gospodarczego. W dyskusji wzięli udział: Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski i przewodniczący WRDS województwa warmińsko-mazurskiego, Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego i przewodniczący WRDS w Białymstoku, Henryk Nakonieczny, członek Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, Waldemar Pędziński, wiceprzewodniczący WRDS w Białymstoku. Dyskusję moderowała Ewa Bujwid-Kurek, kierownik Katedry Współczesnych Transformacji Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 • OZE dla mieszkańców i przedsiębiorców

  Miniaturka artykułu
  2018-10-02 14:09:30

  Dwanaście podmiotów będzie produkować energię ze źródeł odnawialnych i wykorzystywać ją na własne potrzeby. Dotacje na ten cel zostały przyznane firmom, Powiatowi Sokólskiemu i Spółdzielni Mieszkaniowej w Sejnach.

 • To dopiero jubileusz! Gródek ma 520 lat

  Miniaturka artykułu
  2018-09-29 20:06:19

  Uroczysta gala, ogłoszenie wyników pierwszej edycji Nagrody Wójta Gminy „Biały Gryf” , prezentacje historyczne i artystyczne występy – w sobotę, 29 września br. w Gminnym Centrum Kultury w Gródku odbyły się obchody 520lecia istnienia miejscowości, dla miłośników mocnych brzmień znanej z organizowanego tu festiwalu Basowiszcza. W gali jubileuszowej wzięli udział lokalni samorządowcy, mieszkańcy gminy, ludzie związani z Gródkiem. Zarząd Województwa Podlaskiego reprezentował wicemarszałek Maciej Żywno.

facebook