Fundusze Europejskie

 • Early Warning Europe – ostatni moment na skorzystanie z darmowego wsparcia

  Miniaturka artykułu
  2019-10-16 09:13:43

  Jeśli jesteś przedsiębiorcą z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a Twoja firma znalazła się w sytuacji kryzysowej lub widzisz w firmie pierwsze oznaki nadciągających trudności – skorzystaj z bezpłatnego z wsparcia ogólnopolskiej sieci konsultantów i mentorów.

 • Ponad 106 milionów złotych na termomodernizację

  Miniaturka artykułu
  2019-10-15 15:24:14

  Łącznie ponad 100 budynków z naszego regionu przejdzie głęboką termomodernizację. Będą to zarówno obiekty użyteczności publicznej, jak i komunalne budynki mieszkalne. Kolejne czeki na realizację projektów termomodernizacyjnych wręczyli podczas wtorkowej (15 października) konferencji marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś oraz członkowie zarządu: Wiesława Burnos i Marek Malinowski.

 • Ludzie, nasz największy potencjał

  Miniaturka artykułu
  2019-10-15 15:23:51

  W poniedziałek, 14 października, członkowie Podlaskiego Forum Terytorialnego zapoznali się projektem Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego 2030. Posiedzeniu przewodniczył Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • „Moja firma-moja szansą” – spotkanie informacyjne dla przyszłych przedsiębiorców

  Miniaturka artykułu
  2019-10-11 14:37:19

  Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na spotkanie informacyjne „Moja firma – moją szansą” – dostępne formy wsparcia dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą. Spotkanie odbędzie się 28.10.2019 r., od godz. 10.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego ul. Poleska 89, sala konferencyjna 318, III Pietro.

 • Informacje dotyczące planowanego konkursu na granty na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (RPOWP)

  Miniaturka artykułu
  2019-10-10 12:28:51

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi planowanego naboru wniosków w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Konkurs zorganizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP).

 • Fundusze Norweskie wspierają innowacyjne projekty

  Miniaturka artykułu
  2019-10-08 10:44:20

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zainaugurowało program „Badania stosowane” w ramach III edycji Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jednocześnie ogłoszone zostały nabory do dwóch konkurów – POLNOR i POLNOR CCS. Łącznie na innowacyjne projekty realizowane w ramach programu jest w puli ponad 73 mln euro.

 • Realizowany jest projekt drogowy Powiatu Białostockiego i Obwodu Grodzieńskiego w ramach Programu Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020

  Miniaturka artykułu
  2019-10-07 10:09:48

  Projekt „Transgraniczna Sieć na rzecz Zrównoważonego Zarządzania Transportem” (akronim TransGoverNet) jest realizowany w ramach Celu Tematycznego DOSTĘPNOŚĆ. Beneficjentem wiodącym jest Powiat Białostocki (PL), który realizuje ten projekt wspólnie z Grodzieńskim Rejonowym Komitetem Wykonawczym (BY), Komunalnym Przedsiębiorstwem Projektowo-Remontowo-Budowlanym „Grodnoobldorstroj” (BY) oraz Gminą Gródek (PL). Całkowiota wartość projektu to 2,5 mln euro, zaś dofinansowanie z Programu PL-BY-UA wynosi 2,14 mln euro. Wszyscy partnerzy połączyli siły, aby wspólnie rozwijać transgraniczną infrastrukturę transportową w swoich regionach (łącznie przebudowanych zostanie 14,9 km dróg) .

 • Planowany nabór w Programie Interreg Region Morza Bałtyckiego

  Miniaturka artykułu
  2019-10-03 09:48:02

  W celu wsparcia rozwoju koncepcji projektów o strategicznym znaczeniu dla wdrażania Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego (EUSBSR), Komitet Monitorujący Programu podjął decyzję o rozpoczęciu drugiego naboru wniosków z wykorzystaniem seed money (kapitał zalążkowy) w dniu 5 listopada 2019 roku.

 • Nowy Program Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2021-2027

  Miniaturka artykułu
  2019-10-02 10:38:31

  Instytucje odpowiedzialne rozpoczęły prace nad przygotowaniem nowego Programu Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2021-2027. Będzie on realizowany w ramach celu „Europejska współpraca terytorialna” (Interreg) i Instrumentu Sąsiedztwa oraz Współpracy Międzynarodowej i Rozwojowej. Jedną z najważniejszych decyzji dotyczących nowego Programu jest wybór celów tematycznych, które ma on realizować. Zgodnie z założeniami nowych regulacji prawnych, Program musi koncentrować się na kilku wybranych zagadnieniach (koncentracja tematyczna). Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej tematów, które nowy Program ma rozwijać. Wypełniając ankietę prosimy, by wskazali Państwo, co w Państwa ocenie jest najistotniejsze dla rozwoju obszaru Programu, które z celów zasługują na podjęcie w nowej perspektywie. Chcemy, by podmioty funkcjonujące na obszarze przygranicznym miały wpływ na tę kluczową decyzję.

 • Dyskusja o Polsce Wschodniej

  Miniaturka artykułu
  2019-09-26 13:24:18

  Drugi dzień Wschodniego Kongresu Gospodarczego otworzyła sesja dotyczącą wyzwań przyszłości Polski Wschodniej. O kształcie i zasięgu oraz ewentualnym rozszerzeniu programu Polska Wschodnia, a także o wpływie wielkich inwestycji infrastrukturalnych na rozwój makroregionu rozmawiali przedstawiciele PKP PLK, GDDKiA, samorządowcy i przedstawiciele rządu. W dyskusji wziął udział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego i przewodniczący Komisji ds. Polski Wschodniej ZWRP.

facebook