Produkt lokalny

Lista aktualności

 • Podlaski Produkt Lokalny. Z Jelonki do Włoch - owce państwa Czmiel

  Ilustracja do artykułu Gospodarstwo państwa Czmiel (1).jpg
  2020-09-28 14:24:18

  Owce w Jelonce były od zawsze, także w gospodarstwie państwa Ewy i Jana Czmielów. Od lat je hodują, karmią ekologicznym zbożem i … wysyłają do Włoch. Chcieliby jednak, by ich jagnięcina była rozpoznawalna także tu – w Polsce i na Podlasiu.

 • Podlaski Produkt Lokalny. Z pasji i potrzeby - rodzinne gospodarstwo Rydzewskich

  Ilustracja do artykułu Gospodarstwo agroturystyczne sióstr Rydzewskich (3).jpg
  2020-09-16 14:12:37

  U Edyty znaleźć można ciszę i święty spokój. Sylwia zaprasza na pola i do szklarni: na ogórki, kapustę, marchew, pomidory oraz na kiszonki. Obie siostry Rydzewskie prowadzą we wsi Jemieliste na Suwalszczyźnie rodzinne gospodarstwa: agroturystyczne i ekologiczne.

 • Podlaski Produkt Lokalny. Lipiec białowieski z Przybudek

  ISłoiki z miodem ustwaione na trawie. Obok jabłuszka.
  2020-09-07 10:20:44

  Włodzimierz Owłasiuk z Przybudek ceni pszczoły wyżej niż krowy. – Bez krów da się żyć i wygodniej, i spokojniej. Bez pszczół? Teraz nie dałbym rady – wyjaśnia pszczelarz, który przed laty prowadził gospodarstwo z krowami mlecznymi. Teraz częstuje tym, co ma najlepsze: czyli miodem lipowym, tzw. „Lipcem białowieskim” wpisanym na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Podlaski Produkt Lokalny. Puszczańskie przetwory Jarosława Jackiewicza

  Ilustracja do artykułu Produkt Lokalny Ogórki Kiszonki-8.jpg
  2020-08-27 12:28:42

  Jarosław Jackiewicz i jego firma przede wszystkim żyje z puszczy i to w Puszczy Białowieskiej. Tam bowiem prowadzi skupy grzybów i jagód, które następnie przetwarza i zapakowane w słoiki rozwozi po sklepach i restauracjach w całej Polsce. Do tego ogórki, czosnek i kapusta kiszona, papryka marynowana, żurawina i borówka.

 • Podlaski Produkt Lokalny. Gospodarstwo Rybackie Huberta Falkowskiego

  Ilustracja do artykułu Gospodarstwo Rybackie Huberta Falkowskiego (1 of 7).jpg
  2020-08-11 10:01:58

  Najważniejsze, aby ryba była świeża, najlepiej jeziorowa i szybko dostarczona do wędzarni. A tam wędzona powoli dymem olchowym i z jednym tylko dodatkiem, czyli solą – taki przepis na rybę wędzoną doskonałą ma Hubert Falkowski, właściciel gospodarstwa rybackiego w Wiżajnach.

 • Piknik rolniczy w Krzyżewie

  Ilustracja do artykułu 1.jpg
  2020-08-10 13:37:11

  Nowoczesne maszyny, tradycyjne podlaskie zwyczaje i dania, pokazy garncarstwa i kiszenia oraz koronki, hafty, zioła i kwiaty – czekały na uczestników pikniku rolniczego w Krzyżewie w gminie Sokoły. Spotkanie na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie przyciągnęło wiele osób spragnionych regionalnych smaków i tradycji. Samorząd województwa podlaskiego reprezentował wicemarszałek Stanisław Derehajło.

 • Pasieka u Alfreda - miód z łąk i bagien

  Ilustracja do artykułu Pasieka u Alfreda - miód z łąk i bagien (3 of 9).jpg
  2020-08-05 07:51:51

  Stoją pod ścianą lasu w Biebrzańskim Parku Narodowym. Z daleka wyglądają jak kolorowe koraliki na ciemnozielonym tle. Ule Alfreda Judyckiego i jego córki Katarzyny, specjalistów od augustowskiego miodu łąkowo-bagiennego.

 • Kup lub sprzedaj regionalne produkty! Ruszył Podlaski e-bazarek

  Ilustracja do artykułu Gospodarstwo ogrodnicze-21.jpg
  2020-08-04 13:52:38

  To oferta skierowana zarówno do konsumentów, jak i producentów z regionu. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego (PODR) w Szepietowie uruchomił nową formę swojej działalności – Podlaski e-bazarek. Portal ma na celu ułatwienie sprzedaży oraz zakupu produktów pochodzących od lokalnych producentów, również w czasach zagrożenia epidemiologicznego.

 • Podlaski Produkt Lokalny. „Ruta” – litewskie smaki z Puńska

  Ilustracja do artykułu Podlaski Produkt Lokalny. „Ruta” – litewskie smaki z Puńska (5 of 6).jpg
  2020-08-03 10:23:03

  Czenaki, kibiny, kołduny, placki litewskie faszerowane mięsem i te smażone na liściu kapusty – to dania kuchni litewskiej, które serwują państwo Pieczulis w restauracji „Ruta” w Puńsku (pow. sejneński).

 • Białys na Liście Produktów Tradycyjnych

  Ilustracja do artykułu Miniatura Białys.jpg
  2020-07-30 16:46:25

  Na Listę Produktów Tradycyjnych został wpisany kolejny produkt regionalny z województwa podlaskiego – Białys. W czwartek (30.07) przed Zamkiem w Tykocinie, wicemarszałek Stanisław Derehajło podczas pokazu kulinarnego wziął udział w przygotowaniu Białysa.

facebook