Samorząd

 • Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów. Kolejne samorządy zrealizują inwestycje na blisko 1,2 mln zł

  Przyznanie symbolicznych czeków
  2021-06-15 22:08:24

  Przebudowa drogi w Głębokim Brodzie, budowa świetlicy w gminie Trzcianne, a także termomodernizacja budynków urzędów gmin w Krasnopolu i Szypliszkach – m.in. takie inwestycje zostaną wykonane dzięki pieniądzom z budżetu województwa. Symboliczne czeki przedstawicielom samorządów wręczyli we wtorek (15.06) Wiesława Burnos, członek zarządu województwa i radny Paweł Wnukowski.

 • Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów. Kolejne samorządy otrzymały symboliczne czeki z dotacjami

  Przekazanie czeków w Bielsku Podlaskim
  2021-06-15 06:12:40

  Remont hali sportowej i rozbudowa internatu w Bielsku Podlaskim, renowacja szkoły w Kuleszach Kościelnych oraz modernizacja dróg w gminie Rudka – to przedsięwzięcia, które będą realizowane dzięki wsparciu z budżetu województwa. Symboliczne czeki przedstawicielom samorządów wręczyli w poniedziałek (14.06) w Bielsku Podlaskim wicemarszałek Stanisław Derehajło oraz Marek Malinowski, członek zarządu województwa.

 • Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów: 1,4 mln zł na inwestycje w powiecie sejneńskim i w gminie Sejny

  Ilustracja do artykułu Czeki powiat sejneński i gmina Sejny (19 of 22).jpg
  2021-06-10 11:12:56

  Przebudowa dróg w powiecie sejneńskim oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w Poćkunach to inwestycje, które samorząd województwa dofinansował kwotami 900 i 500 tys. zł. W środę (09.06) marszałek Artur Kosicki i radny Paweł Wnukowski przekazali symbolicznie czeki z dotacjami przedstawicielom samorządów.

 • Partnerstwo samorządów receptą na sukces

  Marszałek Artur Kosicki siedzi za stołem przy szklance z wodą. Za nim białe tło z grafiką żubrów
  2021-05-20 06:23:43

  Omówienie najważniejszych aspektów programu Centrum Wsparcia Doradczego (CWD) i informacje dotyczące samorządów biorących udział w projekcie – to główne punkty spotkania poświęconego partnerstwom jednostek samorządu terytorialnego w województwie podlaskim. Odbyło się ono w środę (19.05) w formule online. W spotkaniu uczestniczył marszałek Artur Kosicki.

 • Samorząd Województwa Podlaskiego upamiętnił 77. rocznicę bitwy o Monte Cassino

  Marszałek Województwa Podlaskiego składa wieniec w 77. rocznicę bitwy o Monte Cassino
  2021-05-18 11:33:52

  77 lat temu polscy żołnierze pod wodzą gen. Władysława Andersa zdobyli ruiny klasztoru Benedyktynów na wzgórzu Monte Cassino. 2. Korpus Polski wygrał jedną z najbardziej decydujących bitew, która miała rozstrzygnąć o losach II wojny światowej. Marszałek Artur Kosicki uczcił we wtorek (18.05) pamięć tego wydarzenia składając wieniec przed Pomnikiem Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku.

 • Przedstawiciele pięciu województw dyskutowali o Green Velo

  Grupa osób w maskach siedzą przy prostokątnym stole. Przed każdym leżą dokumenty
  2021-05-15 14:52:42

  Jest porozumienie w sprawie logo i domeny Green Velo. Staną się one własnością wszystkich pięciu województw, przez który przebiega ten niezwykły szklak rowerowy. To wynik ustaleń podjętych podczas piątkowego (14.05) spotkania w Sandomierzu. Samorząd Województwa Podlaskiego reprezentował na nim Marek Malinowski, członek zarządu.

 • Obradowało Łomżyńskie Forum Samorządowe

  Wyświetlona na ekranie mapa powiatu łomżyńskiego. Przed nią trzech mężczyzn.
  2021-05-14 19:34:31

  Zapowiedź programu odbudowy gospodarki po pandemii znanego pod nazwą „Polski Ład”, a także promocja Programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych - to najważniejsze tematy poruszone podczas spotkania wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina z przedstawicielami Łomżyńskiego Forum Samorządowego. Wziął w nim udział także wicemarszałek Stanisław Derehajło.

 • 200 tys. zł dla gminy Trzcianne na budowę świetlicy

  O lewej, członkowie zarządu Stanisław Derehajło oraz Wiesława Burnos. Obok nich do zdjęcia pozuje drugi mężczyzna.
  2021-05-12 13:16:04

  Nowy budynek powstanie we wsi Krynica. Będzie pełnił wiele ról – ma tam działać filia gminnego ośrodka kultury oraz miejscowy klub seniora. Umowę w tej sprawie podpisali w środę (12.05): Wiesława Burnos - członek zarządu województwa, wicemarszałek Stanisław Derehajło oraz Marek Szydłowski, wójt gminy Trzcianne.

 • XXV Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

  Marszałek Artur Kosicki podczas spotkania online ZGWWP
  2021-05-12 10:44:10

  Dyskutowano o podlaskich inwestycjach drogowych, gospodarce odpadami komunalnymi i cyfryzacji. Samorządowcy podsumowali też miniony rok, szczególny ze względu na pandemię COVID-19. Spotkanie przedstawicieli gmin wiejskich województwa podlaskiego odbyło się w poniedziałek (10.05). W obradach online uczestniczył Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • Na Kongresie 590 o Via Carpatii

  Marszałek Artur Kosicki siedzący za stołem. W tle promocyjna ścinaka z napisem Województwo Podlaskie i logotypami regionu
  2021-05-05 15:34:46

  Znaczenie trasy Via Carpatia dla regionów, przez które przebiega oraz terminy jej realizacji były tematem środowego (05.05) panelu w ramach piątej edycji Kongresu 590. W spotkaniu z Andrzejem Adamczykiem, Ministrem Infrastruktury, wziął udział online Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego i Piotr Pilch, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook