Samorząd

 • Artur Kosicki najpopularniejszym marszałkiem na Facebooku

  profil na facebooku Artura Kosickiego
  2021-09-17 11:37:29

  Marszałek Województwa Podlaskiego został liderem rankingu aktywności internetowej wszystkich marszałków w Polsce. Natomiast profil Województwa Podlaskiego zajął drugie miejsce spośród profili urzędów marszałkowskich. To dane z najnowszego raportu Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych (IBIMS).

 • Konwent Marszałków Województw RP w Toruniu

  Ilustracja do artykułu konwent marszalkow m fot. Andrzej Goinski-55.jpg
  2021-09-09 13:04:08

  Przygotowania do wdrażania polityki spójności, środki dla Polski w nowej perspektywie unijnej, współpraca samorządów przy zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych, polskie Camino, a także korzyści ze stosowania instrumentów zwrotnych. To tematy czwartkowego (9.09) Konwentu Marszałków Województw RP, który odbył się w Toruniu. W spotkaniu uczestniczył Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

 • Blisko 300 tys. zł na ledowe lampy w Michałowie

  Osoba siedząca przy biurku
  2021-09-06 12:42:57

  Gmina Michałowo zamontuje na ulicach energooszczędne oświetlenie. W poniedziałek, 6 września, Marek Malinowski, członek zarządu województwa, podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji z funduszy europejskich.

 • #MarszałekWszystkichGmin w Mielniku

  Grupa samorządowców z dziećmi w strojach sportowych. Dzieci trzymają duży czek z kwotą 30 tys. zł.
  2021-09-02 14:42:07

  Nadbużański Mielnik to kolejna miejscowość odwiedzana przez Artura Kosickiego w ramach akcji #MarszałekWszystkichGmin. Główne punkty czwartkowej (2.09) wizyty to: spotkanie z mieszkańcami i samorządowcami, a także oficjalne otwarcie ścieżki edukacyjno-poznawczej. Wraz z marszałkiem Kosickim w Mielniku byli również wicemarszałek Stanisław Derehajło, członek zarządu Marek Malinowski i radny wojewódzki Sebastian Łukaszewicz.

 • #MarszałekWszystkichGmin z wizytą w Bargłowie Kościelnym

  Marszałek Artur Kosicki siedzi przy stole wraz z innymi osobami uczestniczącymi w wydarzeniu
  2021-08-24 13:22:08

  Otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury, podpisanie umowy na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych, a także spotkanie z mieszkańcami – to główne punkty poniedziałkowej (23.08) wizyty Artura Kosickiego w Bargłowie Kościelnym. Marszałkowi towarzyszyli radni wojewódzcy: Paweł Wnukowski i Bogdan Dyjuk.

 • Podlaskie coraz zamożniejsze

  Diagram słupkowy
  2021-08-23 13:38:08

  W rankingu „Najbogatsze samorządy w 2020 roku” nasz region przeskoczył z 12. na 6. miejsce. Zestawienie, corocznie sporządzane przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, uwzględnia dochody własne samorządów oraz otrzymywane subwencje. Autorzy rankingu podzielili dochody poszczególnych samorządów przez liczbę ludności każdej gminy, powiatu lub województwa.

 • Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów: 1,2 mln zł dla Wysokiego Mazowieckiego

  Wręczenie czeku przedstawicielom miasta Wysokie Mazowieckie. trzech mężczyzn pozujących do zdjęcia
  2021-08-22 16:28:34

  W ramach inwestycji wykonana zostanie sieć wodociągowa w pasie drogi krajowej nr 66 w Wysokiem Mazowieckiem. Symboliczny czek na ręce burmistrza Jarosława Siekierki przekazał w piątek (20.08) marszałek Artur Kosicki. W spotkaniu uczestniczył także Łukasz Siekierko, wiceprzewodniczący sejmiku.

 • #MarszałekWszystkichGmin - wizyta w Sejnach

  Marszałek Artur Kosicki przy mikrofonie
  2021-08-13 12:39:44

  To kolejna odsłona akcji zainicjowanej w lipcu ubiegłego roku przez marszałka Artura Kosickiego. W jej ramach włodarz województwa odwiedza podlaskie gminy. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej ograniczeniami związanymi z pandemią, marszałek ponownie ruszył w trasę. W czwartek (12.08) odwiedza Sejny. Towarzyszy mu też radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

 • #MarszałekWszystkichGmin – Sejny, spotkanie z mieszkańcami

  Ilustracja do artykułu spotkanie z mieszkańcami - sejny-10.jpg
  2021-08-12 16:48:08

  To był ostatni punkt wizyty marszałka Artura Kosickiego w Sejnach. Spotkanie z mieszkańcami rozpoczęło się po południu w czwartek (12.08) w miejscowym ośrodku kultury. Uczestniczyli w nim też burmistrz Sejn Arkadiusz Nowalski i radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

 • Szybszy rozwój południowo-wschodniej części regionu dzięki pomocy ekspertów

  Ilustracja do artykułu _TR66624 1.jpg
  2021-08-05 13:07:29

  Podlaskie samorządy, dzięki przemyślanym i dobrze przygotowanym projektom, będą mogły teraz szybciej się rozwijać i lepiej pozyskiwać środki na inwestycje. Pomoże im w tym profesjonalna firma doradcza. W czwartek (5.08) Stanisław Derehajło oraz Marek Olbryś, wicemarszałkowie województwa, podpisali umowę na doradztwo dla Partnerstwa Południowo-Wschodniego Podlasia.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook