Dodana: 22 styczeń 2009 07:59

Zmodyfikowana: 22 styczeń 2009 07:59

Stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2009

12 stycznia 2009r., podczas V urodzin Wrót Podlasia, odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających otrzymanie stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie na rok 2009.

30 stypendystów uzdolnionych artystycznie odebrało z rąk członka Zarządu Województwa Podlaskiego Jacka Piorunka certyfikaty.

Oto oni:

1. Aleksandra Julia Rogińska – lat 12, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu w Łomży. Ola jest niezwykle uzdolnioną uczennicą o wszechstronnych zainteresowaniach. Doskonale godzi obowiązki szkolne (średnia ocen na koniec roku szkolnego 6,0) z nauką w szkole muzycznej. Osiąga liczne sukcesy na polu literackim i muzycznym oraz w wielu szkolnych, międzyszkolnych i ogólnopolskich konkursach. W tym roku zajęła I miejsce w Konkursie Wykonawczym Utworów Witolda Lutosławskiego, II miejsce w Międzynarodowym Konkursie im. Roberta Schumanna dla Młodych Pianistów, I miejsce w konkursie literackim „Ten człowiek postąpił godnie”, jak również I miejsce w konkursie ogólnopolskim „Jan Paweł II w mojej pamięci”, uczestniczyła w Letnim Kursie Pianistycznym w Szczecinku oraz otrzymała „wyróżnienie za piękną grę” w „IV Regionalnych Spotkaniach Pianistycznych o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Iławy”.

2. Anna Szutkiewicz – lat 11, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 49 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia. Pasją Ani jest śpiew. Ania kształci swój warsztat wokalny na indywidualnych zajęciach emisji głosu w Studiu Piosenki „Fart dwa” w Białymstoku, Ania interesuje się również teatrem: od najmłodszych lat należała do Przedszkolnego Teatralnego Zespołu „Gagatek”, a później grupy Teatralnej „Igraszka”, z którymi zdobywała wiele prestiżowych nagród. Ponadto brała udział w nagraniu wielu płyt z piosenkami dla dzieci. W 2002 roku z zespołem „KOLOR” śpiewała w koncercie „Święta z Kolędą” emitowanym na żywo przez Polskie Radio Białystok. Od 2003 roku jest członkiem zespołu tanecznego „HECA” działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Indywidualnie brała udział w wielu konkursach muzycznych i festiwalach zdobywając wysokie lokaty, m. in.: I miejsce i „Złoty Aplauz” na XIX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Konin 2008”, I miejsce – „Złota Podlaska Nutka” na III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta 2008”, I miejsce w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej (Woźniki 2006).

3. Dawid Dąbrowski - lat 9, uczeń III klasy Szkoły Podstawowej oraz IV klasy trabki w Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży. Dawid posiada wysokie umiejętności z zakresu edukacji matematycznej, polonistycznej, środowiskowej i talent muzyczny. Od marca 2007 roku jest członkiem grupy wokalnej Studio Piosenki POPART, wraz z którym brał udział w licznych koncertach np.: na rzecz Łomżyńskiego Schroniska dla Zwierząt ARKA, w koncertach z Lomynska Orkiestra Kameralna oraz licznych regionalnych i ogolnopolskich festiwalach. Jego największe osiągnięcia w roku szkolnym 2007/2008 to: Nagroda Laureata w Miedzynarodowym Festiwalu Akordeonowym (Miastko 2008), wyroznienie w eliminacjach Ogolnopolskiego Konkursu Piosenki      "Wygraj Sukces", zdobycie tytułu Mistrza Matematyki" w SZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM i uzyskanie wyniku BARDZO DOBREGO w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR w kategorii klas I-III, oraz I miejsce w Giełdzie Piosenki Dziecięcej (Łomża 2007), Dawid również przeszedł trzy etapy eliminacji i wziął udział w nagraniach programu "Od przedszkola do Opola" (Warszawa 2007).

4. Anita Olędzka – lat 11, uczennica V klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach.  Anita wykazuje szczególne uzdolnienia muzyczne: gra na różnych instrumentach, pięknie śpiewa. Bierze udział w różnorodnych konkursach i festiwalach muzycznych organizowanych przez szkołę oraz inne organizacje m.in. Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Wyszkach. Aktywnie angażowała się w rozwój muzyczny zespołu dziecięco-młodzieżowego przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Topczewie. W tym roku otrzymała wyróżnienie w I Gminnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej „Każdy śpiewać może...”, a dwa lata wcześniej zdobyła I miejsce w Gminnym Konkursie „Kolęda jednoczy rodzinę i szkołę, brała również udział w konkursach recytatorskich.

5. Bartosz Chrulski – lat 16, uczeń I klasy o profilu humanistycznym III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku. Bartosz interesuje się historią (w roku szkolnym 2006/2007 został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego), a w szczególności pasjonuje go literatura fantastyczna. Posiada wielki talent pisarski, o czym świadczą liczne nagrody: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod hasłem „Rodzina Źródłem Pokoju dla Ludzkości”, I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Moje marzenie o Polsce”, Bartosz posiada również zdolności krasomówcze: zajął I miejsce w konkursie „Wybieramy książkę na szóstkę”. Podczas nauki w gimnazjum prowadził szkolną stronę internetową „Książkomaniacy”, był także pomysłodawcą i współzałożycielem Klubu Gier Fantasy „Elizjum”.

6. Magdalena Urbanowicz – lat 18, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach na Wydziale Wokalnym, wybitnie utalentowana, również aktorsko. Jest laureatką wielu konkursów także o zasięgu ogólnopolskim. W lipcu tego roku otrzymała wyróżnienie w V. Ogólnopolskim Kursie Wokalnym w Suwałkach oraz I. Ogólnopolskim Seminarium Barokowym dla Wokalistów i Klawesynistów, zdobyła I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej. Brała również udział w wielu konkursach recytatorskich: w 52. i 53. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim zajęła I miejsce w Turnieju Recytatorskim.

7. Dominika Borys – lat 15, uczennica Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 im. Synów Pułku w Białymstoku. Dominika posiada zdolności artystyczne, chętnie bierze udział we wszystkich konkursach plastyczno-technicznych, a także wykonuje prace plastyczne będące dekoracją na apelach szkolnych. Za swoje prace otrzymała wiele nagród i wyróżnień: np. w edycji wojewódzkiej XXX Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość”, wyróżnienie za pracę plastyczną „Błotnik stawowy i środowisko, w którym żyje”, zajęła I miejsce w Internetowej Gali Pisanek w ramach projektu „Pod znakiem Tradycji”.

8. Krystian Ostrowski – lat 16, uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku, a także Niepublicznej Szkoły Muzycznej im. Anny German. Krystian jest wybitnie uzdolniony artystycznie: aktorsko, wokalnie, tanecznie. Zajmował czołowe miejsca na festiwalach piosenki zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Wzorowo zagrał główną rolę w Musicalu „Dym”. Jest znakomitym tancerzem, tańczy w zespole „Impuls”. Wielokrotnie był wyróżniany za udział w Ogólnopolskich Festiwalach „Młodzi w Piosence, Kolędzie i Pastorałce”, a także Regionalnych Festiwalach „Młodzi w Kolędzie i Piosence”.

9. Emilia Szulc – lat 15, uczennica Gimnazjum Nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim; od 8 lat śpiewa w Studiu Piosenki FART działającym przy Bielskim Domu Kultury; uczestniczy w zajęciach indywidualnych i grupowych w zespołach „Dziurawy Wigwam”, „Karuzela” i „KaEmPi”; od 2007 roku śpiewa również w zespole „ZŁOTO”. Wystąpiła podczas koncertów Live w Studio Rembrandt Radia Białystok, a także w cyklu koncertów poświęconych Janowi Pawłowi II. Emilia śpiewała na Litwie, Białorusi, Estonii. Otrzymała wiele wyróżnień w Ogólnopolskim Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej, zdobyła Złotą Podlaską Nutę w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta2007”.

10. Karolina Porzezińska – lat 15, uczennica Gimnazjum Nr1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim, Karolina od 8 lat śpiewa w Studiu Piosenki FART działającym przy Bielskim Domu Kultury; uczestniczy w zajęciach indywidualnych i grupowych w zespołach „KARUZELA”i „KaEmPi”; od 2007 roku śpiewa również w zespole „ZOŁOTO”. Oprócz tego, że bierze udział w wielu festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, swoimi występami uświetnia też wiele imprez organizowanych przez Bielski Dom Kultury, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe. Śpiewała na Litwie, Białorusi i w Estonii. Jako solistka zdobyła m.in.: Złoty Flecik Ogólnopolskiego Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej KANTYCZKA 2002, 2003, I nagrodę oraz nagrodę specjalną jury w duecie z Julitą Kotwicz na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Tańca KWAKOWO 2008, SREBRNĄ PODLASKĄ NUTĘ Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „PODLASKA NUTA” 2008; z zespołami FART, KARUZELA, KaEmPi wywalczyła wiele nagród i wyróżnień, np.: ZŁOTE MUSZELKI WIGIER, ZŁOTĄ PODLASKĄ NUTĘ, ZŁOTY MIKROFON RADIA JARD, a także I nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Kolędy i Pastorałki w Będzinie.

11. Magdalena Dąbrowska – lat 15, uczennica klasy III gimnazjalnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku, a także absolwentka Samorządowego Ogniska Baletowego, Magdalena odznacza się ponadprzeciętnymi zdolnościami koordynacji muzyczno-ruchowej, naturalnością i estetyka ruchu; brała udział w koncercie, do którego zorganizowała i zaprojektowała układ tańca towarzyskiego. Swoje zdolności taneczne doskonali na zajęciach w Akademii Tańca „Szał”; a grę na pianinie w szkole muzycznej. Z grupą „Szał” zdobyła wiele nagród np.: nagrodę Grand Prix I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego „City of Dance”, I miejsce w kategorii formacje hip hop powyżej 15 lat w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza w Tańcu Dyskotekowym; indywidualnie w tym roku Magda zajęła również I miejsce w konkursie pianistycznym „na utwór samodzielnie przygotowany”.

12. Bartosz Lewiarz - Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Łomży w klasie instrumentów perkusyjnych. Mieszka w Piątnicy. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia na gitarze klasycznej. Ma 17 lat. Śpiewa i gra na instrumentach perkusyjnych i gitarze - oraz współtworzy zespół rodzinny „Rodzeństwo Lewiarz”. I miejsce na V Podlaskim Festiwalu Wielkanocnym w Białymstoku 2008. Wyróżnienie w VI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej „Familia-Tczew”. Wraz z „Rodzeństwem Lewiarz” zdobył kilka nagród i wyróżnień m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej „Familia-Tczew” w 2003 roku i I miejsce na tym festiwalu w roku 2005.

13. Kacper Konrad Zientalski – lat 12, uczeń Szkoły Podstawowej Nr2 w Łomży i uczestnik zajęć tanecznych w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Od dwóch lat jako solista i członek formacji reprezentuje Miejski Dom Kultury na zawodach i festiwalach tanecznych. W bieżącym roku zdobył III miejsce solo na mistrzostwach Polski w Częstochowie i zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata „Hip hop Days” do Breme w Niemczech. W roku ubiegłym wywalczył I miejsce na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Tańca Młodzieżowego w kategorii „break dance”.

14. Urszula Kadłubowska – lat 13, uczennica I klasy Publicznego Gimnazjum Nr1 w Łomży. Od stycznia 2003 roku jest tancerką tańca towarzyskiego sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Wraz z partnerem Mateuszem Kozikowskim posiada klasę taneczną D w grupie wiekowej 12-13 lat w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Ula wraz z partnerem w kategorii E zajęła w kwietniu tego roku II miejsce na II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Mazury” 2008” w Giżycku i tym samym awansowała do kategorii D, w której wywalczyła m.in.: II miejsce w V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Puchar Burmistrza Pisza” oraz II miejsce na II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Mistrzostwa Miasta Ełk 2008”. Ula posiada również zdolności wokalne, śpiewa w solo, a także w zespole „Małe mezzoforte”. Została laureatką Prezentacji pieśni i piosenki wojskowej „NA ŻOŁNIERSKĄ NUTĘ” (Łomża 2008).

15. Eliza Szyłow – lat 14, uczennica Gimnazjum nr 3 w Suwałkach. Eliza reprezentuje Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom” na konkursach i przeglądach piosenki, festiwalach i koncertach. Śpiewała m.in. na regionalnych uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości, koncercie Lata z Radiem. Corocznie bierze udział w koncertach charytatywnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Brała także udział w programach telewizyjnej „Jedynki”: takich jak „5-10-15” i „Talent za talent” oraz w konkursach piosenki za granicami kraju, gdzie zajęła III miejsce na Festiwalu Piosenki „Tahtede Laul” w Tallinie, II miejsce na Festiwalu „Debut” w Rydze oraz II miejsce na Festiwalu na Węgrzech., a z zespołem wywalczyła na Festiwalu „Debut” I miejsce.

16. Michalina Łabacz – lat 16, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach,. Michalina reprezentuje Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom” na konkursach i przeglądach piosenki, festiwalach i koncertach. Śpiewała m.in. na regionalnych uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości, koncercie Lata z Radiem. Corocznie bierze udział w koncertach charytatywnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Brała także udział w programach telewizyjnych takich jak „5-10-15”,„Talent za talent”, „Studio Weekend”, „Fulszok” oraz w Finale Krajowej Eurowizji dla Dzieci. Największym sukcesem Michaliny jest wygrana w odcinku programu „Szansa na sukces” w TVP2 z piosenkami zespołu Daab. Jako solistka zajmowała miejsca na podium w wielu konkursach piosenki w kraju i za granicą, występowała w Tallinie i Rydze, a także w Koninie i w Suwałkach na Międzynarodowych Festiwalach Piosenki i Tańca. Z trio „Beciaki” zajęła I miejsce na Festiwalu w Estonii.

17. Katarzyna Laszkowska – lat 17, Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Kasia reprezentuje Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom” na konkursach i przeglądach piosenki, festiwalach i koncertach. Śpiewała m.in. na regionalnych uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości, koncercie Lata z Radiem. Corocznie bierze udział w koncertach charytatywnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Brała także udział w programach telewizyjnych takich jak „5-10-15”,„Talent za talent”, „Studio Weekend”, „Fulszok” oraz w Finale Krajowej Eurowizji dla Dzieci. Największym sukcesem Michaliny jest wygrana w odcinku programu „Szansa na sukces” w TVP2 z piosenkami zespołu Daab. Jako solistka zajęła I miejsce i zdobyła „Złotą Muszelkę Wigier 2008” na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2008”. Z trio „Beciaki” zajęła I miejsce na Festiwalu w Estonii.

18. Edyta Kowalewska – lat 17, uczennica II klasy Liceum Plastycznego w Łomży. Mieszka w Piszu. Edyta jest niebywale uzdolniona plastycznie. Już w gimnazjum rozwijała swój talent, uczęszczając na zajęcia plastyczne do Ośrodka Kultury w Piszu, gdzie w 2007 roku miała swoją pierwszą wystawę. Edyta bierze udział w licznych konkursach, także międzynarodowych. Do największych jej sukcesów można zaliczyć zdobycie III nagrody w XII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży, na którym okazała się najmłodszą z nagrodzonych w swojej kategorii wiekowej.

19. Paulina Krajewska – lat 17, uczennica II klasy Liceum Plastycznego w Łomży. Mieszka w Zambrowie. Paulina jest pracowita i zaangażowana w życie szkoły, którą reprezentuje na wielu konkursach Zdobyła I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka Wielkanocna” na V Podlaskim Festiwalu Wielkanocnym; jej praca została zakwalifikowana do wystawy na Międzynarodowym Konkursie na Ekslibris „Gdańskie Lwy”. Karolina wystawiała swoje prace także w XII Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży (Żary 2008) oraz Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Muzyką Malowane”.

20. Małgorzata Priebe – lat 11, uczennica Szkoły Podstawowej nr1 oraz Szkoły Muzycznej  I stopnia w Siemiatyczach. Małgosia jest wybitnie uzdolniona muzycznie: gra na skrzypcach i śpiewa. Swoje umiejętności i talent muzyczny rozwija na zajęciach w Studiu Piosenki „Fart” oraz w zespole wokalnym „Karuzela”. Brała udział w akcji charytatywnej i koncercie „Kawałek Serca dla Ani”, za który dostała podziękowania od Prezydenta Miasta Siedlce. Brała również udział w wielu konkursach muzycznych i festiwalach, zdobywając wysokie lokaty m.in. I miejsce w kategorii solistów 10-15 lat podczas XV Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Panu” (Podlasie 2008); I miejsce w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal Siedlce 2007; zdobyła również Złotą Podlaską Nutę w kategorii piosenka współczesna 7-11 lat w II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta 2007”. Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wydało jej debiutancką płytę „piosenki”, Małgosia uczestniczyła również w nagraniach płyt wraz ze studiem „Fart”.

21. Patryk Panasiuk – lat 18, uczeń III klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Patryk gra na wielu instrumentach, aranżuje utwory muzyczne oraz komponuje własne. W grudniu 2007 roku założył Szkolny chór „Harmonia” i Szkolną Orkiestrę Symfoniczną.. W lutym tego roku zorganizował Koncert Świąteczno-Noworoczny, podczas którego dyrygował ponad stuosobowym szkolnym zespołem orkiestry symfonicznej i chóru. Patryk udziela się również artystycznie w życiu Parafii Prawosławnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, prowadząc przy niej chór męski „Harmonikos”, który uświetnił swą obecnością koncert „Skarby Kultury Podlasia”, chór ten brał także udział w Międzynarodowym Festiwalu „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 2008”.

22. Adam Neczyperowicz – lat 18, uczeń XI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Adam posiada szerokie zainteresowania artystyczne, jego przygoda z estradą rozpoczęła się w gimnazjum. Obecnie Adam należy do znanego w Polsce kabaretu „Widelec”, z którym w tym roku zdobył I nagrodę na XXIV Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie oraz II nagrodę na XXIX Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. W 2007 roku wraz z kabaretem „Widelec” ustanowił rekord Guinnessa, gdyż kabaret ten jako pierwszy na świecie nieprzerwanie przez 24 godziny występował na scenie. Adam już jako gimnazjalista był aktywnym uczestnikiem szkolnego kabaretu „Cebula”. Przez wiele lat tańczył też w zespole tańca towarzyskiego „Animusz”. Brał również udział w konkursach recytatorskich o zasięgu wojewódzkim. Adam jest konferansjerem, aktorem kabaretowym i teatralnym. Był aktywnym uczestnikiem teatru młodzieżowego „Klaps” oraz liderem założonego przez siebie kabaretu „Smalbiznes”.

23. Agnieszka Waszczeniuk – lat 19, uczennica IV klasy o specjalizacji „techniki graficzne” Liceum Plastycznego w Supraślu. Medium, którym operuje Agnieszka jest fotografia. Jej realizacje to przemyślany sposób narracji obrazem.. Jej prace cechuje duża doza artyzmu. Agnieszka jest laureatka konkursów „Dolina Kreatywna, konkursu na projekt okładek do wydawnictw o Puszczy Knyszyńskiej „Digitalia”. Była organizatorką wystawy fotografii „Cztery wściekłe cytryny”, brała udział w wystawach fotografii: „Malbork 2008”, „Galeria bezdomnych”, „Szklarnia” oraz prezentowała animacje swego autorstwa w Szwajcarii.

24. Andrzej Grzybowski – lat 18, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku. Mieszka w Ełku. Andrzej jest akordeonistą o nieprzeciętnych uzdolnieniach instrumentalnych. Pasja, z jaką doskonali swoje umiejętności w zakresie gry na akordeonie przyniosła mu szereg znaczących sukcesów: I miejsce w kategorii kameralnej na Ogólnopolskich Przesłuchaniach w Lublinie, I miejsce na Makroregionalnym Konkursie Akordeonowym w Olecku, I miejsce /w kategorii kameralnej w Olecku, I miejsce w kategorii kameralnej na Międzynarodowym Konkursie w Castelfidaro we Włoszech.

25. Joanna Monachowicz – lat 17, uczennica V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku. Joanna jest niezwykle utalentowaną oboistą. Dysponuje znakomitym warsztatem instrumentalnym, co przyczyniło się do zdobycia m.in. I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu, II miejsca podczas Ogólnopolskich Przesłuchań klas instrumentów dętych drewnianych, nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Obojowym w Kownie na Litwie. Wraz z Orkiestrą Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku uczestniczyła w festiwalu muzycznym (FIMU) w Belfort we Francji, a także z tą orkiestrą wystąpiła jako solistka podczas Koncertu Wiosny Młodzieży Artystycznej 2008 w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Joanna udziela się także jako wolontariuszka, uczestnicząc w działaniach organizowanych przez Fundację Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej „Teraz Muzyka” w Białymstoku.

26. Emilia Maria Jarocka – lat 10, uczennica IV klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Białymstoku. Emilia posiada wielki talent i wrażliwość muzyczną, czego dowodem był jej występ na zamku Królewskim przed Ministrem i elitą kulturalną kraju podczas uroczystości wręczania Dorocznych Nagród Ministra Kultury. Emilia bierze udział w wielu konkursach makroregionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, zakwalifikowała się także do grona podopiecznych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2008/2009. Ostatnie spektakularne osiągnięcia Emilii to I miejsce w VIII Przesłuchaniach Skrzypcowych „Janko Muzykant”, GRAND PRIX w V Ogólnopolskich Dziecięcych Spotkaniach Skrzypcowych oraz I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Internationaler Marschner Wettbewerb”.

27. Joanna Niewińska – lat 12, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr1 w Łapach. Joasia jest niezwykle utalentowana wokalnie. Brała udział w wielu konkursach, w których zdobywała nagrody: II miejsce na IV Podlaskim Festiwalu Wielkanocnym „Zmartwychwstał Pan”, III miejsce na I Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Podlaska Kuźnia Talentów”, I miejsce w I Konkursie Piosenki pod hasłem „Piosenki pokolenia naszych rodziców”, zdobyła wyróżnienie na V Podlaskim Festiwalu Wielkanocnym „Zmartwychwstał Pan”.

28. Alicja Serowik – lat 18, uczennica III klasy o profilu językowym VI Liceum Ogólnokształcącego Białymstoku, a także uczennica IV klasy Niepublicznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Anny German. Jako solistka, aktorka i tancerka wykazała ogromny poziom artystyczny, występując w musicalu „Szansa”. Od roku jest wokalistką zespołu Andreas WOAK Band działającym przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury. Już od najmłodszych lat brała udział w wielu konkursach i przeglądach wokalnych. Zdobyła I nagrodę na XI Ogólnopolskim Festiwalu SING JAZZ BLUES, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży Młode Talenty w Blasku Gwiazd Radia Olsztyn Mrągowo 2008, jako laureatka V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga otrzymała nagrodę Publiczności.

29. Monika Szamańska – lat 17, uczennica II klasy II Liceum Ogólnokształcącego  w Łomży. Monika jest od 2007 roku członkinią grupy wokalnej Emdek, działającej w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Jej największą pasją jest śpiewanie. Występowała w zespole Nova Noota działającym w GOK-u w Czyżewie. Jako solistka brała udział w kilkunastu konkursach i przeglądach wokalnych, zdobywając m.in. I miejsce  w Powiatowym Konkursie Pieśni „Pamięci Jan Pawła II”, wyróżnienie w kategorii poezji śpiewanej w miejskich eliminacjach 53. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, wraz ze studiem wokalnym „Śpiewam” z Łomży zdobyła I miejsce w I Festiwalu Pieśni Maryjnej oraz nagrodę specjalną w IX Ogólnopolskim Festiwalu „Młodzi w Piosence”.

30. Emilia Anna Koncewicz – lat 18, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Emilia jest wybitnie utalentowana wokalnie oraz aktorsko. Zdobyła wyróżnienie w XII Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, Historycznej i Kresowej w Suwałkach; III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Prof. Haliny Słonickiej w Suwałkach.

facebook