Dodana: 30 styczeń 2008 09:39

Zmodyfikowana: 30 styczeń 2008 09:39

Stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2007

Zarząd i Sejmik Województwa Podlaskiego już po raz drugi postanowił przyznać roczne stypendia 30 uzdolnionym artystycznie uczniom z województwa podlaskiego.

Stypendyści na rok 2007 - uczniowie uzdolnieni artystycznie:

Małgorzata Priebe
Ma 10 lat. Uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłońskiej w Siemiatyczach oraz IV klasy skrzypiec – cyklu dziecięcego Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Siemiatyczach. Wybitnie uzdolniona muzyczne – gra na skrzypcach i śpiewa. Swoje umiejętności i talent muzyczny rozwija podczas zajęć indywidualnych w Studiu Piosenki “Fart” oraz w zespole wokalnym “Karuzela” w Bielsku Podlaskim. Indywidualnie oraz z zespołem brała udział w wielu konkursach muzycznych i festiwalach zdobywając wysokie lokaty m.in. certyfikat Unii Europejskiej potwierdzający Europejski Poziom Artystyczny wykazany podczas IX Konkursu Piosenki “Jesienne Trele 2005” w Siemiatyczan, Grand Prix w kat. soliści od 7 do 9 lat na XIX Ogólnopolskim, a XI Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej – Łódź 2006, I miejsce “Złota Podlaska Nuta” dla zespołu “Karuzela” na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Podlaska Nuta 2006. Ponadto Małgosia brała udział w koncercie live “Jezusowa Kołysanka” w Radiu Białystok.

Bartosz Lewiarz
Lat 15. Uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum w Piątnicy oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży w klasie instrumentów perkusyjnych. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia na gitarze klasycznej. W zespole rodzinnym “Rodzeństwo Lewiarz”, gra na instrumentach klawiszowych i gitarze oraz śpiewa. Wraz z zespołem zdobywa nagrody i wyróżnienia m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej „Familia-Tczew” w 2003 roku i I miejsce na tym festiwalu w roku 2005, a także III miejsce w VII Olsztyneckim Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Muzycznych Olsztynek 2006. Zespół uczestniczy w w wielu koncertach uświetniając uroczystości np. W III i IV Podlaskich Dniach Rodziny w Filharmonii Podlaskiej, a także w koncertach charytatywnych.

Piotr Lewiarz
17-latek. Uczeń II klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży w klasie trąbki. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia na fortepianie. W zespole rodzinnym “Rodzeństwo Lewiarz” gra na trąbce i śpiewa. Jako śpiewający solista zdobył I nagrodę na VII Giełdzie Piosenki w 1999 r. Oraz wyróżnienie w X Giełdzie w roku 2002. w roku 2006 zajął II miejsce w VI Konkursie Sygnalistów Myśliwskich “Echo Puszczy Augustowskiej” w Augustowie. Wraz z zespołem zdobywa nagrody i wyróżnienia m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej „Familia-Tczew” w 2003 roku i I miejsce na tym festiwalu w roku 2005, a także III miejsce w VII Olsztyneckim Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Muzycznych Olsztynek 2006. Zespół uczestniczy w w wielu koncertach uświetniając uroczystości np. W III i IV Podlaskich Dniach Rodziny w Filharmonii Podlaskiej, a także w koncertach charytatywnych.

Magdalena Trochim
18-letnia uzdolniona wokalistka. Uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli. Magdalena przygotowuje się do eksternistycznych egzaminów na Wydziale Wokalnym Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Pobiera lekcje śpiewu solowego w Suchowoli. W roku 2000 rozpoczęła grę na klarnecie w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Zespołu Szkół w Suchowoli, zdobywając z nią wiele cennych nagród. Pracę z zespołem zakończyła w roku 2005, by całkowicie oddać się śpiewaniu. Wielokrotnie występowała, jako solistka na koncertach m.in. W Muzeum Regionalnym Kresowego Domu Muzycznego w Białostoczku, w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku, dla Uniwersytetu III Wieku oraz w USA (Chicago, Niles).

Brandon Mikołaj Moradziński
11- latek jest uzdolnionym muzycznie Romem. Uczniem V klasy Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku. Brandon w roku szkolnym 2005/2006 uczęszczał do klasy pierwszej cyklu czteroletniego Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 w Białymstoku posiadającej uprawnienia szkoły publicznej (instrument główny keyboard).

Przemysław Starachowski
16 lat. Uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Jest członkiem sekcji instrumentalnej Studia Piosenki POPART i tria jazzowego DUET TRIO, które działają w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Przemek jest także uczniem klasy II perkusji Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży. Jest stypendystą otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej 2006/2007 (Konstancin-Jeziorna). Wraz z trio występował w wielu miejscach m. in. W kościele P.P. Benedyktynek pw. Trójcy Przenajświętszej w Łomży wykonali koncert “Kalendarz Liturgiczny w muzyce jazzowej”. Uświetnił też wiele występów w PSM w Łomży, przygotował i poprowadził audycję “Czas na jazz” w Kolneńskim Domu Kultury, pomagał także w przygotowaniu nagrana i nagrał muzykę do piosenek na konkurs “Piosenki Zaczarowanej” organizowany przez Annę Dymną.

Fabian Aleksandrowicz
Lat 13. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku. Fabian jest uzdolniony muzyczne i tanecznie. W sierpniu br. Został finalistą konkursu stypendialnego dla uczniów romskich uzdolnionych artystycznie w ramach “Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce”. Udziela się aktywnie (muzycznie i tanecznie) na terenie szkoły i miasta. Chłopiec interesuje się także sportem – zajął II miejsce w boksie na międzynarodowym turnieju. Występuje w tanecznym zespole romskim.

Maciej Frąckiewicz
18 lat. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Gra na akordeonie. Aktualnie przygotowuje się do egzaminów wstępnych na Akademię Muzyczną w Warszawie. Bierze udział w licznych warsztatach, a także w krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach, na których osiąga sukcesy m.in. I miejsce i Grand Prix na III Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym – Poprad (Słowacja, 2003), I miejsce na XII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej – Przemyśl (2003), II miejsce (w trio akordeonowym) na IV Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej – Giżycko (2004),  III miejsce na XLII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym - Klingenthal (Niemcy, 2005), I miejsce w kat. programy poetycko-muzyczne na XI pomorskim Festiwalu Poetyckim im. ks. J. ST. Pasierba (2006). Naukę w PSM I st. W Białymstoku rozpoczął w wieku 6 lat.. co roku bierze udział w wakacyjnych kursach w Miętnem i w Janowcu. Ponadto dużo koncertuje nie tylko w regionie, ale także na terenie kraju (np. Na Zamku królewskim w Warszawie, w Ratuszu w Popradzie). Był stypendystą marszałka Województwa Podlaskiego w roku 2005.

Małgorzata Goroszewska
18-letnia zdolna pianistka. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Jest też dobrze zapowiadającą się, młodą kompozytorką (nagroda w znaczącym konkursie). Brała udział w konkursach z różnych dziedzin muzycznych (fortepian, kształcenie słuchu i kompozycja) zdobywając wysokie nagrody oraz jako solistka, kameralistka i kompozytorka występowała na forum szkolnym, regionalnym i krajowym na różnych imprezach, festiwalach i konkursach muzycznych m.in. Wyróżnienia na V Makroregionalnym Konkursie Fortepianowym w Suwałkach (2000), I miejsce w Makroregionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu w Olsztynie (2006), II miejsce na VII Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Warszawie (2006) . Jej utwory wykonywane są co roku w Filharmonii Podlaskiej z okazji szkolnych koncertów dorocznych.

Zuzanna Sosnowska
13-latka. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Uzdolniona wiolonczelistka. Uczy się gry na wiolonczeli od I klasy szkoły podstawowej. Brała udział w koncertach, jako solistka i członek orkiestry szkolnej (koncerty doroczne w sali Filharmonii Podlaskiej, w Pałacu Buchholtza w Supraślu, w Augustowie, Zambrowie i Bielsku Podlaskim). W kwietniu 2006 roku wystąpiła w koncercie dyplomantów Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku wykonując solo z orkiestrą akademicką AMiFC “Allegro appassionato” Camilla Saint-Saënsa. Kilkakrotnie reprezentowała szkołę w przesłuchaniach regionalnych i konkursach ogólnopolskich. W “Konfrontacjach wiolonczelowych” w Bydgoszczy zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej (2004), w Regionalnych Przesłuchaniach Wiolonczelowych Szkół Muzycznych i st. W Ełku uzyskała najwyższą punktację (2005). Ostatnim i jak dotąd największym sukcesem Zuzi było zajęcie I miejsca w VIII Konkursie Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu (2005). Otrzymała tam również wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego i Nagrodę Specjalną w postaci udziału w IX Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w zamku Zell an der Pram w Austrii.

Marta Agnieszka Dolińska
Lat 13. Uczennica Filii Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Przy Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku, klasa IV cyklu czteroletniego na oboju. Marta brała udział w wielu konkursach, na których odnosiła sukcesy m. in. I nagroda w I gr. IV Spotkań Młodych “Dęciaków” w Elblągu (2006), III miejsce – najwyższa punktacja wśród oboistów na XXXII Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku (2006), ex quo I miejsce oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu litewskiego kompozytora na Międzynarodowym Konkursie Obojowym “ The Liutauras Vebra International Oboe Competition (Kowno 2006), a w marcu 2006 z okazji V edycji “Muzykobrania” współudział w nagraniu płyty CD. Marta jest obecnie najlepszą oboistką w swojej grupie wiekowej, co udowadnia na licznych koncertach w regionie i Białymstoku.

Kinga Bagnowska
15-letnia uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 18 im. Króla Stefana Batorego w Białymstoku wykazuje uzdolnienia plastyczne. Jest laureatką licznych konkursów plastycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim m.in. udział w konkursie plastycznym “Z pielęgniarką po zdrowie”, w którym jej praca przyczyniła się do powstania krążka CD – cegiełki, z których dochód został przekazany na obóz rehabilitacyjny dla dzieci (2005, Augustów), I miejsce w IV międzyszkolnym konkursie “Pisanki, kraszanki, wyrywanki” (ZSS nr 3, BTO, 2006), wyróżnienie w konkursie na strój podczas Wojewódzkiego Happeningu “Dzień Ziemi” (2006), i miejsce w konkursie szkolnym “Zjawiska optyczne w przyrodzie”, I miejsce w konkursie plastycznym “Stefan Batory w naszych oczach”, tytuł “Nieobojętny 2004” w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Nieobojętni (Warszawa, 2004), nagroda w edycji wojewódzkiej XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej “Krajobraz Polski – tradycje, współczesność, przyszłość”.

Mateusz Łuczaj
Lat 16. Uczeń I klasy Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Białymstoku. Swoje umiejętności kształci w klasie trąbki. PSM I st. Ukończył w zakresie gry na fortepianie. Jest uczniem I klasy I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku (profil menadżerski). Równolegle poza szkołą muzyczną uczy się gry na gitarze klasycznej i elektrycznej.  Jego najnowszą pasją instrumentalną jest nauka gry na gaicie – hiszpańskim instrumencie ludowym. Mateusz jest także tancerzem Teatru Tańca i Improwizacji w zespole repertuarowym. Brał udział w spektaklu “Taneczne kreacje – step&jazz 2006”, którego premiera była w kwietniu 2006 roku w Supraślu w Teatrze Wierszalin, w którym grał jedną z głównych ról.  Jest również finalistą Dance World Cup 2006 (III miejsce w kat. tap dance). Aktualnie bierze udział w dwóch nowych spektaklach “Karnawałowe show”, którego premiera planowana jest na luty 2007 i jubileuszowym spektaklu teatru na zakończenie sezonu artystycznego 2006/2007. Posiada zdolności taneczne i aktorskie. Uczęszcza także na zajęcia stepowania i baletu organizowane przez Dom Kultury “Zachęta” w Białymstoku. Jeszcze jedną pasją Mateusza jest malarstwo i rzeźba – dwukrotnie uczestniczył w Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych odbywających się w Niemczech.

Natalia Mikołajczuk
18-latka. Uzdolniona artystycznie uczennica IV klasy Liceum Plastycznego w Supraślu. Natalia posiada wszechstronne zainteresowania i duże umiejętności – maluje, rysuje, fotografuje, projektuje plakaty i inne formy graficzne. Aktualnie przygotowuje się do studiów na Akademii Sztuk Pięknych. Natalia uczęszcza na zajęcia do autorskiej pracowni podstaw fotografii i filmu , która mieści się w Liceum Plastycznym w Supraślu. Brała udział w czterech wystawach zbiorowych oraz akcjach fotograficznych m. in. realizacja “Re fotografia” wystawiona w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przy wystawie fotograficznej galerii Bezdomnej; akcja fotograficzna realizowana w przestrzeni miejskiej dla programu TVP 1 “Foto reakcja” została wyemitowana w programie Reakcje. Reprezentowała swoją szkołę w przeglądzie z Rysunku, malarstwa i Rzeźby uczniów klas III-ich liceów plastycznych w Radomiu, gdzie zajęła jedno z czołowych miejsc (w dziedzinie rysunku). W kwietniu br brała udział w plenerze akwarelowym organizowanym przez Akademię Wilanowską. W maju br otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na pracę plastyczną nt. “Anioły”, wyróżnienie na XIV Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo-Malarskim “Kazimierz Biskupi 2006”.

Justyna Orłowska
Lat 18. Uczennica Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. Jest osobą uzdolnioną artystycznie. Nieustannie pracuje nad rozwojem swoich umiejętności. Reprezentuje szkołę, uczestnicząc w krajowych konkursach plastycznych. Od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie rysunkiem i muzyką. W wieku 7 lat zaczęła uczęszczać na zajęcia szkolnego kółka plastycznego. W ramach zajęć plastycznych przygotowywała dekoracje szkolne oraz prace przeznaczane na cele charytatywne (WOŚP). W jej życiu ważna jest także muzyka. Zapisała się do szkolnego zespołu wokalnego “Gama”, z którym odniosła wiele sukcesów m.in. brała udział w festiwalu w Visaginas na Litwie, w Festiwalach Dzieci i Młodzieży Podlasia w Goniądzu. Podczas nauki w szkole podstawowej, a następnie gimnazjum, jednocześnie uczyła się w Szkole Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Zambrowie. Uczyła się gry na gitarze. Przygoda z muzyką trwała 6 lat. Obecnie zajmuje się głównie rysunkiem i malarstwem (np. udział w wystawie prac upamiętniających pontyfikat i rocznicę śmierci Jana Pawła II), choć ostatnio zainteresowała się także fotografią analogową. Bierze udział w konkursach fotograficznych np. W IV Ogólnopolskim Przeglądzie Współczesnej Fotografii “Człowiek obok mnie”, czy II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym National Geographic.

Milena Jankowska
17-latka, uczennica II klasy Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. W gimnazjum zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach  plastycznych. Zdobyte dotąd nagrody i wyróżnienia m.in. I miejsce w konkursie na najładniejszą szopkę podlaską “Nasza nadzieja w Betlejem” (Szumowo 2005), laureatka konkursu plastycznego “Literackie inspiracje” (Szumowo 2005), II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Plastyczne Bajania” Światowy Dzień Bajki 2006 Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie, wyróżnienie w konkursie plastycznym “Wybieram życie bez alkoholu” (Zambrów 2004).

Sylwia Zdzichowska
16 lat. Uczennica Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Jest osobą o dużych uzdolnieniach plastycznych m.in. I miejsce w szkolnym konkursie grafiki komputerowej, laureatka konkursu “Rok Karola Brzostowskiego na Podlasiu”, III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim (2006), wyróżnienie w Powiatowym Konkursie “Teatr Młodego Aktora” (2005), wyróżnienie w konkursie plastycznym Ogólnopolskiej Kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł” (2005).

Kamil Zdzisław Bzura
18 lat. Uczęszcza do Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży.  Interesuje się historią miejsca, w którym mieszka (Obrytki). Dokumentuje je robiąc rysunkowo-malarskie prace. Dotychczasowe osiągnięcia: wyróżnienie w konkursie plastycznym 'Moje przeżycia związane z Bożym Narodzeniem”, wyróżnienie w dziedzinie grafiki w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Wariacje na temat twórczości Leona Wyczółkowskiego” (2006), VI Biennale Grafiki Uczniów Średnich Szkół Plastycznych – praca zakwalifikowana na wystawę pokonkursową (2006).

Gabriela Anna Giegiel
18-letnia uczennica Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. Jest aktywna artystyczne, bierze udział w konkursach plastycznych regionalnych i ogólnopolskich zdobywając nagrody i wyróżnienia – szczególnie w dziedzinie grafiki (np. Nagroda w II i III wojewódzkim konkursie “Lalka”, I nagroda w wojewódzkim etapie konkursu “Eko-Planeta” za własnoręcznie napisany, ilustrowany i wykonany album do tematu “Środowisko moich marzeń”, I nagroda w międzynarodowym konkursie na ekslibris – Żary, wyróżnienie na międzynarodowym konkursie “Sztuki książki” w Gliwicach). Rysunkiem i malarstwem oraz fotografią interesuje się od najmłodszych lat. Ma na swoim koncie dwie wystawy fotograficzne zbiorowe uczniów Liceum Plastycznego w Supraślu w galerii “Dno”. Brała udział w akcji malowania przedszkola w Kleosinie. Swoją przyszłość wiąże z nauką w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział grafiki projektowej).

Krzysztof Franciszek Kuk
10-latek. Uczeń IV klasy ZSOMS Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku. Jest wybitnie uzdolniony muzyczne (gra na skrzypcach i pianie, śpiewa) i plastycznie. Gra na skrzypcach podczas wielu uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Muzyczna działalność Krzysia m.in. “Oratorium na Boże Narodzenie” Ernesta Brylla i Włodzimierza Korcza – występ w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie, Brązowy Certyfikat Obywatela Europy – Socrates Comenius, Wieczór kolęd,  cykl występów związanych z rocznicą śmierci Jana Pawła II.

 Piotr Konopelko
11 lat. Uczy się w klasie IV Szkole Podstawowej nr 28 w Białymstoku. Chłopiec uzdolniony muzycznie, bardzo szybko opanował umiejętność posługiwania się zapisem nutowym. Gra na gitarze klasycznej. Samodzielnie poznaje nowe akordy gitarowe. Uczęszcza na zajęcia kółka gitarowego. Cztery lata uczęszczał na zajęcia z nauki gry na instrumentach muzycznych w Klubie Garnizonowym w Białymstoku. W roku szkolnym 2001/2002 aktywnie uczestniczył w zajęcia Ogniska Muzycznego organizowane przez Dom Kultury “Zachęta” w Białymstoku.

Adam Zdanowicz
17 lat. Uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Anny z Sapiehów Jabłońskiej w Białymstoku. Adam ma na swoim koncie sukcesy w konkursach anglojęzycznych i o tematyce europejskiej, jest także zapalonym filmowcem-amatorem. Sam kręci i montuje filmy. Jego prace zostały dostrzeżone w konkursach i przeglądach na szczeblu ogólnopolskim. Dotychczasowe osiągnięcia: wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie filmowym 'Bezpieczny start” (Kraków 2006), wyróżnienie za najlepszą animację artystyczną w konkursie Anim-akcja, nagroda w edycji wojewódzkiej europejskiego konkursu szkolnego “Europa w szkole” - film “Dużo nas dzieli, ale łączy jeszcze więcej”.

Justyna Zapolnik
Wiek 17 lat. Jest uczennicą II Liceum  II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku, klasy o profilu humanistycznym. W roku szklonym 2005/2006 uczestniczyła w zajęciach grupy teatralnej “mandragora”. Interesuje się poezją, szczególnie współczesną, bierze udział w wielu konkursach recytatorskich. Do jej sukcesów można zaliczyć m.in. Nagrodę główną w kat. “Piękna spontaniczna i sugestywna prezentacja treści” w XXIX eliminacjach wojewódzkich konkursu krasomówczego “Ojczyzna...to krajobraz”, II miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Prozy, II miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej. Justyna podczas VII Białostockiego Forum Szkół w 2006 roku wzięła udział w panelu dyskusyjnym – przemówienie dot. języka współczesnej młodzieży. Przygotowała także z dużym powodzeniem kilka scenariuszy (np. Scenariusz i współprowadzenie programu edukacyjnego “Mamy głos” w TVP3 Białystok). Odbyła mini-staż w akademickiej rozgłośni radiowej Akadera i uczestniczy w warsztatach dziennikarskich.

Olga Pokorska
Ma 18 lat. Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Kamila Baczyńskiego w Białymstoku. Utalentowana poetycko i literacko. O jej talencie świadczą takie nagrody, jak: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Las moja miłość” w kategorii poezja od 16 do 20 lat; II nagroda w konkursie na recenzję teatralną „Teatr widzę ogromny” oraz uzyskanie miana laureatki w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej imienia Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”.Chętnie też uczestniczy w akcjach charytatywnych prowadzonych przez Ośrodek Miłosierdzia ELEOS.

Ewa Smyk
16-letnia uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Posiada duże umiejętności plastyczne i taneczne, co owocuje cennymi osiągnięciami w tych dziedzinach. Do jej sukcesów można zaliczyć: Grand Prix XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu – jako członek zespołu muzyki dawnej „Capella Antiqua Bialostociensis; nagrodę na etapie wojewódzkim konkursu plastycznego „Europa w szkole”; wyróżnienie w edycji wojewódzkiej i ogólnopolskiej Ogólnopolskiego Konkursu twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Krajobraz Polski-tradycje, współczesność, przyszłość”; nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „Moja przygoda w Muzeum”.

Natalia Leszczuk
17 lat. Uczennica XI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Posiada szerokie zainteresowania artystyczne, szczególnie interesuje się rysunkiem, projektowaniem odzieży. Jest laureatką konkursów w dziedzinie twórczości plastycznej, takich jak – Wojewódzki Konkursu „Nasza Nadzieja w Betlejem” na najładniejszą szopkę i Ogólnopolski Konkurs „Igłą malowane”. Otrzymała też nagrodę za autorski projekt i perfekcyjne wykonanie ekologicznego modelu stroju zaprezentowanego w pokazie mody „Cztery Pory Roku” podczas uroczystych obchodów „Dnia Ziemi”.

Marcin Kaźmieruk
14-letni uczeń Gimnazjum Publicznego nr 1 w Siemiatyczach, bardzo utalentowany tanecznie. Jest najwybitniejszym polskim tancerzem w przedziale wiekowym 13-15 lat, tańczącym polskie tańce narodowe i ludowe. Świadczą o tym tytuły Mistrza Polski zdobyte w latach 2005 i 2006 w tej kategorii oraz zwycięstwa w tzw. Rankingu Par w 2004 i 2005 roku. Ponadto w latach 2004-2006 zwyciężył on w 26 Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich. Od wieku przedszkolnego jest członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”. Swoja wiedzę muzyczną powiększa gra na flecie i gitarze.

Julianna Dorosz
Uzdolniona artystycznie 15-letnia uczennica Prywatnej Szkoły Artystycznej I stopnia „Dux” w Bielsku Podlaskim. Zdobyła znaczące laury w dziedzinie gry na fortepianie, w dziedzinie wokalnej, dziedzinie plastycznej i dziedzinie recytatorskiej. Do najcenniejszych jej sukcesów należą zdobyte w latach 2003-2006 pierwsze miejsca w - Konkursie Plastycznym „Moja podróż po krajach Europy”; w Konkursie recytatorskim „Prawosławnej poezji religijnej”; w Konkursie Pieśni Białoruskiej; a przede wszystkim w Konkursie „Pasje Regionu”, w którym zdobyła nagrodę Ministra Edukacji i Nauki.

Joanna Zawłocka
17 lat. Uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Bardzo uzdolniona wokalistka. Jest laureatką licznych konkursów i przeglądów wokalnych. Z jej sukcesów warto podkreślić I miejsca zdobyte w latach: 2002-2006 podczas następujących konkursów – Ogólnopolski Festiwal „Młodzi w Piosence”; Ogólnopolski Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka”; Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was”; Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Canto Cantare’2006”. Śpiewanie traktuje jako życiową pasję.

Katarzyna Milewska
18-letnia uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Szczuczynie. Utalentowana muzycznie. Wraz z zespołem zdobyła m.in. I miejsce w kategorii powyżej 16 lat w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złoty Mikrofon’ Radia Jard. Ponadto uzyskała wyróżnienie w Konkursie Pieśni Eucharystycznej. Obecnie już przekazuje swój talent muzyczny młodszym wiekiem koleżankom będąc instruktorka w Miejskim Domu Kultury w Łomży.

Relacja z uroczystości wręczenia stypendiów.

facebook