Konferencje i szkolenia

 • „Cyfrowe Podlaskie” - bezpłatne e-szkolenia dla mieszkańców

  Grafika informująca o bezpłatnych szkoleniach
  2021-07-14 22:17:41

  Ponad 1500 mieszkańców województwa podlaskiego może wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach realizowanych przez Województwo Podlaskie w ramach projektu "Cyfrowe Podlaskie". Zapisy trwają. Szkolenia będą realizowane do końca 2021 roku.

 • AgroLiga 2021. Poznaliśmy najlepszych rolników w województwie

  Ludzie stoją w rządku, mężczyzna unosi w ręce puchar
  2021-07-10 07:45:57

  Katarzyna i Robert Jeromińscy z Chobotek (pow. moniecki) zostali mistrzami w kategorii Rolnicy, a tytuł mistrza etapu wojewódzkiego AgroLigi otrzymała firma AgroFrankopol z miejscowości Włosty Olszanka (pow. wysokomazowiecki). To oni będą reprezentować nasze województwo na szczeblu krajowym ogólnopolskiego konkursu branży rolnej.

 • O e-usługach i cyberbezpieczeństwie podczas spotkania zespołu ds. SI przy ZWRP

  Wicemarszałek Stanisław Derehajło i Agnieszka Aleksiejczuk za stołem prezydialnym.
  2021-07-02 12:15:22

  Przedstawiciele 14 województw wzięli udział w spotkaniu Zespołu Eksperckiego ds. Społeczeństwa Informacyjnego Związku Województw RP (ZE ds. SI przy ZWRP), które odbyło się w dniach 29-30 czerwca br. w Augustowie. Grupa funkcjonuje przy Konwencie Marszałków Województw RP. Obrady w letniej stolicy regionu były szóstymi i ostatnimi w ramach prezydencji Podlaskiego.

 • „Kolej na Polskę – kolej na Podlaskie”. Przedstawiciele samorządu oraz biznesu omówią kwestie rozwoju Podlaskiego

  Mapa województwa podlaskiego na niebieskim tle wraz ze sloganem
  2021-06-22 15:15:34

  Strategiczne położenie geograficzne województwa podlaskie to szansa i lepsze perspektywy dla rozwoju gospodarczego regionu. W celu omówienia tej kwestii w formie hybrydowej w poniedziałek (28.06) o godz. 10 na Scenie Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku przy ulicy Odeskiej 1 oraz na platformie Zoom, odbędzie się seminarium gospodarcze „Kolej na Polskę – kolej na Podlaskie". Współorganizatorem seminarium jest Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • V Forum Rad Seniorów Województwa Podlaskiego

  Plakat z informacjami dotyczącymi V Forum Rad Seniorów Województwa Podlaskiego
  2021-06-14 11:03:11

  Ośrodek Wspierania Podlaskich Rad Seniorów (OWPRS) i Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego zapraszają członków rad oraz przedstawicieli samorządów i media do udziału V Forum online, które odbędzie się 25 czerwca.

 • Wystawa "Pionierki. Kobiety w edukacji i nauce"

  Pionierki - wystawa
  2021-06-11 13:15:27

  Wybitne, aktywne, z wielkimi zasługami dla rozwoju różnych sfer życia, zwłaszcza dla edukacji i nauki. 20 sylwetek takich kobiet można od piątku (11.06) oglądać na zdjęciach prezentowanych na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Wystawa będzie eksponowana do końca sierpnia. Jej organizację wsparło Województwo Podlaskie.

 • Praktycznie i bezpłatnie o tym, jak pozyskać inwestora

  Grafika z napisem Poznaj metody finansowania startupu
  2021-06-02 12:02:41

  Chcesz dalej rozwijać swój biznes, ale nie wiesz, jak sfinansować takie działania? Odpowiadając na taką potrzebę Bank Gospodarstwa Krajowego przygotował cykl sześciu bezpłatnych warsztatów online z cyklu „Poznaj Inwestora”. Wydarzenia obejmą trzy województwa – warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie i podlaskie. Dla chętnych przewidzianych jest też aż 300 godzin bezpłatnych konsultacji z zakresu pozyskiwania inwestora. Webinaria przewidziane dla województwa podlaskiego odbędą się 7 czerwca 2021 roku i 26 lipca 2021 roku.

 • Badania jakościowe tematem sympozjum na Uniwersytecie w Białymstoku

  Front budynku
  2021-06-02 10:55:11

  Pogłębianie wiedzy z zakresu badań jakościowych, poszukiwanie nowych perspektyw badawczych oraz wymiana naukowych doświadczeń – to główny cel IX Transdyscyplinarnego Sympozjum Badań Jakościowych, które rozpocznie się 8 czerwca w Białymstoku. Organizują je Instytut Socjologii oraz Wydział Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku (UwB).

 • Światowy Dzień Mleka w muzeum w Grajewie

  Program Światowego Dnia Mleka. Rysunek przechylonego dzbanka z wylewającym się mlekiem
  2021-06-01 09:12:57

  Pokaz robienia sera, przejażdżka wiejską bryczką czy malowanie odlewów gipsowych – takie atrakcje będą dostępne w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie. 5 czerwca br. odbędą się tam obchody Światowego Dnia Mleka.

 • „Dziecko w historii – między godnością a zniewoleniem”. Międzynarodowa konferencja na UwB

  Front przeszklonego budynku Uniwersytetu w Białymstoku.
  2021-05-21 12:58:59

  Prawa dziecka, przyczyny i warunki jego zniewolenia, dziecko w kręgu potrzeb i oczekiwań społecznych oraz jako bezpośredni adresat pomocy i form opieki dobroczynnej – to tylko niektóre tematy międzynarodowej konferencji, jaką w dniach 24-25 maja 2021 roku organizuje Katedra Historii i Teorii Wychowania Uniwersytetu w Białymstoku (UwB).

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook