Aktualności

 • Nowe atrakcje turystyczne w Szelmencie

  Osoba pływająca na nartach wodnych
  2021-07-29 15:23:49

  Na miłośników spędzania wolnego czasu nad jeziorem czeka ze swoją letnią ofertą Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie (WOSiR). W tym roku zainteresowanie turystów jest ogromne. Korzystać oni mogą również z nowych, wodnych atrakcji – parku wodnego, desek SUP oraz katamaranu.

 • Na plażę do Szelmentu? Już w przyszłym sezonie

  Osoba pływająca na nartach wodnych po jeziorze
  2021-05-31 18:21:51

  Sprzęt wodny, gondole elektryczne, domki modułowe, plaża – Daniel Racis, prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (WOSiR) Szelment przedstawił w poniedziałek (31.05) radnym wojewódzkim plany działań na rok bieżący. Zakładają one inwestycje warte 1,5 mln zł, dzięki którym ośrodek stanie się atrakcyjnym miejscem rekreacji nie tylko w sezonie zimowym, ale również w czasie wakacji.

 • Bogaty w atrakcje Dzień Dziecka w Szelmencie

  Budynek Ośrodka wśród zieleni.
  2021-05-31 09:11:01

  Sportowe konkurencje dla całych rodzin, animacje dla najmłodszych, mnóstwo dobrej zabawy i pozytywnej energii. Tak zapowiada się Dzień Dziecka organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Szelmencie. Pełen atrakcji piknik odbędzie się w najbliższą niedzielę (30.05). Początek o godz. 13:00.

 • Działa już wyciąg nart wodnych w WOSiR Szelment

  wyciąg nart wodnych
  2021-05-16 22:13:36

  Po sezonie zimowym i nieco dłuższej technicznej przerwie, WOSiR Szelment powraca do aktywności. Od piątku (14.05) wszyscy miłośnicy sportów wodnych mogą spędzić przyjemnie czas nad Jeziorem Szelment Wielki, gdzie znajduje się jeden z najdłuższych wyciągów nart wodnych w Polsce.

 • Zima w WOSiR Szelment: „To był krótki, ale dobry sezon”

  Ośrodek w Szelmencie. Widok na hotel i infrastrukturę z lotu ptaka.
  2021-03-22 11:29:06

  Krótki, ale intensywny – tak można opisać tegoroczny sezon zimowy w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Szelmencie. I choć trwał zaledwie miesiąc, można go zaliczyć do udanych. Zima dopisała i narciarze również. Łącznie w tym okresie Ośrodek odwiedziło około 8 tys. fanów białego szaleństwa.

 • Ośnieżony Szelment zaprasza od piątku (12.02)

  Kilkadziesiąt osób na ośnieżonej górze, na pierwszym planie młody chłopak na nartach
  2021-02-12 10:15:12

  Temperatura i aura to najwięksi sojusznicy Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Szelmencie. Utrzymujące się minusowe stopnie oraz tony prawdziwego śniegu pokrywają cały teren. Stoki narciarskie pozostają w gotowości. Można z nich korzystać od dziś (12.02) od godz. 10:00.

 • Tyle historii, tak blisko! Kombinezon i narty „Króla Kamila” w WOSiR Szelment

  Repliki medali olimpijskich. Z przodu złoty medal Kamila Stocha.
  2021-01-17 18:23:39

  Cała Polska żyje sukcesami naszych skoczków narciarskich, a zwłaszcza trzecią wygraną Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni (TCS). Należące do niego: kombinezon, narty i replika złotego medalu z olimpiady w Soczi trafiły na wystawę w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Szelmencie. Ze względów bezpieczeństwa ekspozycja „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk” jest obecnie niedostępna dla zwiedzających, ale do obejrzenia zdjęć zapraszamy już teraz.

 • WOSiR Szelment przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu narciarskiego

  Ośnieżony teren z dmuchawami do naśnieżania. W tle ściana lasu.
  2020-12-14 14:46:46

  W pierwszej kolejności naśnieżane są cieszące się największą popularnością trasy: szkolna i trasa czerwona na stokach Jesionowej Góry. Największy kompleks narciarski w regionie, czyli Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) Szelment rozpoczął przygotowania do tegorocznego sezonu narciarskiego.

 • WOSiR Szelment, czyli miejsce dla aktywnych!

  Muzeum i eksponaty dotyczące polskich sportów zimowych
  2020-10-29 08:16:35

  Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) Szelment to największy ośrodek narciarski w regionie. Jednak od kilku lat ma do zaoferowania wszystkim przybyszom znacznie więcej niż tylko zimowe atrakcje. Do zwiedzania jest np. wystawa stała pt.: „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk". Zapraszamy do obejrzenia online eksponatów.

 • WOSiR Szelment inwestuje w swój stok

  WOSiR Szelment widziany z lotu ptaka
  2020-10-22 12:32:42

  Niemal 300 tys. zł to koszt inwestycji Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w najpopularniejszą trasę narciarską w północno-wschodniej Polsce. Efekty tej inwestycji widoczne będą już w tegorocznym sezonie zimowym.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook