Suwałki

 • Suwałki. Ulica Leśna już przejezdna

  Miniaturka artykułu
  2018-10-18 12:12:10

  W środę, 17 października br. została oddana do użytkowania ulica Leśna w Suwałkach. To pierwszy z odcinków tzw. „Trasy Wschodniej”. Otwarcie drogi odbyło się poprzez symboliczne włączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Leśnej, a dokonali tego wicemarszałek województwa Anna Naszkiewicz, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, wiceprzewodniczący sejmiku Cezary Cieślukowski i przedstawiciel wykonawcy, prezes OPDM Olecko Tadeusz Niedźwiedzki. Tym samym ulica została oddana do użytkowania.

 • Ponad 3,5 mln zł dofinansowania z RPOWP na rozbudowę Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach

  Miniaturka artykułu
  2018-10-17 13:19:31

  Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał w środę, 17 października z Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Anną Naszkiewicz umowę na dofinansowanie rozbudowy Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach. Placówka zostanie dostosowana do nowoczesnych standardów kształcenia w zawodach: branży budowlanej, OZE i mechanicznej. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi ponad 3,5 mln zł.

 • 100 drzew na 100-lecie niepodległości w Suwałkach

  Miniaturka artykułu
  2018-10-16 08:43:19

  Do udziału w wyjątkowym patriotyczno-ekologicznym przedsięwzięciu zaprasza wszystkich suwalczan Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. Chodzi o akcję ,,Posadźmy razem 100 drzew na 100-lecie Niepodległości 1918 – 2018”. To kolejne wydarzenie, które wpisuje się w kalendarz przedsięwzięć zaplanowanych w ramach całorocznej akcji ,,Suwałki dla Niepodległej”.

 • Kolejną szkołę w Suwałkach czeka rozbudowa

  Miniaturka artykułu
  2018-10-05 09:50:04

  Już niebawem rozpocznie się budowa zupełnie nowego budynku przy Zespole Szkół nr 6. Chodzi tu o obiekt warsztatowy do praktycznej nauki zawodu, gdzie uczyć się będą przyszli mechanicy oraz stolarze. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Miasto Suwałki na ten cel pozyskało ponad 6 mln zł.

 • Budowa suwalskiej obwodnicy wchodzi już w ostateczną fazę

  Miniaturka artykułu
  2018-09-28 12:53:18

  Najciekawsza informacja jest taka, że zakończona jest budowa całej 13 km betonowej jezdni. Obecnie trwają prace przy serwisówkach, układane są warstwy humusu na poboczach i skarpach, sadzone są rośliny, ustawiane panele dźwiękoszczelne oraz barierki, a także ogrodzenie. Wylewany jest asfalt na wiaduktach. Są to typowo prace wykończeniowe.

 • Suwalscy radni uchwalili Program Współpracy Miasta z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok

  Miniaturka artykułu
  2018-09-28 12:52:33

  Nowością w programie jest utworzenie Centrum Wolontariatu Środowiskowego. W ramach tego zadania, wspólnie z organizacjami, będziemy realizować program „Złota Rączka”, skierowany do seniorów.

 • Uroczyste obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego w Suwałkach

  Miniaturka artykułu
  2018-09-27 15:03:04

  Uroczyste obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego odbyły się w czwartek, 27 września w Suwałkach. Polskie Państwo Podziemne powstało 79 lat temu, 27 września 1939 r. W czwartek pod pomnikiem 41. Pułku Piechoty AK na skwerze A. Kujałowicz w Suwałkach hołd twórcom i działaczom podziemnych struktur Polskiego Państwa Podziemnego oddały władze miasta i województwa - wicemarszałek Anna Naszkiewicz, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz,radny wojewódzki Cezary Cieślukowski oraz kombatanci, przedstawiciele duchowieństwa, poczty sztandarowe miejscowych szkół, delegacje uczniów szkół wszelkich szczebli, harcerze, delegacje instytucji, zakładów pracy i mieszkańcy.

 • Suwałki. Ruszyła budowa lotniska lokalnego

  Miniaturka artykułu
  2018-09-26 09:00:36

  Symboliczne wbicie łopat pod budowę pasa startowego odbyło się we wtorek, 25 września. W uroczystości na lotnisku przy ul. Wojczyńskiego udział wzięli m.in. prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Anna Naszkiewicz, Członek Zarządu Bogdan Dyjuk, przedstawiciele wykonawcy – firmy Konsorcjum Prasko Wegarten, firmy FORTE, która współfinansuje inwestycję oraz przedstawiciel Suwalskiej Szkoły Lotniczej. Warto przypomnieć, że województwo podlaskie wsparło budowę pasa startowego w Suwałkach kwotą 6 mln zł. We wtorek, po wbiciu łopat pod budowę, odbyło się także podpisanie umowy z Zarządem Województwa Podlaskiego na dofinansowanie inwestycji.

 • Suwałki. Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Raczkowskiej gotowa

  Miniaturka artykułu
  2018-09-12 08:01:06

  Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich dojeżdżających rowerem do pracy w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zgodnie z zapewnieniami, w poniedziałek (10 września) zakończyły się prace przy budowie drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Raczkowskiej w Suwałkach, na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania z ul. Brylantową.

 • Sąsiedzi przy stole. Piąta edycja Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego

  Miniaturka artykułu
  2018-09-07 09:14:41

  Konkurs odbędzie się w najbliższą niedzielę (9 września) w Suwałkach. Areną zmagań kucharzy z Polski, Litwy, Łotwy i Niemiec od godz. 10.00 do 15.00 będzie park Konstytucji 3 Maja. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu kulinarnego jest przyrządzenie potraw z wykorzystaniem regionalnych receptur, w szczególności walorów smakowych, zdrowotnych i dietetycznych takich warzyw jak: kapusta, buraki i marchew.

facebook