Region i Gospodarka

 • PATRONAT. Białoruskie Spotkania Folkowe/ Biełaruskija Folk- Sustreczy

  Miniaturka artykułu
  2017-07-24 15:11:35

  w pierwszą sobotę sierpnia odbędzie się wyjątkowa impreza pokazująca bogactwo kultury białoruskiej. W Michałowie wystąpią najlepsze zespoły z Polski i Białorusi. Celem jej jest zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z regionalnym folklorem mniejszości białoruskiej.

 • Dorota Kędra-Ptaszyńska nowym wójtem gminy Boćki. Zmiany także w sejmiku

  Miniaturka artykułu
  2017-07-24 09:58:15

  Dorota Kędra - Ptaszyńska ( Polska Razem Zjednoczona Prawica) zdobyła 1235 głosów, jej rywal Marek Antoni Łukaszewicz (PiS) – 1075 – to wynik drugiej tury wyborów na wójta gminy Boćki. Uprawnionych do głosowania było ponad 3,8 tys. wyborców. Frekwencja wyniosła 59,2 proc. Zmiany czekają nie tylko Urząd Gminy Boćki, ale także w sejmik województwa. Dorota Kędra Ptaszyńska jest radną wojewódzką. Teraz, w związku z wygranymi wyborami, będzie musiała zrzec się mandatu radnej.

 • Mieszkańcy gminy Boćki wybierają wójta w drugiej turze wyborów

  Miniaturka artykułu
  2017-07-23 13:28:37

  O ten urząd ubiegają się: Dorota Kędra-Ptaszyńska i Marek Antoni Łukaszewicz. Przedterminowe wybory są konieczne, bo wieloletni wójt Stanisław Derehajło złożył w kwietniu rezygnację i przyjął posadę w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego.

 • Festyn stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2017-07-23 13:27:53

  Dobiega końca wakacyjny obóz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na zakończenie pobytu młodzieży w Białymstoku, w niedzielę 23 lipca o godz. 9.30 w archikatedrze została odprawiona Msza św. O godz. 15.30 na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert w wykonaniu stypendystów Fundacji jako wyraz wdzięczności mieszkańcom Białegostoku za życzliwe przyjęcie. Koncert poprzedzi występ zespołu Winnica (od godz. 14.30) i wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

 • We współpracy z mieszkańcami w Augustowie przebudowano kolejne drogi

  Miniaturka artykułu
  2017-07-22 13:15:02

  W piątek, 21 lipca w obecności mieszkańców Augustowa odebrano wykonaną drogę wewnętrzną dojazdową do budynku Obrońców Westerplatte 11 oraz przebudowaną ulicę Perstuńską. Obydwie inwestycje zrealizowane zostały w ramach inicjatywy lokalnej we współpracy z mieszkańcami ulic.

 • W obronie niezawisłości sądów manifestuje Polska, manifestują też białostoczanie

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 21:49:48

  Kilkaset osób, nawet do tysiąca – każdego wieczoru przez trzy dni w tym tygodniu - białostoczanie dawali swój wyraz sprzeciwu proponowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmian w sądownictwie, które w zgodnej opinii prawników oznaczają koniec z konstytucyjnym trójpodziałem władzy w Polsce. Wznoszono okrzyki „Wolne sądy”, „Wolność, równość, demokracja”. Najbardziej wzruszający moment w czwartek nastąpił, kiedy zgromadzeni (wielu miało na koszulkach przyklejony słynny już napis ”Gorszy sort Polaków”) - wspólnie, przy blasku świec od początku do końca odśpiewało Hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego. W piątek odśpiewano zaś "Mury" Jacka Kaczmarskiego.

 • Klaster Obróbki Metali w BPN-T. Będzie mobilizował firmy do współpracy biznesowej

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 10:33:04

  Od poniedziałku, 24 lipca, biuro Klastra Obróbki Metali będzie funkcjonowało na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Właśnie rozstrzygnięty został konkurs na wynajem lokali w tym miejscu, przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sieciowania i kojarzenia partnerów biznesowych. Umowa między Centrum Promocji i Innowacji, koordynatorem KOM a BPN-T została już podpisana.

 • PATRONAT. XXII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 09:43:54

  Od 21 do 23 lipca 2017 Czeremcha (woj. podlaskie) już po raz dwudziesty drugi będzie przeżywała najazd fanów folku z całej Europy. Przez kolejne lata Festiwal „Z wiejskiego podwórza”, zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Albanii.

 • PATRONAT. 28 lipca 2017 roku w Hajnówce odbędzie się II Festiwal Bajek

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 09:13:46

  Park Miejski w Hajnówce na jeden dzień stanie się krainą, pełną opowieści, baśniowych postaci i muzyki. Krainą, w której najważniejszym wehikułem jest nasza wyobraźnia. Bajki i opowieści będzie można obejrzeć, namalować, poczytać, posłuchać… Będzie można się zamienić w kogoś całkiem innego, porozmawiać z Babą Jagą, przejechać się Bajkową Limuzyną, wziąć udział w improwizowanym spektaklu, zagrać w baśniową grę i poprosić Drzewo Życzeń o spełnienie najgorętszego pragnienia…

 • PATRONAT. Dni Drohiczyna – Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski już w ostatni weekend lipca

  Miniaturka artykułu
  2017-07-21 08:54:10

  Drohiczyn świętować będzie z przedstawicielami trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego, którzy zaprezentują kulturę i tradycje swoich regionów. Impreza będzie także doskonałą okazją do poznania produktów regionalnych i posmakowania potraw typowych dla kuchni trzech województw.

facebook