Region i Gospodarka

 • Jak głosować, aby nasz głos był ważny? Co nowego w ordynacji wyborczej? Kto i gdzie może głosować?

  Miniaturka artykułu
  2018-10-18 12:57:37

  W niedzielę, 21 października odbędzie się pierwsza tura wyborów do samorządów. Będziemy wybierać wójtów gmin, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Po raz pierwszy głosować będziemy według nowej ordynacji wyborczej.

 • Suwałki. Ulica Leśna już przejezdna

  Miniaturka artykułu
  2018-10-18 12:12:10

  W środę, 17 października br. została oddana do użytkowania ulica Leśna w Suwałkach. To pierwszy z odcinków tzw. „Trasy Wschodniej”. Otwarcie drogi odbyło się poprzez symboliczne włączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Leśnej, a dokonali tego wicemarszałek województwa Anna Naszkiewicz, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, wiceprzewodniczący sejmiku Cezary Cieślukowski i przedstawiciel wykonawcy, prezes OPDM Olecko Tadeusz Niedźwiedzki. Tym samym ulica została oddana do użytkowania.

 • Nareszcie szerokiej drogi z Kleosina do Markowszczyzny

  Miniaturka artykułu
  2018-10-18 08:42:46

  Zarząd Województwa Podlaskiego, radni Sejmiku, przedstawiciele samorządów lokalnych, duchowieństwa, Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich i wykonawca Budimex uroczyście otworzyli dziś odcinek drogi z Kleosina do Markowszczyzny z obwodnicą Księżyna i Zalesian na moście rzeki Niewodniczanka. Budowa drogi trwała dwa lata.

 • Innowacyjne maszyny Cynkometu na międzynarodowych targach

  Miniaturka artykułu
  2018-10-17 15:11:08

  Agroshow w Bednarach, Mela w Gulzow Pruzen (Niemcy) i NAK Szántóföldi Napok és Agrárgépshow w Mezőhegyes (Węgry) – to imprezy targowe, w których uczestniczył ostatnio Cynkomet z Czarnej Białostockiej. Firma kontynuuje ekspansję targową w związku z rozwojem innowacyjnej produkcji.

 • Darmowy opał w Choroszczy trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców

  Miniaturka artykułu
  2018-10-17 14:18:08

  Gmina Choroszcz w sezonie grzewczym 2018/2019, podobnie jak w latach ubiegłych, wspomaga swoich mieszkańców dostarczając im darmowy opał. Choć jesień obchodzi się z nami delikatnie, zimne noce i poranki już odczuliśmy, a i przymrozki tuż-tuż. Aby ułatwić codzienne funkcjonowanie zimą, gmina Choroszcz dostarczy darmowy opał najbardziej potrzebującym mieszkańcom.

 • Ponad 3,5 mln zł dofinansowania z RPOWP na rozbudowę Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach

  Miniaturka artykułu
  2018-10-17 13:19:31

  Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał w środę, 17 października z Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Anną Naszkiewicz umowę na dofinansowanie rozbudowy Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach. Placówka zostanie dostosowana do nowoczesnych standardów kształcenia w zawodach: branży budowlanej, OZE i mechanicznej. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi ponad 3,5 mln zł.

 • Obradował Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-10-17 09:10:51

  W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego młodzież przywitał Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Wraz z Elizą Szadkowską – Pełnomocnik Zarządu Województwa Podlaskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi wręczył nominacje dziesięciu nowym członkom, którzy zostali przyjęci w skład Sejmiku po naborze uzupełniającym.

 • Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II

  Miniaturka artykułu
  2018-10-16 19:15:38

  Dziś, 16 października obchodzimy czterdziestą rocznicę pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w imieniu prezydenta Białegostoku pod pomnikiem papieża przy Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku zostały złożone kwiaty.

 • Wydłużenie niektórych relacji i dodanie nowych pociągów - Zarząd Województwa Podlaskiego podpisał aneks do umowy z Przewozami Regionalnymi

  Miniaturka artykułu
  2018-10-16 18:00:12

  Szczegóły umowy przedstawili na dzisiejszej konferencji prasowej marszałek Jerzy Leszczyński, dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych w Białymstoku Janina Wilczewska i dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu UMWP Leszek Lulewicz. Na konferencji obecni byli również zadowoleni z takiej umowy radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Karol Pilecki, Nadzieja Sulima ze Stowarzyszenia „Przyjazny Transport” Czeremcha oraz Marcin Wróbel z Podlaskiego Centrum Kolejowego.

 • W areszcie powstała Izba Pamięci ofiar systemów totalitarnych, zamordowanych w latach 1939-1956

  Miniaturka artykułu
  2018-10-16 13:30:16

  Po roku prac w piwnicach białostockiego aresztu śledczego powstała Izba Pamięci ofiar systemów totalitarnych, zamordowanych w latach 1939-1956. To przedsięwzięcie bez precedensu w tej części kraju. Powstało nowe miejsce edukacji historycznej na mapie Białegostoku. . Izba Pamięci to jednak przede wszystkim pomnik wszystkich ofiar zamordowanych przez hitlerowców i komunistów na terenie dzisiejszego aresztu.

facebook