Region i Gospodarka

 • Śniadanie wdzięczności – wielkanocne spotkanie dla potrzebujących

  Miniaturka artykułu
  2019-04-21 14:31:56

  Wspólna modlitwa oraz świąteczna atmosfera towarzyszyły uczestnikom śniadania wielkanocnego dla osób potrzebujących w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku w niedzielny poranek. Śniadanie rozpoczęło się po mszy rezurekcyjnej o godz. 7.30 w białostockiej katedrze. W świątecznym spotkaniu uczestniczyło kilkaset osób, w tym m.in. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki i Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • Podzielić się dobrocią - Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących

  Miniaturka artykułu
  2019-04-20 00:23:33

  Wspólna modlitwa, potrawy zgodne z polską tradycją i świąteczna atmosfera – już po raz piąty w niedzielę wielkanocną (21.04) w gościnnych progach Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku stanie wielki świąteczny stół przygotowany z myślą o potrzebujących i samotnych. Śniadanie rozpocznie się tuż po mszy rezurekcyjnej o godz. 7.30 Zapraszają Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacja Rodziny Czarneckich i Zespół Szkół Katolickich w Białymstoku. Gościnę znajdzie tu nawet osiemset osób.

 • Konferencja w Łańcucie dotycząca trasy via Carpatia

  Miniaturka artykułu
  2019-04-18 15:19:52

  Podpisanie Deklaracji Łańcuckiej III, dokumentu dotyczącego wzmocnienia współpracy w zakresie transportu w Europie Środkowej i Południowej, to jeden z efektów Konferencji „Korzyści dla regionów wynikające z wdrożenia trasy Via Carpatia”. W czwartkowym (17 kwietnia) spotkaniu w Łańcucie województwo podlaskie reprezentował wicemarszałek Marek Olbryś oraz Juliusz Jakimowicz, z-ca dyrektora Gabinetu Marszałka.

 • Dyskusja o przebiegu trasy Rail Baltica

  Miniaturka artykułu
  2019-04-17 13:46:54

  Konsultacyjne spotkanie dotyczące przebiegu linii kolejowej Rail Baltica przez teren Podlaskiego odbyło się w poniedziałek (15 kwietnia br.) w urzędzie marszałkowskim.

 • Białystok. Tuż po Wielkanocy zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową Al. 1000-lecia PP

  Miniaturka artykułu
  2019-04-17 13:46:34

  Trwa przebudowa Alei 1000-lecia Państwa Polskiego na odcinku od ulicy Wileńskiej do skrzyżowania z trasą generalską. W związku z tą inwestycją od 24 kwietnia będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu.

 • POLREGIO zapewni więcej miejsc w pociągach kursujących na terenie województwa podlaskiego w okresie świątecznym

  Miniaturka artykułu
  2019-04-17 13:46:16

  Spodziewając się zwiększonego zainteresowania podróżami koleją w okresie świątecznym, Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, zapewnią więcej miejsc siedzących w wybranych pociągach kursujących na najbardziej popularnych trasach.

 • Szykuje się remont dróg dojazdowych w Michałowie

  Miniaturka artykułu
  2019-04-17 13:45:56

  Chodzi o drogi żwirowe, trzeciej kategorii, głównie dojazdy do pól na terenie gminy Michałowo. Plan jest taki, żeby w ciągu 5 lat wyremontować wszystkie odcinki wymagające naprawy. Każdego roku gmina chce na ten cel przeznaczyć około 700 tys. zł. To już ostatni etap naprawy dróg. Odcinki łączące Michałowo z okolicznymi miejscowościami i drogi łączące wsie, gmina ma już wyasfaltowane.

 • Innowacyjnie czystszy świat – inkubator misji dla planety

  Miniaturka artykułu
  2019-04-15 16:54:56

  W Białymstoku powstał trzeci Inkubator Samsung dla startupów z Polski Wschodniej i pierwszy na świecie, gdzie w bezpłatnej przestrzeni, przy wsparciu nowych technologii i ekspertów, startupy będą tworzyć rozwiązania na rzecz odpowiedzialności społecznej. To przyjazne i nowoczesne miejsce otwarte jest od poniedziałku (15 kwietnia br.) w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

 • Błękitne paliwo w Mońkach – otwarcie stacji regazyfikacji gazu

  Miniaturka artykułu
  2019-04-15 16:48:54

  Mońki to pierwsza gmina w województwie podlaskim, której mieszkańcy zyskali dostęp do gazu dzięki rządowemu programowi przyspieszenia inwestycji w sieć gazową Polski. Otwarta dziś (15 kwietnia) stacja regazyfikacji pozwala na dostęp do tzw. błękitnego paliwa, dzięki wykorzystaniu technologii LNG.

 • Obwodnica Suwałk jest już otwarta

  Miniaturka artykułu
  2019-04-15 10:10:01

  W symbolicznej uroczystości przy węźle Suwałki Zachód (13 kwietnia br.) wziął udział m.in.: Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk a także parlamentarzyści, władze regionu i miasta.

facebook