Region

 • Kolejne umowy na dofinansowanie OSP podpisane

  Miniaturka artykułu
  2018-05-21 15:28:50

  W poniedziałek, 21 maja br. w Sokólskim Ośrodku Kultury marszałek Jerzy Leszczyński i członek zarządu Stefan Krajewski podpisali kolejne umowy na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych. Tym razem umowy podpisano z czternastoma gminami powiatów monieckiego i sokólskiego. W tym roku samorząd województwa przeznaczył na wsparcie strażaków rekordową kwotę 800 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup m.in. specjalistycznego sprzętu ratowniczo - gaśniczego i odzieży ochronnej.

 • 800 tys. zł na zakup sprzętu dla podlaskich OSP – podpisanie umów

  Miniaturka artykułu
  2018-05-18 15:34:51

  Z udziałem podlaskich druhów i samorządowców w piątek, 18 maja w siedzibie OSP w Osipach Kolonie (gm. Wysokie Mazowieckie) Członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego: marszałek Jerzy Leszczyński i Stefan Krajewski podpisali 13 umów z gminami z powiatu wysokomazowieckiego i powiatu zambrowskiego.

 • W Zambrowie uroczyście pożegnano kpt. Władysława Dąbrowskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-05-12 12:37:32

  W piątek (11 maja) w Zambrowie uroczyście pochowano szczątki dowódcy 1. Kompanii CKM 71. Pułku Piechoty kpt. Władysława Dąbrowskiego oraz nieznanego żołnierza, poległych we wrześniu 1939 roku w walkach o to miasto. Szczątki znaleziono w Dmochach-Wochach koło Czyżewa; badania DNA potwierdziły tożsamość. W uroczystościach udział wziął m.in. Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa oraz radny sejmiku Marek Komorowski.

 • O korytarzu TEN-T North Sea-Baltic dyskusje w pociągu. Przystanek Białystok

  Miniaturka artykułu
  2018-05-11 14:29:24

  W dniach 9-16 maja br. odbywa się wyjątkowa, mobilna konferencja z udziałem dr. Jurgena Muracha z Wydziału Transportu berlińskiego Senatu. Dziś (11 maja) na białostockim dworcu podróżujących przywitał Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, a do uczestników konferencji dołączył Członek Zarządu Województwa Bogdan Dyjuk oraz Leszek Lulewicz - Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu.

 • Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy uhonorowane przez Narodowe Centrum Kultury

  Miniaturka artykułu
  2018-05-11 10:38:45

  26 kwietnia dyrektor M-GCKiS w Choroszczy Przemysław Waczyński odebrał z rąk dyrektora Narodowego Centrum Kultury dr hab. Rafała Wiśniewskiego, prof. UKSW dyplom za"konsekwentne wspieranie oddolnych inicjatyw kulturalnych w społeczności lokalnej" i realizację programu Dom Kultury+. Uroczyste wręczenie miało miejsce podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie.

 • „Każdy potrzebuje miłości” - Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Długoborzu

  Miniaturka artykułu
  2018-05-10 10:40:27

  W środę, 9 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu odbyły się obchody III Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Józef Dąbrowski, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak.

 • Szukali czwórki dzieci. Ćwiczenia dla strażaków z OSP Kolno (VIDEO)

  Miniaturka artykułu
  2018-05-09 11:13:43

  Koordynator Grupy Ratowniczej Nadzieja oraz siedmiu ratowników specjalizujących się w poszukiwaniach osób zaginionych przeprowadziło szkolenie dla druhów z OSP Kolno właśnie z zakresu poszukiwań. Główni instruktorzy ratownicy medyczny Jakub Brzeziak oraz Jakub Zimnoch to współpracownicy i instruktorzy szkoleń prowadzonych przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji w Warszawie, a zarazem jedni z najbardziej doświadczonych poszukiwaczy terenowych w tej części kraju.

 • Podlaska KAS ponownie liderem ogólnopolskiego rankingu

  Miniaturka artykułu
  2018-05-08 09:12:40

  Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku piąty rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Izb i Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej w kategorii izb administracji skarbowej. W swoich kategoriach wysokie pozycje zajęły również podlaskie urzędy skarbowe.

 • Charytatywny piknik dla Tatarskiej Jurty

  Miniaturka artykułu
  2018-05-06 12:14:23

  W niedzielę (6.05) w Kruszynianach odbędzie się charytatywny piknik na rzecz odbudowy spalonej Tatarskiej Jurty. Na scenie wystąpią m.in. zespoły muzyczne, np. Roki, Sorrow, a na koniec The Pioruners. Zagra również Buńczuk. Imprezę poprowadzi Dariusz Szada. Początek spotkania w samo południe.

 • Blisko 47,5 mln zł na drogi gminne i powiatowe w Podlaskiem

  Miniaturka artykułu
  2018-05-02 14:29:28

  Przedstawiciele 20 gmin z Podlasia oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisali w poniedziałek, 30 kwietnia umowy w ramach rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, który obowiązuje do 2019 r. W samym 2018 r. w Podlaskiem 86,3 km dróg lokalnych zostanie poddanych przebudowie bądź modernizacji.

facebook