Region

 • Domagamy się traktowania Podlaskiego jako równoprawnego partnera. Nasze inwestycje są równie ważne

  Miniaturka artykułu
  2017-11-21 15:44:26

  Wicemarszałkowie Województwa Podlaskiego Maciej Żywno i Anna Naszkiewicz oraz Robert Tyszkiewicz, poseł na Sejm RP spotkali się we wtorek, 21 listopada z dziennikarzami, by wyrazić swoje oburzenie i zaniepokojenie brakiem działań i opóźnieniami w sprawie kluczowych dla naszego regionu inwestycji.

 • 17 organizacji pozarządowych z regionu uzyska dotacje z funduszy PFRON

  Miniaturka artykułu
  2017-11-21 08:54:24

  17 organizacji pozarządowych otrzyma dotacje ze środków przekazanych samorządowi województwa przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 • Fiat z kontrabandą wartą ponad 280 tys. zł

  Miniaturka artykułu
  2017-11-20 12:59:36

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie w ramach współdziałania z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 280 tys. zł. Nielegalny towar przewoził w samochodzie dostawczym 51-letni mieszkaniec powiatu suwalskiego.

 • Siemiatycze otrzymają 6 mln zł na budowę basenu

  Miniaturka artykułu
  2017-11-16 09:53:46

  Długoletnie starania Burmistrza Siemiatycz Piotra Siniakowicza spotkały się z pozytywnym odzewem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 • Podlaskie. Milion posiłków przekazanych dla potrzebujących dzieci

  Miniaturka artykułu
  2017-11-15 08:04:18

  Polacy po raz kolejny hojnie wsparli znaną akcję pomocy niedożywionym dzieciom. Dzięki produktom zebranym w ramach ogólnopolskiej zbiórki Podziel się Dobrym Posiłkiem w sklepach w całym kraju, poprzez serwisy charytatywni.allegro.pl i frisco.pl oraz żywności przekazanej przez firmę Danone, potrzebujące dzieci otrzymają milion dobrych posiłków, w tym także podopieczni podlaskich świetlic środowiskowych. Czternaście podlaskch placówek weźmie udział w dalszym etapie programu Podziel się Dobrym Posiłkiem i zostanie objętych programem edukacyjnym.

 • Święto 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody w województwie podlaskim

  Miniaturka artykułu
  2017-11-12 13:15:47

  Uroczystości w święto 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbywają się w całym kraju. Polacy świętują podczas nabożeństw w intencji Ojczyzny, składając kwiaty pod pomnikami czy tablicami pamiątkowymi bohaterów narodowych, biorąc udział w marszach lub biegach, uczestnicząc w koncertach i okolicznościowych akademiach, poświęconych tradycji i historii Polski. Także w naszym regionie odbyły się uroczystości we wszystkich miastach i miasteczkach. Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński świętował w Ciechanowcu i Wysokiem Mazowieckiem. Wicemarszałek Maciej Żywno wziął udział w głównych uroczystościach wojewódzkich, odbywających się na placu przy pomniku Marszałka Piłsudskiego w Białymstoku. Wicemarszałek Anna Naszkiewicz wzięła udział w uroczystościach w Suwałkach. W Szczuczynie świętował Członek Zarządu Województwa Stefan Krajewski.

 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w województwie podlaskim

  Miniaturka artykułu
  2017-11-11 13:00:42

  W 1918 r., po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. W sobotę, 11 listopada przypada 99. rocznica tego wydarzenia – uroczystości rocznicowe będą odbywały się w całej Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z programem uroczystości w trzech największych miastach województwa podlaskiego.

 • Uroczyste nałożenie paliusza abp. Tadeuszowi Wojdzie

  Miniaturka artykułu
  2017-11-05 09:24:43

  Uroczyste nałożenie paliusza metropolicie białostockiemu abp. Tadeuszowi Wojdzie odbyło się w niedzielę, 5 listopada, podczas mszy św. w archikatedrze białostockiej. Paliusz, w imieniu papieża Franciszka, arcybiskupowi Wojdzie nałożył nuncjusz apostolski w Polsce - abp Salvatore Pennacchio.

 • Białystok. Zimowy Ratownik 2017

  Miniaturka artykułu
  2017-11-05 07:52:22

  Białostocka Straż Miejska rozpoczęła akcję Zimowy Ratownik, która ma zapobiegać tragediom związanym z niskimi temperaturami. Są one śmiertelnym zagrożeniem nie tylko dla osób bezdomnych, ale także starszych i niepełnosprawnych. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców miasta, by także reagowali w takich sytuacjach.

 • Białystok. Inwestycja drogowa na Nowosielskiej

  Miniaturka artykułu
  2017-11-04 16:58:25

  Wiosną przyszłego roku mieszkańcy ulicy Nowosielskiej będą mogli korzystać z wygodniejszych dojazdów i dojść do swoich domów. Wzdłuż wybudowanego odcinka ulicy powstanie też droga rowerowa. Miasto właśnie podpisało umowę na realizację tej inwestycji.

facebook