Region

 • Gmina Piątnica otrzymała ambulans do przewożenia mieszkańców

  Ilustracja do artykułu ambulans6.jpg
  2021-09-17 14:37:19

  Nie jest nowy, ale jeszcze dobrych parę lat może służyć ochronie zdrowia. Gmina Piątnica jest pierwszą w województwie, która otrzymała w piątek, 17 września, używany ambulans od Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Białymstoku i będzie wykorzystywać go na potrzeby mieszkańców. W przekazaniu pojazdu Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego reprezentowała Monika Anna Borkowska, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia UMWP.

 • Suwalszczyzna wypięknieje dzięki funduszom unijnym. Powstaną nowe tereny rekreacyjne

  Ilustracja do artykułu Podpisanie umów_, M.Olbryś, M. Malinowski-31.JPG
  2021-09-17 10:34:45

  Dodatkowymi miejscami do wypoczynku na świeżym powietrzu będą cieszyli się mieszkańcy Gib (gm. Sejny), Osowy (gm. Suwałki) oraz Sejn. To dzięki dotacjom z funduszy unijnych o łącznej kwocie ponad 520 tys. zł. Umowy w tej sprawie podpisali w piątek, 17 września, wicemarszałek Marek Olbryś i członek zarządu województwa Marek Malinowski.

 • Regionalne Obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

  Tomasz Szeweluk, sekretarz województwa wygłasza przemówienie z mównicy. Obok niego stoją osoby
  2021-09-16 16:07:49

  – Siłą Krajowej Administracji Skarbowej są pracownicy i funkcjonariusze wszystkich szczebli oddani idei dążenia do realizacji wspólnego celu – zaznaczyła Magdalena Rzeczkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów pełniąca funkcję zwierzchnika KAS podczas Regionalnych Obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Uroczystości odbyły się w czwartek (16.09) w Białymstoku. Marszałka Artura Kosickiego reprezentował Tomasz Szeweluk, Sekretarz Województwa Podlaskiego.

 • Szersza i równa – droga nr 648

  Ilustracja do artykułu 1.jpg
  2021-09-14 08:51:02

  Zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 648 z Miastkowa do Nowogrodu. W oficjalnej uroczystości oddania drogi do użytku, w poniedziałek, 13 września wziął udział wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

 • „Polskie Termopile”. Obchody rocznicy bitwy pod Wizną

  Ilustracja do artykułu Wizna 0 6.jpg
  2021-09-13 15:24:46

  W niezwykły sposób mieszkańcy Wizny i przyjaciele Ziemi Wiskiej oddali hołd kapitanowi Władysławowi Raginisowi i jego żołnierzom, którzy walczyli na odcinku „Wizna” we wrześniu 1939 roku. W sobotni (11.09) wieczór byli wykonawcami spektaklu poświęconego tym wydarzeniom, a w niedzielę (12.09) spotkali się tradycyjnie przed pomnikiem bohaterskich żołnierzy w centrum miejscowości. W obu wydarzeniach zarząd województwa reprezentował wicemarszałek Marek Olbryś.

 • Premiera filmu „Ty jesteś skała”

  Ilustracja do artykułu film8.jpg
  2021-09-13 10:23:22

  Film „Ty jesteś skała” powstał w 30. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łomży. Wśród widzów premierowego pokazu w sobotę, 11 września, obecny był Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

 • Parlamentarzyści i pracownicy administracji publicznej z modlitwą w Świętej Wodzie

  Dwóch żołnierzy stojących przy pomniku, dwóch mężczyzn składa hołd
  2021-09-12 15:03:25

  Już po raz 22. odbyła się Pielgrzymka Parlamentarzystów i Pracowników Administracji Publicznej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. W niedzielnych (12.09) uroczystościach marszałka Artura Kosickiego reprezentował Tomasz Szeweluk, sekretarz województwa. Wziął w nich udział także Bogusław Dębski, przewodniczący sejmiku.

 • Podpisano umowy na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 w Podlaskiem

  Ilustracja do artykułu E-mFYHMXIAMUdFS.jpg
  2021-09-08 11:29:04

  To kolejne 25 kilometrów Via Carpatii, międzynarodowego korytarza transportowego łączącego państwa bałtyckie, poprzez Białystok, Lublin i Rzeszów, z południem Europy. Umowy z wykonawcami podpisano w poniedziałek (6.09). W spotkaniu uczestniczył Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Łączny koszt inwestycji sięga 670 mln zł brutto.

 • Abp Józef Guzdek - nowym metropolitą białostockim

  Abp Józef Guzdek podczas odprawiania uroczystej Mszy Świętej
  2021-09-04 16:39:55

  - Przychodzę zatem dzisiaj, by poznawać bogactwo dobra, które jest w każdym z Was; by odkryć i zrozumieć środowisko, kontekst i okoliczności Waszego życia; by dając siebie, żyć dla Was i razem z Wami – mówił abp Guzdek, podczas ingresu - czyli uroczystego wprowadzenia do archikatedry nowego metropolity w sobotę, 4 września. Na uroczystość przyjechali najważniejsi przedstawiciele kościoła w Polsce. List od Prezydenta RP przeczytał szef jego gabinetu, Paweł Szrot. Nowemu metropolicie pogratulował i życzenia złożył marszałek Artur Kosicki, a także Bogusław Dębski, przewodniczący sejmiku województwa.

 • Przysięga wojskowa elewów „Legii Akademickiej”

  Żołnierze składają przysięgę.
  2021-09-04 15:52:34

  Czternastu studentów, którzy ukończyli pierwszy etap ochotniczego szkolenia wojskowego w ramach projektu „Legia Akademicka”, złożyło w sobotę (4.09) przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się w koszarach 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Marszałka Artura Kosickiego reprezentował sekretarz województwa Tomasz Szeweluk.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook