Region

 • Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę krytej pływalni w Siemiatyczach

  Miniaturka artykułu
  2018-10-15 18:57:21

  W poniedziałek, 15 października 2018 r. odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę krytej pływalni w ramach Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach. Uroczystość odbyła się w obecności przedstawicieli samorządu, placówek edukacyjnych, duchowieństwa oraz mieszkańców Siemiatycz.

 • Rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 685, na odcinku Żywkowo – Nowosady

  Miniaturka artykułu
  2018-10-10 12:51:48

  Na tę inwestycję czekali mieszkańcy powiatów i hajnowskiego i białostockiego. Ale za trzy lata – kiedy droga ma być gotowa – skorzysta z niej o wiele więcej osób, by wymienić tylko turystów jadących do Białowieży, czy licznych lokalnych przedsiębiorców. W środę, 10 października odbyło się symboliczne „wbicie łopaty” z okazji rozpoczęcia tej inwestycji. Zarząd Województwa Podlaskiego reprezentowali: marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno. W uroczystości udział wzięli też radni sejmiku, duchowni katoliccy i prawosławni oraz samorządowcy gmin i powiatów, których ta inwestycja dotyczy.

 • Propozycje Koalicji Obywatelskiej na wieś, miasto, zdrowie i organizacje pozarządowe

  Miniaturka artykułu
  2018-10-09 14:17:18

  Zdrowie, przedsiębiorczość, wieś i organizacje pozarządowe, a przy tym Zarząd Województwa przyjazny największym miastom regionu, by dokończyć ważne inwestycje to główne założenia programowe Koalicji Obywatelskiej. W poniedziałek, 8 października wicemarszałek Maciej Żywno, wicemarszałek Anna Naszkiewicz, przewodniczący Sejmiku Jacek Piorunek i zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz – liderzy listy z poszczególnych okręgów do Sejmiku Województwa Podlaskiego przypomnieli program, z jakim idą do wyborów.

 • Redakcja „IT w Administracji” nagradza za wsparcie i rozwój Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej!

  Miniaturka artykułu
  2018-10-08 10:20:50

  25 października w trakcie pierwszego dnia Konwentu Informatyków Polski Wschodniej redakcja miesięcznika „IT w Administracji” wyróżni jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie wspierały i rozwijały Sieć Szerokopasmową Polski Wschodniej.

 • Otwarcie zmodernizowanej sali widowiskowej w Turośni Kościelnej

  Miniaturka artykułu
  2018-09-24 10:47:50

  W niedzielę, 23 września marszałek Jerzy Leszczyński wziął udział koncercie inaugurującym obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i otwarciu zmodernizowanej sali widowiskowej w Turośni Kościelnej.

 • Solidarni z Polakami na Białorusi – niezwykły koncert w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-09-23 20:34:55

  Tłumy białostoczan bawiły się w sobotę, 22 września na Rynku Kościuszki w Białymstoku na koncercie „Solidarni z Polakami na Białorusi”, którego gwiazdą był zespół Lady Pank. Janusz Panasewicz i Jan Borysewicz mieli zagrać w Grodnie już miesiąc temu, na obchodach 30-lecia Związku Polaków na Białorusi. Niestety, ich występ został odwołany, bo władze Grodna nie zgodziły się na planowane miejsce koncertu.

 • XXVI rocznica przeniesienia relikwii św. męczennika Gabriela

  Miniaturka artykułu
  2018-09-23 11:37:20

  21 września w przeddzień XXVI rocznicy przeniesienia relikwii św. męcz. Gabriela z Grodna do Białegostoku w białostockiej katedrze św. Mikołaja odsłużono całonocne czuwanie, któremu przewodniczył Jego Świątobliwość Papież i Patriarcha Aleksandryjski i całej Afryki Teodor II. W białostockiej katedrze zgromadzili się również hierarchowie Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego na czele z Jego Eminencją Metropolitą Warszawskim i całej Polski Sawą.

 • Podpisanie umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 685 Zabłudów – Nowosady

  Miniaturka artykułu
  2018-09-21 10:11:41

  A dokładnie jej części o długości 24,1 km, na odcinku od Żywkowa do Nowosadów. Zrealizuje to firma Rubau Polska sp. z o.o. wspólnie z hiszpańską Construcciones Rubau S.A. Koszt tej inwestycji to 258,3 mln zł, jej budowa potrwa trzy lata.

 • Stawką jest bezpieczeństwo i środki z UE na rozwój regionu. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-09-17 21:25:33

  Podczas poniedziałkowej, 17 września konwencji Koalicja Obywatelska przedstawiła drużynę, która w najbliższych wyborach wystartuje do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Liderzy list z poszczególnych okręgów: wicemarszałek Maciej Żywno, wicemarszałek Anna Naszkiewicz, przewodniczący Sejmiku Jacek Piorunek i zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz (w zastępstwie Anny Augustyn) przedstawili poszczególnych kandydatów. Są wśród nich doświadczeni samorządowcy i „nowe twarze”, pracownicy naukowi i działacze społeczni, nauczyciele i lekarze, a nawet były policjant.

 • Ponad 16-kilometrowy odcinek S8 od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej otwarty dla kierowców

  Miniaturka artykułu
  2018-09-17 13:16:48

  Możemy już korzystać z ponad 16-kilometrowego odcinka S8 od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. To pierwszy i zarazem przedostatni fragment o nawierzchni z betonu cementowego na trasie między Warszawą a Białegostoku. W drugiej połowie października ma być gotowy ostatni odcinek: Wyszków - węzeł Poręba. To pozwoli podłączyć Białystok z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce i Europie.

facebook