Łomża

 • Droga wojewódzka 648 będzie szersza i równa

  Ilustracja do artykułu chmielewo5-2..jpg
  2021-06-17 09:29:29

  Symbolicznego wbijania szpadla nie było, bo drogowcy z łomżyńskiej firmy PBK już kilka dni temu wzięli się do pracy. Modernizację kolejnego fragmentu drogi wojewódzkiej 648 między Miastkowem a Nowogrodem oficjalnie rozpoczęto w środę (16.06). W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Marek Olbryś.

 • 603 lata praw miejskich Łomży

  Wicemarszałek Marek Olbryś wręczył kwiaty przewodniczącej Rady Alicji Konopce
  2021-06-16 09:23:52

  Łomża świętuje 603. rocznicę nadania praw miejskich. Podczas jubileuszowej sesji wręczono nagrody prezydenta Łomży „za szczególne dokonania w dziedzinie kultury”. Specjalne wyróżnienie otrzymał pochodzący z Łomży znany aktor i reżyser, zdobywca m.in. Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Piotr Domalewski. Wśród zaproszonych gości głos zabrali także wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś oraz przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski.

 • Woda dla Jedwabnego - otwarcie hydrofornii po modernizacji

  Ilustracja do artykułu Otwarcie hydroforni-6.jpg
  2021-06-15 09:03:26

  Zmodernizowana hydrofornia w Jedwabnem została otwarta w poniedziałek (14.06) w Jedwabnem. Do końca roku ma powstać w gminie 25 kilometrów nowych wodociągów. Dla wicemarszałka Marka Olbrysia, który wziął udział w otwarciu inwestycji, to przykład skuteczności samorządu. Dla burmistrza Adama Niebrzydowskiego - prawdziwy skok cywilizacyjny.

 • Nie zabijać niepamięcią. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Grądach-Woniecko

  Wiceminister Magdalena Gawin oraz przedstawiciel rodziny Piotra Kościeleckiego
  2021-06-10 13:28:28

  - Wiele razy słyszeliśmy dzisiaj, jak ważne jest, aby w chwilach próby zachować się porządnie, „jak należy” – mówił w Grądach-Woniecku wicemarszałek Marek Olbryś. W środę (9.06) przed miejscową szkołą podstawową odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Piotrowi Kościeleckiemu oraz trzem ukrywanym przez niego nieznanych z imienia i nazwiska Żydom.

 • Inwestycja w ludzi, czyli co się dzieje w Centrach Integracji Społecznej

  Ilustracja do artykułu CIS14.jpg
  2021-06-09 09:07:49

  Dwudziestu uczestników zajęć i szkoleń prowadzonych przez Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Szczepankowie, dzięki uzyskaniu nowych kompetencji, rozpocznie już wkrótce pracę. Każdy z nich mógł liczyć na diagnozę swojej sytuacji, zasobów, potencjału i potrzeb, a następnie na dopasowany indywidualny program zatrudnienia socjalnego. Z udziałem Marka Olbrysia, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego, odbyło się w Łomży podsumowanie projektu CIS.

 • Posprzątana Narew w Operacji Czysta Rzeka

  Wicemarszałek Marek Olbryś płynie z innym mężczyzną łódką motorową po rzece
  2021-04-19 11:08:07

  Łomżyńscy społecznicy wzięli czynny udział w ogólnopolskiej Operacji Czysta Rzeka sprzątając kilkukilometrowy odcinek Narwi. Na brzegu, na wodzie i pod wodą przez kilka godzin pracowało w sobotę (17.04) kilkadziesiąt osób. Organizatorzy do udziału w akcji zaprosili Marka Olbrysia, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego.

 • Nowy radiowóz zasilił flotę łomżyńskiej komendy

  Radiowóz przed garażami. Obok stoją 4 osoby
  2021-04-07 16:06:07

  Dwulitrowy silnik, moc 272 koni mechanicznych – funkcjonariusze łomżyńskiej Komendy Miejskiej Policji (KMP) wzbogacili się o nowy radiowóz z wideorejestratorem. Skodę Superb przekazali policjantom w czwartek (01.04) Marek Olbryś, wicemarszałek województwa i Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

 • Droga Kolno-Pisz. Petycja parlamentarno-samorządowa

  Grupa mężczyzna w maskach. Na pierwszym planie wicemarszałek Marek Olbryś mówi do mikrofonu
  2021-02-25 15:16:23

  W miejscowości Wincenta, tuż przy granicy województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego, wspólną petycję w sprawie modernizacji drogi krajowej 63 Kolno-Pisz podpisali w poniedziałek (22.02) parlamentarzyści i samorządowcy z obu regionów. W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego petycję podpisał wicemarszałek Marek Olbryś.

 • Gmina Łomża. Strażacy w mundurach nowej generacji

  Wicemarszałek Marek Olbryś wręcza mężczyźnie symboliczny czek. Na drugim planie stoi kilku strażaków ubranych w mundury na tle wozu strażackiego.
  2020-12-23 10:18:03

  Czek na 30 tysięcy złotych przekazał we wtorek (22.12) Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, wójtowi gminy Łomża Piotrowi Kłysowi w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzycach. To ostatnia tego rodzaju uroczystość w roku rekordowym pod względem wysokości wsparcia samorządu województwa dla jednostek OSP, która w sumie wyniosła 3 miliony złotych.

 • Nowa droga w gminie Jedwabne

  Kilkanaście osób przecina wstęgę podczas otwarcia drogi.
  2020-12-18 12:04:09

  Jeszcze kilka miesięcy temu była to zwykła droga gruntowa. Teraz trzykilometrowa trasa wiodąca przez Bronaki i Janczewo k. Jedwabnego to asfaltowa jezdnia o szerokości 5,5 metra, z kilkoma skrzyżowaniami i licznymi obiektami inżynieryjnymi oraz blisko setką zjazdów na posesje. W jej otwarciu w czwartek (17.12) wziął udział wicemarszałek Marek Olbryś i radny wojewódzki Piotr Modzelewski.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook