Gospodarka

 • Intensywna końcówka roku dla podlaskich przedsiębiorstw

  Miniaturka artykułu
  2017-11-13 11:36:43

  Trzy duże wydarzenia czekają w listopadzie firmy zrzeszone w Klastrze Obróbki Metali. 14-17 listopada zaprezentują swoje oferty na największych w Europie Północnej specjalistycznych targach dla podwykonawców z branży metalowej, maszynowej, elektromaszynowej i samochodowej - Elmia Subcontractor 2015. W tym samym czasie – 14-16 listopada - Klaster wystąpi na Warsaw Industry Week, gdzie został partnerem merytorycznym. Z kolei od 28 do 30 listopada KOM będzie uczestniczył w spotkaniu pod nazwą 5th Cluster Conference Metal Brandenburg w Hennigsdorf k. Berlina. Konferencja ta organizowana jest przez Klaster Metalowy z Branderburgii, z którym została podpisana umowa o współpracy podczas targów przemysłowych Hannover Messe.

 • Suwałki. II edycja Forum Biznesowego Pogranicza

  Miniaturka artykułu
  2017-11-09 12:15:53

  W tym roku Kongres nosi tytuł „FOOD, INDUSTRY, LIFE” i poświęcony jest branży rolno-spożywczej. W ramach wydarzenia omówione zostaną m.in. perspektywy jej rozwoju, najważniejsze problemy, źródła finansowania B+R, zasady prowadzenia działalności gospodarczej z Litwą, Białorusią, Rosją w obszarze rolno-spożywczym, a także wiele innych zagadnień. II edycja Forum Biznesowego Pogranicza odbędzie się w dniach 9 – 10 listopada 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach.

 • Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców poświęcone efektywnym metodom pozyskiwania funduszy w ramach Horyzont 2020 – SME Instrument

  Miniaturka artykułu
  2017-11-08 10:45:57

  Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Białymstoku zaprasza przedsiębiorców sektora MŚP zainteresowanych komercjalizacją wyników badań i wdrożeniem innowacji na bezpłatne warsztaty poświęcone efektywnym metodom pozyskiwania funduszy w ramach programu ramowego Horyzont 2020 – SME Instrument.

 • Wytwórnia Lodów Polskich "U Lodziarzy" z Podlaskiego rozwija skrzydła. Sukces na franczyzowych targach

  Miniaturka artykułu
  2017-10-30 13:33:37

  XV Targi Franczyzy w Warszawie przeszły właśnie do historii. Wydarzenie, będące przede wszystkim okazją do rozmów, szkoleń i spotkań biznesowych zaowocowało zawarciem nowych, licznych kontraktów. Województwo podlaskie podczas tej imprezy, będącej najważniejszym branżowym wydarzeniem nie tylko w Polsce, ale też w środkowej Europie, reprezentowała między innymi Wytwórnia Lodów Polskich „u Lodziarzy”.

 • Otwarcie fabryki Pronar w Hajnówce i wręczenie Odznaki Honorowej Województwa dla Sergiusza Martyniuka

  Miniaturka artykułu
  2017-10-30 13:26:43

  W poniedziałek 30 października 2017 roku uroczyście otwarto kolejną inwestycję firmy Pronar – fabrykę w Hajnówce, specjalizującą się w produkcji osi, półosi, układów jezdnych i przekładni. W czasie uroczystości, Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego wręczył Sergiuszowi Martyniukowi – założycielowi i właścicielowi Pronaru - Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.

 • Podlaski Emer inwestuje w ekologiczną kotłownię i stację LNG

  Miniaturka artykułu
  2017-10-27 11:14:24

  Kolejny zakład przetwórstwa spożywczego – Emer z Wyłudek k. Korycina uruchomił stację regazyfikacji gazu LNG, zrealizowaną wspólnie z białostocką spółką Barter SA. Obiekt zasili nową kotłownię i będzie wykorzystywany do celów technologicznych firmy .

 • Podlaska Rada Przedsiębiorczości podsumowała IV Wschodni Kongres Gospodarczy

  Miniaturka artykułu
  2017-10-23 18:24:12

  Podlaska Rada Przedsiębiorczości przy Marszałku Województwa Podlaskiego zebrała się na kolejnym posiedzeniu w poniedziałek, 23 października w Urzędzie Marszałkowskim. Obradom przewodniczył Henryk Owsiejew. Przedsiębiorców przywitał Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację i udział we Wschodnim Kongresie Gospodarczym.

 • Marszałkowie piszą do ministerstwa rozwoju

  Miniaturka artykułu
  2017-10-20 09:56:55

  Marszałkowie pięciu województw Polski Wschodniej: podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego zwrócili się z wnioskiem do ministerstwa rozwoju o podjęcie prac nad aktualizacją Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020.

 • Skarbnicy województw RP obradują w Białymstoku. O zmianach w ustawie o finansach publicznych i nie tylko

  Miniaturka artykułu
  2017-10-18 15:45:17

  Około 30 osób ze wszystkich województw bierze udział w dwudniowym posiedzeniu Komisji ds. Finansów Publicznych Związku Województw RP w Białymstoku. W obradach biorą również udział przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego. W Białymstoku przywitał gości Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Skarbnik Województwa Henryk Gryko.

 • Forum Gospodarcze w Subregionie Łomżyńskim

  Miniaturka artykułu
  2017-10-18 11:02:24

  Zarząd powiatu łomżyńskiego zaprasza na pierwsze w Subregionie Łomżyńskim Forum Gospodarczego. Konferencja , które odbędzie się w dniach 19 – 20 października 2017 r. w ramach realizacji projektu pn. „Subregion Łomżyński najbardziej innowacyjny w województwie podlaskim i wiarygodny partner w biznesie dofinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

facebook