Fotoreportaże

 • Wojewódzki Konkurs Kulinarny "Tradycyjny Stół Wielkanocny" - FOTO i VIDEO

  Miniaturka artykułu
  2018-04-11 13:07:51

  Pełne talerze wspaniałych wielkanocnych przysmaków przygotowali uczestnicy konkursu, zorganizowanego przez Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto Wojciecha Oksztola i video Bogdana Bednarka.

 • Wiosennie w Podlaskiem

  Miniaturka artykułu
  2018-04-11 09:18:27

  W końcu możemy cieszyć się pełnią wiosny. Jak widać w poniższej galerii, słoneczna pogoda sprzyja uwiecznianiu na fotografiach naszego pięknego regionu.

 • Śniadanie Wielkanocne w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

  Miniaturka artykułu
  2018-03-29 14:14:00

  W czwartek, 29 lutego w zabytkowej chałupie na terenie Muzeum o zwyczajach, także tych zapomnianych, które towarzyszyły wielkanocnemu śniadaniu, opowiadał dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej Artur Gaweł. Suto zastawione stoły uginały się pod ogromem świątecznych przysmaków, a Kompania Męska z Kalinówki Kościelnej odtworzyła zwyczaj wiosennego kolędowania z konopielką, który dzięki Knyszyńskiemu Ośrodkowi Kultury i pełnym pasji mieszkańcom gminy, udało się wskrzesić w podknyszyńskich wsiach. W śniadaniu wziął udział Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno.

 • Radosnego Alleluja. Świąteczne spotkanie w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

  Miniaturka artykułu
  2018-03-29 09:41:04

  Niech święta Zmartwychwstania Pańskiego będą chwilą refleksji o tym co już przed nami, ale i tym co nas jeszcze czeka. W środę, 29 marca Członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego: Bogdan Dyjuk i Stefan Krajewski oraz radni Sejmiku Województwa: wiceprzewodniczący Jacek Piorunek i Marek Olbryś, a także radny Marek Komorowski wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu świątecznym z pracownikami Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

 • Misterium Męki Pańskiej w Perlejewie

  Miniaturka artykułu
  2018-03-25 21:24:36

  W niedzielę, 25 marca w Perlejewie, już siódmy rok z rzędu Stowarzyszenie "Perlejewo łączy" przygotowało Misterium Męki Pańskiej. Misterium, jak forma dramatu, scenicznej prezentacji treści biblijnych lub żywotów świętych, sięga swymi korzeniami średniowiecza. Początki nowożytnej tradycji ich odprawiania, a następnie inscenizacji, datuje się na X wiek.

 • Gotuj z klasą

  Miniaturka artykułu
  2018-03-06 08:43:53

  Dwanaście zespołów ze szkół rolniczych o profilu gastronomicznym walczyło w poniedziałek (5 marca) o staż w restauracji Karola Okrasy „Platter by Okrasa” w Hotelu InterContinental w Warszawie oraz nagrody rzeczowe ufundowane m.in.: przez Marszałka Województwa Podlaskiego.

 • „Podlaskie Talenty dla Niepodległej- odsłona II”. Fotoreportaż

  Miniaturka artykułu
  2018-02-22 15:39:31

  Literatura, muzyka, sztuki plastyczne i wizualne, teatr, ale też krawiectwo i moda…– siedemdziesięciu podlaskich uczniów odebrało certyfikaty stypendialne dla uzdolnionej artystycznie młodzieży przyznane przez Zarząd Województwa. Każdy z siedemdziesięciu stypendystów w ciągu 2018 r. będzie otrzymywał miesięcznie po 250 zł. XIII Gala wręczenia stypendiów, w tym roku ph. „Podlaskie Talenty dla Niepodległej”, odbyła się 22 lutego br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Certyfikaty stypendialne wręczali marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno

 • „Zemsta” w Dramatycznym. Fotoreportaż

  Miniaturka artykułu
  2018-02-21 12:59:32

  W Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki trwają ostatnie przygotowania do „Zemsty” A. Fredry w reż. Henryka Talara. Jak podkreślają twórcy białostockiej adaptacji – to spektakl zgodny z literą utworu, ale duchem bardzo współczesny i z zaskakująca obsadą. A do kogo jest skierowany? – „ do młodych w każdym wieku”! Premiera w najbliższa sobotę, 24 lutego o godz. 19.00.

 • Podlaska Gala Olimpijska 2018

  Miniaturka artykułu
  2018-02-10 23:02:42

  Już po raz kolejny Hotel Gołębiewski w Białymstoku gościł najlepszych sportowców i najważniejszych ludzi ze sportem związanych w regionie. W sobotę (10 lutego) odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano najpopularniejszych sportowców w 63. plebiscycie „Gazety Współczesnej” i najlepszych w XXII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOl. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Zarządu Województwa Podlaskiego: marszałek Jerzy Leszczyński oraz członkowie zarządu - Bogdan Dyjuk i Stefan Krajewski.

 • Zimowe szaleństwa w Szelmencie

  Miniaturka artykułu
  2018-01-24 14:41:34

  Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie przygotował mnóstwo atrakcji w ramach ferii zimowych. Odbyły się mistrzostwa snowtubingu, darmowe lekcje jazdy na nartach, ogniska, konkurs na najlepszego orła i wiele innych...

facebook