Fotoreportaże

 • „Zemsta” w Dramatycznym. Fotoreportaż

  Miniaturka artykułu
  2018-02-21 12:59:32

  W Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki trwają ostatnie przygotowania do „Zemsty” A. Fredry w reż. Henryka Talara. Jak podkreślają twórcy białostockiej adaptacji – to spektakl zgodny z literą utworu, ale duchem bardzo współczesny i z zaskakująca obsadą. A do kogo jest skierowany? – „ do młodych w każdym wieku”! Premiera w najbliższa sobotę, 24 lutego o godz. 19.00.

 • Podlaska Gala Olimpijska 2018

  Miniaturka artykułu
  2018-02-10 23:02:42

  Już po raz kolejny Hotel Gołębiewski w Białymstoku gościł najlepszych sportowców i najważniejszych ludzi ze sportem związanych w regionie. W sobotę (10 lutego) odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano najpopularniejszych sportowców w 63. plebiscycie „Gazety Współczesnej” i najlepszych w XXII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOl. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Zarządu Województwa Podlaskiego: marszałek Jerzy Leszczyński oraz członkowie zarządu - Bogdan Dyjuk i Stefan Krajewski.

 • Zimowe szaleństwa w Szelmencie

  Miniaturka artykułu
  2018-01-24 14:41:34

  Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie przygotował mnóstwo atrakcji w ramach ferii zimowych. Odbyły się mistrzostwa snowtubingu, darmowe lekcje jazdy na nartach, ogniska, konkurs na najlepszego orła i wiele innych...

 • Noworoczne spotkanie w Domanowie

  Miniaturka artykułu
  2018-01-09 10:33:10

  W sobotę, stycznia odbyło się noworoczne spotkanie rolników w Domanowie, w gminie Brańsk. W uroczystości wzięli udział Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Stefan Krajewski

 • Orszak Trzech Króli w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-01-06 16:04:52

  W sobotę, 6 stycznia ulicami Białegostoku, już po raz szósty przeszedł Orszak Trzech Króli. Podzielony na orszaki poszczególnych królów - zielony, niebieski, czerwony, w dźwięku fanfar i orkiestry z udziałem szkół, organizacji, grup śpiewaczych i tanecznych oraz tłumnie zgromadzonych i udekorowanych w korony białostoczan ruszył z dziedzińca Pałacu Branickich, by ulicami Białegostoku dotrzeć do archikatedry białostockiej. Była Święta Rodzina, trzej Mędrcy, heroldowie, aniołowie, a nawet żywy osiołek.

 • Białystok w świątecznej szacie

  Miniaturka artykułu
  2017-12-27 08:11:46

  Stolica Podlaskiego rokrocznie zachwyca na święta. W tym roku ozdoby świąteczne zagościły w kilku dodatkowych miejscach w Białymstoku.

 • Betlejemskie Światło Pokoju w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2017-12-23 21:31:27

  „W Tobie jest Światło” to hasło tegorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju, które już po raz 27. wyruszyło w świat dzięki harcerzom i skautom. Dotarło ono także do Białegostoku, przywiezione przez harcerzy aż ze Zlotu Betlejemskiego w Zakopanem, gdzie otrzymali je od skautów słowackich.

 • Spotkanie opłatkowe w 18. Białostockim Pułku Rozpoznawczym

  Miniaturka artykułu
  2017-12-18 14:46:58

  Były życzenia, kolędy i tradycyjne łamanie się opłatkiem. Żołnierze, władze wojewódzkie i samorządowe, kombatanci wzięli udział w poniedziałek 18 grudnia w spotkaniu opłatkowym 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. - W tym wyjątkowym dniu chciałbym wam serdecznie podziękować za waszą służbę, dzięki waszej obecności tutaj czujemy się bezpieczniejsi. Spełniacie ważną rolę w samym systemie obrony i podtrzymujecie piękną tradycję Wojska Polskiego. Myślę, że Województwo Podlaskie jest z was dumne, bo to bardzo dobra jednostka - zwrócił się do żołnierzy i pracowników Pułku Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • Wigilia miejska w Suwałkach

  Miniaturka artykułu
  2017-12-17 15:55:12

  W niedzielę, 17 grudnia, na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się wigilia miejska. Było wspólne kolędowanie z zespołem Shamrock i z Beciakami, poczęstunek wigilijny, spotkanie ze św. Mikołajem, żywa stajenka i konkursy z nagrodami.

 • Ekumeniczna wigilia miejska w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2017-12-17 15:34:01

  Setki białostoczan jak każdego roku wzięły udział w miejskiej wigilii organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga” ojca Edwarda Konkola i Miasto Białystok. Błogosławieństwo i życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia złożyli metropolita białostocki ks. abp Tadeusz Wojda i prawosławny metropolita białostocko-gdański abp Jakub.

facebook