Fotoreportaże

 • Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania 2020"

  Ilustracja do artykułu Międzynarodowy Festiwal Folkloru -Podlaskie Spotkania 2020- (1 of 46).jpg
  2020-08-03 10:08:54

  Koncertem galowym w Brańsku zakończył się w niedzielę (2.08) Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania 2020" zorganizowany przez Stowarzyszenie Artystyczne "Skowronki" z Brańska. W tegorocznej edycji, w związku z trwającą epidemią, wystąpiły jedynie zespoły z Polski: Zespół Pieśni i Tańca Akademii Górniczo-Hutniczej "Krakus" z Krakowa, Artystyczny Zespół Ludowy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wielskiego "Promni" z Warszawy, Zespół Pieśni i Tańca "Raciborzabie" z Raciborza oraz Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca "Wrocław" z Wrocławia. Byli też dwaj reprezentanci Podlaskiego - Regionalny Zespół "Klekociaki" z Bociek i organizator festiwalu Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki" z Brańska. W wydarzeniu uczestniczył Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa.

 • „Szlakiem podróży Jana Pawła II” – wystawa w Podlaskim Instytucie Kultury

  Ilustracja do artykułu Śladem podróży Jana Pawła II - wystawa prac pokonkursowych.jpg
  2020-07-31 13:13:48

  Wystawę prac zgłoszonych do XXI Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego można oglądać od środy (15.07) w białostockich „Spodkach” przy ul. Rocha 14. Podlaski Instytut Kultury zorganizował tegoroczny przegląd pod hasłem „Szlakiem podróży Jana Pawła II” włączając się w ten sposób w obchody 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Prace uczestników będzie można oglądać do 24 sierpnia. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wystawy!

 • Wystawa fotografii Krzysztofa Gierałtowskiego w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

  Ilustracja do artykułu KRZYSZTOF GIERAŁTOWSKI. PISARZE - wystawa fotograficzna 07.jpg
  2020-07-20 14:59:29

  Wystawę „Pisarze” tworzą fotografie będące zapisem spotkań fotografika z wybitnymi przedstawicielami środowiska literatów. Wśród nich można zobaczyć zdjęcia przedstawiające Jarosława Iwaszkiewicza, Stanisława Tyma, Melchiora Wańkowicza, Sławomira Mrożka, Tadeusza Różewicza, Leopolda Tyrmanda, Gustawa Herlinga Grudzińskiego, Zbigniewa Herberta, Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Prace Krzysztofa Gierałtowskiego w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego można oglądać do końca sierpnia br.

 • Maraton Kresowy w Wasilkowie

  Ilustracja do artykułu Maratony kresowe-4550.jpg
  2020-07-19 11:24:29

  Po raz siódmy wystartował w niedzielę (19.07) Maraton Kresowy w Wasilkowie. W ramach pięciu wyścigów startują zawodnicy w różnym wieku, począwszy już od dwóch lat! Mają do pokonania dystanse od 300 m do 53 km, a trasa wiedzie m.in. wzdłuż malowniczej doliny rzeki Supraśl. Organizację wydarzenia wsparło Województwo Podlaskie.

 • Piknik z Produktem Polskim w Tykocinie. Obejrzyj fotogalerię

  Ilustracja do artykułu Piknik Rodzinny Tykocin - wizyta PAD-18.jpg
  2020-07-08 15:52:38

  Regionalne przysmaki, zabawy dla najmłodszych, występy grup rekonstrukcyjnych - to tylko niektóre z atrakcji Pikniku z Produktem Polskim. Impreza odbyła się we wtorek (7.07) na Placu Stefana Czarnieckiego w Tykocinie. Gościem specjalnym wydarzenia był przebywający z wizytą w naszym regionie prezydent Andrzej Duda. Organizatorem Pikniku z Produktem Polskim był Urząd Miejski w Tykocinie, a partnerem - Województwo Podlaskie i Powiat Białostocki.

 • Z wizytą w Wierszalinie

  Ilustracja do artykułu Wierszalin - wizyta wicepremiera Piotra Glińskiego-4104.jpg
  2020-07-06 12:00:20

  Grupa teatralna Wierszalin to prawdziwa perełka artystycznego Podlasia. Siedzibę teatru, położoną w klimatycznym Supraślu - miasteczku na skraju Puszczy Knyszyńskiej - odwiedził w piątek (3.07) Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wraz z marszałkiem Arturem Kosickim. Założyciel grupy i dyrektor Teatru Piotr Tomaszuk oprowadził gości prezentując m.in. scenę plenerową.

 • Obchody 76. rocznicy Akcji „Burza” w Białymstoku

  Ilustracja do artykułu Produkty lokalne 0 17.jpg
  2020-07-02 09:27:49

  Przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, środowisk kombatanckich a także mieszkańcy Białegostoku upamiętnili 76. rocznicę akcji żołnierzy Armii Krajowej (AK) o kryptonimie „Burza”. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbyły się w środę (01.07) pod Pomnikiem Armii Krajowej w Białymstoku. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji ze wspomnianego wydarzenia.

 • Ognie, wianki, taniec i muzyka - Noc Kupały w skansenie

  Ilustracja do artykułu Noc Świętojańska w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej (20).jpg
  2020-06-29 10:58:59

  Noc Świętojańska zwana też sobótką albo palinocką - święto miłości obchodzone od wieków na powitanie lata jest tematem filmu kręconego w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Dawne obrzędy związane z najkrótszą nocą w roku odtworzył zespół Skowronki z Brańska. To jeden z piętnastu filmów, które powstaną w ramach projektu „Muzealne ABC” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kulisów produkcji.

 • Zachwycające poletka doświadczalne w Krzyżewie

  Ilustracja do artykułu Dni Pola-17.jpg
  2020-06-22 08:51:18

  „Dni Pola” to dwudniowa impreza, promująca dobre praktyki rolnicze i wybór sprawdzonych odmian - od zbóż, przez rzepak i ziemniaki, do roślin wysokobiałkowych, takich jak bobik czy soja. Co roku specjaliści zakładają w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie ponad 12 tysięcy poletek, żeby znaleźć najlepsze odmiany do uprawy w naszym regionie. Tegoroczne warsztaty odbyły się w dniach 18-19 czerwca, uczestniczył w nich m.in. Stanisław Derehajło, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

 • „Dekalog księdza Jerzego”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

  Ilustracja do artykułu Wystawa ks. Jerzy 0 2.jpg
  2020-06-09 09:41:45

  IPN zaprasza pod Teatr Dramatyczny w Białymstoku do obejrzenia wystawy, która opowiada o życiu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, wyjątkowego człowieka i wyznawanych przez niego wartościach, które zostały ułożone w dekalog uniwersalnych wskazań. Patronat wystawie udzielili Fundacja im. bł. ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro”, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oraz Samorząd Województwa Podlaskiego. Wystawę można oglądać do 19 czerwca.

facebook