Fotoreportaże

 • Wiosenne uroki Puszczy Knyszyńskiej

  Ilustracja do artykułu Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej 0.jpg
  2021-05-10 14:26:25

  Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej to bogactwo krajobrazu i przyrody. Jest również miejscem, gdzie można odpocząć, wędrować oraz sprzyja aktywności ruchowej. To jeden z nielicznych dużych kompleksów leśnych w kraju. Zapraszamy na wirtualny spacer po puszczy wiosenną porą.

 • Choroszczańskie plenery

  Drzewa rosnące nad rzeczką oraz zielona trawa
  2021-05-04 15:37:15

  Choroszcz to jedno z najstarszych miast położonych w naszym regionie. Jego atutem są liczne zabytki, które przyciągają swoją stylową architekturą. Jednak warto również przyjrzeć się walorom przyrodniczym okolicy, która latem przyciąga licznych mieszkańców województwa podlaskiego. Zapraszamy na wirtualny spacer po choroszczańskich plenerach.

 • Narew przyciąga wiosenną aurą

  Rzeka Narew przepływająca przez wieś Doktorce
  2021-04-30 11:22:06

  Wiosna obudziła się nad Narwią. Zapraszamy na wirtualny spacer po Narwiańskim Parku Narodowym utworzonym w 1996 roku. Ten rozległy obszar o powierzchni 73,5 km2 znajduje się na zachód od Białegostoku pomiędzy miejscowościami Suraż i Rzędziany. Miejsce przyciąga bogatymi walorami przyrodniczymi zarówno mieszkańców województwa podlaskiego jak i całej Polski.

 • Wiosna nad Biebrzą

  Łabędzie pływają po rozlewiskach Biebrzy.
  2021-04-19 11:05:23

  Nad Biebrzę wkroczyła wiosna! Zapraszamy na wirtualny spacer po utworzonym w 1993 roku Biebrzańskim Parku Narodowym, którego powierzchnia wynosi około 592 km². Ten rozległy obszar uznawany jest za osobliwość przyrodniczą nie tylko w skali kraju, lecz również Europy.

 • Ulica Pisankowa w Siemiatyczach

  Kolorowe pisanki wiszące nad ulicą
  2021-04-06 09:30:01

  Podobnie jak w zeszłym, tak i w tym roku przed Wielkanocą ulicę Pałacową w Siemiatyczach ozdobiły duże kolorowe pisanki. Nietypową dekorację miasta w 2020 r. wykonali uczniowie i przedszkolaki z miejskich placówek oświatowych, Młodzieżowa Rada Miasta, Stowarzyszenie Wokaliza, pracownicy biblioteki, ośrodka kultury, klubu juniora, Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej In-Progres, WTZ Dołubowo oraz Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.

 • Triduum Paschalne

  Krzyż zasłonięty fioletowym płótnem.
  2021-04-01 14:12:11

  Rozpoczyna się Triduum Paschalne, w Kościele katolickim najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się wieczorną mszą w Wielki Czwartek (msza Wieczerzy Pańskiej), kończy zaś nieszporami Niedzieli Wielkanocnej.

 • Solidarność z narodem białoruskim

  Budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej oświetlony w biało-czerwono-białych barwach.
  2021-03-26 08:48:34

  25 marca to święto wolnej Białorusi. Tego dnia w 1918 roku proklamowano niepodległą Białoruską Republikę Ludową. W geście solidarności z Białorusinami budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku został podświetlony na biało-czerwono-biało w kolorach flagi niepodległej Białorusi.

 • Abp Tadeusz Wojda odprawił pożegnalną mszę św.

  Abp Tadeusz Wojda
  2021-03-22 10:03:04

  W niedzielne popołudnie (21.03) odbyła się pożegnalna msza św. abp Tadeusza Wojdy, który na początku marca został mianowany przez papieża Franciszka Arcybiskupem Metropolitą Gdańskim. Metropolitę Białostockiego żegnało duchowieństwo i osoby konsekrowane oraz abp Jakub, zwierzchnik prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej, przedstawiciele samorządu województwa, rządu, parlamentu, samorządów lokalnych oraz Białostockie Bractwo Kurkowe. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia.

 • 21 marca Pierwszy Dzień Wiosny

  Na zdjęciu widoczna rzeka oraz brzeg porośnięty suchą trawą. W tle widoczny las
  2021-03-18 10:06:43

  Już niedługo, tuż za rogiem, długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna. Po mroźnej zimie topniejące śniegi odsłaniają pola i łąki, które za chwilę przyjmą zielone barwy. Wszystko budzi się do życia, coraz częściej widzimy na niebie stada nadlatujących ptaków.

 • Muzeum Ikon w obiektywie

  Widoczna ikona, na której widoczna jest twarz Jezusa Chrystusa. Po prawej wiszące niebieskie świeczki
  2021-03-12 15:28:34

  To jedno z najciekawszych miejsc na kulturalnej mapie województwa podlaskiego. Usytuowane na tyłach dawnego Pałacu Archimandrytów, na terenie Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy, przyciąga nie tylko bogactwem zbiorów, ale również wyjątkową atmosferą. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wnętrz Muzeum Ikon w Supraślu.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook