Dodana: 3 październik 2018 10:50

Zmodyfikowana: 3 październik 2018 11:01

Gdzie jesteśmy, dokąd dotarliśmy i jak wyglądamy - wystawa Podlaskiej Gospodarki rozpoczęła V Wschodni Kongres Gospodarczy

Symboliczne otwarcie wystawy Podlaskiej Gospodarki na Rynku Kościuszki w Białymstoku zainaugurowało V Wschodni Kongres Gospodarczy, dwudniowy, 3-4 października, cykl debat, spotkań i wydarzeń, dotyczących rozwoju gospodarczego Polski Wschodniej. Wystawę zorganizowali podlascy przedsiębiorcy, którzy są współorganizatorami Kongresu.

Ilustracja do artykułu V WKG Otwarcie wystawy Podlaskiej Gospodarki (41).JPG

Do symbolicznego otwarcia wystawy Witold Karczewski, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku zaprosił marszałka Jerzego Leszczyńskiego, wojewodę podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, zastępcę prezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego i prezesa Grupy PTWP organizatora Kongresu Wojciecha Kuśpika.

 - Chcieliśmy pokazać namiastkę gospodarki Podlasia, zaprezentować fragment naszej gospodarki dla uczestników Kongresu, dla młodzieży, dla mieszkańców. Podlasie się rozwija, ma wspaniałą gospodarkę i to jest obraz tego, gdzie jesteśmy, dokąd dotarliśmy i jak wyglądamy, a Kongres ma pomóc byśmy się dalej rozwijali – powiedział prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski.

Celem wystawy jest promocja rodzimych firm, ulokowanych w regionie. Do udziału zaproszone zostały firmy, które na trwałe wpisały się w krajobraz gospodarczy regionu i tym samym określają jego charakter. W ten sposób zaprezentowany został potencjał regionalnej przedsiębiorczości. Adresatami wystawy jest szerokie grono odbiorców –mieszkańcy regionu, ale też uczestnicy i goście Wschodniego Kongresu Gospodarczego, którzy licznie przybyli na otwarcie wystawy.

Wystawę Podlaskiej Gospodarki można oglądać w dniach 3-7.10.2018r. 

 (at)

fot. AŁ

facebook