Dodana: 8 maj 2014 10:22

Zmodyfikowana: 25 styczeń 2016 13:50

Za nami eliminacje strefowe Dramatu i tragedii

Tegoroczne eliminacje strefowe 12. edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” dobiegły końca.

Za nami zmagania młodych twórców teatru, które jak zawsze zaskakiwały jurorów i publiczność coraz wyższym poziomem prezentowanych spektakli oraz odwagą sceniczną młodych aktorów.

Na scenie białostockiego Spodka obejrzeliśmy około dwudziestu różnych sztuk prezentujących różne formy teatralne, scenografię i oprawę dźwiękową.

Jury w składzie Elżbieta Korzeniecka (Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku), Bożena Dzitkowska (Kuratorium Oświaty w Białymstoku), Bogusława Łuksza (Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku), Krzysztof Zemło (Teatr Lalki i Aktora w Łomży) oraz Urszula Wasyluk-Żukowska z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku wybrało sześciu finalistów Przeglądu, którzy zaprezentują swoje spektakle raz jeszcze podczas gali finałowej 22 maja 2014 r. na scenie kameralnej OiFP.

Oto oni:

  1. Publiczne Gimnazjum nr 8 im. M. Konopnickiej w Białymstoku w spektaklu Wiedza i życie, opiekun Katarzyna Zalesko,
  2. Gimnazjum im. G. Chodkiewicza w Zabłudowie w spektaklu List do ludożerców, opiekun Angelina Sawicka-Samojlik, Beata Przymierska,
  3. Katolickie Gimnazjum im. Kard. St. Wyszyńskiego w Łomży w spektaklu Tylko on, opiekun Katarzyna Duchnowska,
  4. Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim w spektaklu Ziarno, opiekun Ewa Łajkowska,
  5. Publiczne Gimnazjum nr 9 im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie w Białymstoku w spektaklu Skrzydełka, opiekun Bożenna Barbara Pisanko, Dorota Nita Komorowska,
  6. Polski Związek Niewidomych (Okręg Podlaski) w spektaklu Sprawa do wyjaśnienia, opiekun Agnieszka Dudzińska.

Ponadto dostrzeżono wspaniałe kreacje aktorskie Justyny Gerasimiuk z Publicznego Gimnazjum nr 20 im. Synów Pułku w Białymstoku oraz Klaudii Struczyńskiej z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wiźnie.

Finalistom serdecznie gratulujemy i oczekujemy na gali finałowej!

Pasja jest czymś co czyni człowieka szlachetnym, a zarazem niezwykłym!

 

facebook