Dodana: 16 styczeń 2014 10:17

Zmodyfikowana: 25 styczeń 2016 12:45

Łomża zainaugurowała Przegląd Małych Form Teatralnych

W środę, 15 stycznia 2014 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łomży zainaugurowano 12. edycję Przeglądu Małych Form Teatralnych "Dramat i tragedię pozostaw teatrowi".

Od dwóch lat Przegląd organizowany jest przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Jak podkreślał Jacek Piorunek, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, nie bez znaczenia pozostaje również pomoc w przedsięwzięciu wcześniejszych organizatorów: Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Komendanta Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Przegląd Małych Form Teatralnych jest realizowany od 2002 r. Na mocy uchwały, Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o przejęciu przedsięwzięcia, koordynowanego w latach ubiegłych przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, a następnie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Przedstawienia przygotowywane w szkołach i ośrodkach kultury są najczęściej amatorskie. Mimo to, niosą ze sobą ogromne przeżycia dla uczestników. Hanna Waszkiewicz, konsultant do spraw wychowania i profilaktyki Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży, podkreślała podczas konferencji: W spektaklu młodzież może wypowiedzieć siebie. Pracują w grupach, a tożsamość grupowa dla młodych ludzi, dla nastolatków jest ogromnie ważna. Ona mówi im o tym, kim naprawdę są.

Oprócz zajęć warsztatowych poprowadzonych przez Tomasza Rynkowskiego, aktora Teatru Lalki i Aktora w Łomży, mogliśmy usłyszeć od organizatorów o roli jaką niesie teatr w rozwoju społecznym i jego twórczej nauce pracy w grupie.

16 stycznia i 17 stycznia zapraszamy na kolejne odsłony naszego przedsięwzięcia: w Białymstoku i Suwałkach!

facebook