Dodana: 24 czerwiec 2019 16:04

Zmodyfikowana: 24 czerwiec 2019 16:04

Z wizytą po przedsiębiorczość

Przedsiębiorcy, aktywiści miejscy i kulturalni, dziennikarze a także studenci z białoruskich miast przyjechali do Białegostoku z wizytą studyjną. Uczą się i poznają podlaską przedsiębiorczość.

Uczestnicy spotkania w grupowym zdjęciu

Podczas spotkania w urzędzie marszałkowskim grupa kilkunastu gości z Białorusi w ramach wizyty zorganizowanej  przez Fundację „Białoruski Dom” rozmawiało z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem. Mieli okazję zapoznać się ze strukturą urzędu i samorządu województwa.

Następnie swoje doświadczenia w rozwoju przedsiębiorczości i tzw. start-upów przedstawił im Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

- Obchodzimy w tym roku 25-lecie swojej działalności i dobrze znamy mechanizmy rozwoju przedsiębiorczości, a zwłaszcza tej podstawowej: małych i mikro-przedsiębiorców – zapowiedział prezentacje Andrzej Parafiniuk.

Z kolei Adam Ławicki z białostockiej firmy White Hill - zrzeszonej w Klastrze Obróbki Metali - opowiedział gościom o przygotowaniach Podlaskiego, Polski ale też Europy do tego co nieuniknione, czyli przemysłu 4.0 – robotyzacji, automatyzacji produkcji i usług.

art

 

  

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook