Dodana: 4 grudzień 2019 11:47

Zmodyfikowana: 4 grudzień 2019 11:47

Green Velo na XI Targach Agrotravel & Active Life 2019 w Kielcach

W miniony weekend (30.11-01.12) w Kielcach odbyły się XI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & Active Life, podczas których pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie wspólnie promowały Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Ilustracja do artykułu Kielce' 2019 (2).jpg

Na zorganizowanym przez Region Świętokrzyski stoisku województw, przez które przebiega Green Velo, nie zabrakło profesjonalnych materiałów dotyczących Szlaku. Rowerzystom udostępniane były bezpłatne mapy, foldery, atlasy rowerowe i przewodniki.

Stoisko Green Velo cieszyło się zainteresowaniem odwiedzających, w tym również kapsuła 5D, w której  Green Velo można było nie tylko zobaczyć w trójwymiarze, ale usłyszeć oraz poczuć – ruch, wiatr i wodę podczas przejażdżki rowerem po wybranych zakątkach 5 województw Polski Wschodniej. Ten seans to próbka możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego na rowerze, gdzie każdy rowerzysta, biker czy kolarz znajdzie odcinek dla siebie, który pozwoli mu cieszyć się zdrową jazdą na dwóch kółkach.

Podczas targów, na scenie głównej odbywały się profesjonalne pokazy rowerowe, trialu
i akrobacji Krystiana Herby, który od początku uczestniczy w kampanii promocyjnej szlaku. Jego osiągnięcia to: 5 medali Mistrzostw Polski w trialu rowerowym oraz 5 rekordów Guinnessa w zdobywaniu na rowerze najwyższych budynków na świecie. Do tej pory zdobył 17 budynków w 13 krajach - nikt na świecie nie zdobył ich więcej.

źródło: Departament Edukacji, Sportu i Turystyki/ UMWP

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook