Dodana: 2 październik 2019 14:17

Zmodyfikowana: 2 październik 2019 14:17

Delegacja Klubu Radców Handlowych w Biazet S.A.

Jak co roku przy okazji organizacji w Białymstoku Wschodniego Kongresu Gospodarczego nasz region wizytowała delegacja Klubu Radców Handlowych i przedstawicieli Krajowej Izby Gospodarczej. Celem były najlepsze oraz najciekawsze przedsiębiorstwa i instytucje aktywizujące rozwój gospodarczy i potencjał ekonomiczny regionu. Zagraniczni goście reprezentowali Albanię, Austrię, Azerbejdżan, Białoruś, Kanadę, Chiny, Cypr, Kongo, Egipt, Estonię, Francję, Mołdawię, Maroko, Panamę, Portugalię, Senegal, Szwajcarię, Ukrainę i Holandię.

Ilustracja do artykułu IMG_6875.JPG

Program tegorocznej misji, oprócz uczestnictwa w obradach kongresu, obejmował m. in. Państwową Wyższą Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Politechnikę Białostocką oraz firmę Biazet S.A. w Białymstoku.

Biazet, znany kilka dekad temu z produkcji telewizorów, jako przedsiębiorstwo zatrudniające prawie pół tysiąca osób jest obecnie jednym z największych pracodawców w regionie. Wytwarzany asortyment to wyroby gotowe z branży AGD oraz narzędzia ręczne dla globalnych marek takich jak Philips, Lavazza, czy Wagner. Oferta obejmuje kompleksową obsługę od industrializacji poprzez produkcję oraz montaż.

Goście mieli okazję zapoznać się z historią firmy i jej ofertą, a także, podczas wizytacji hali produkcyjnej, z bliska obejrzeć proces przygotowania dokumentacji, produkcji i testowania produktów w niej wytwarzanych. Doświadczenia rozwoju i funkcjonowania podobnych firm na terenie Polski plasują białostocki Biazet w grupie najbardziej prężnie działających i wciąż rozwijających się  przedsiębiorstw w swojej branży.

Współorganizatorem wizyty delegacji Klubu Radców Handlowych i przedstawicieli Krajowej Izby  Gospodarczej w województwie podlaskim był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

wk, red. ms

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook