Dodana: 28 maj 2018 11:07

Zmodyfikowana: 28 maj 2018 12:30

Podlaskie smaki na targach Warsaw Food Expo

Wystawcy z całego świata, tysiące odwiedzających, przegląd najnowszych trendów z branży kulinarnej i spożywczej – od 24 do 26 maja w Nadarzynie odbywały się Targi Żywności WARSAW FOOD EXPO. Województwo podlaskie również prezentowało swoją ofertę kulinarną, a że nasz region słynie z doskonałych smaków i znakomitych produktów tradycyjnych, to stoisko przyciągało rzeszę odwiedzjących. Samorząd województwa podlaskiego podczas Targów Żywności WARSAW FOOD EXPO reprezentował członek zarządu Stefan Krajewski.

Ilustracja do artykułu targi w nadarzynie (28).JPG

Stoisko województwa podlaskiego zdominowały produkty ekologiczne - naturalne przyprawy, ziołowe herbaty, eco kosmetyki  z  „Darów Natury”, bio przetwory z pigwowca, miody, zdrowa bezglutenowa żywności z firmy „Szarłat”… . Nie zabrakło oferty tegorocznego laureata Nagrody Podlaskiej Marki w kategorii produkt spożywczy czyli Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach – to przede wszystkim jogurty, kefiry i maślanki
Odwiedzający szukali  produktów organicznych pochodzących z naturalnych upraw. Dużym zainteresowaniem cieszyły się podlaskie nalewki z dodatkami ziół i miody z Miodosytni Podlaskiej.

Między degustacją sękacza, czy mrowiska mozna było zapoznać się z ofertą turystyczną podlaskiego, a także odpocząć w przygotowanej strefie chillout.

Podczas targów odbywały się warsztaty i szkolenia branżowe. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się live cooking, w wykonaniu najlepszych polskich kucharzy takich jak Rober Sowa, czy Robert Makłowicz.

Targi Warsaw Food Expo odbywały się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

facebook