A to ciekawe

 • Pokaz mody młodych białostockich projektantów "Na Wysokich Obcasach"

  Miniaturka artykułu
  2018-05-24 14:34:49

  W czwartkowe popołudnie, 24 maja pięciu młodych białostockich projektantów zaprezentuje swoje najnowsze kolekcje. To studenci i uczniowie liceów, uczestnicy zajęć pracowni kroju i szycia Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku.

 • Sezon komunijny w pełni. Jakie są najnowsze trendy?

  Miniaturka artykułu
  2018-05-22 14:49:31

  Organizacja przyjęcia komunijnego to spore przedsięwzięcie i wiele osób powierza jego organizację profesjonalistom – różnego rodzaju lokalom gastronomicznym. Pozwala to oszczędzić czas i energię, a rodzice mogą poczuć się na uroczystości ich dziecka, jak goście.

 • XIII Zlot Wojowników Słowian Bałtów i Wikingów. Drohiczyn nad Bugiem 2 – 3 Czerwca 2018 r.

  Miniaturka artykułu
  2018-05-22 13:44:00

  To trzynaste już spotkanie w miejscu, gdzie historia krzyżuje się z rzeczywistością, nad wciąż nieokiełznaną rzekę Bug do Grodu Drohiczyn. Organizatorzy zapraszają odtwórców historii aby przyczynili się w sposób aktywny do tego, aby po raz kolejny duch historii rozciągnął nad nami płaszcz niezwykłości.

 • "Herbatka na czterech łapkach" po raz drugi

  Miniaturka artykułu
  2018-05-22 08:20:26

  Najbliższy weekend, 26-27 maja będzie okazją do spotkania psów z białostockiego Schroniska w wielu kawiarniach i restauracjach w Białymstoku. Wolontariusze Schroniska przeprowadzą po raz drugi akcję "Herbatka na czterech łapkach". Będzie to możliwość by poznać lepiej psy czekające na adopcje. Wolontariusze chcą by ich podopieczni mogli zaprezentować się w miejscach chętnie odwiedzanych przez białostoczan i o wiele ładniejszych niż ich codzienne otocznie czyli schroniskowe boksy.

 • Legendy Polskie Allegro - będzie fabuła!

  Miniaturka artykułu
  2018-05-21 11:25:04

  Na tę wiadomość czekali fani cyklu Legendy Polskie i twórczości Tomka Bagińskiego - na Festiwalu Pyrkon Allegro, Platige Image i NEXT FILM potwierdzili rozpoczęcie prac nad pełnometrażowym filmem „Twardowsky 3.14”, opartym o wątki i postacie znane z wcześniejszych produkcji. To nie koniec niespodzianek - na Allegro można już kupić gadżety związane z Legendami, w tym także wyjątkowe przeżycia, jak wizyta na planie czy udział w filmie.

 • Nagroda główna dla młodego poety z łomżyńskiej „Dwójki”

  Miniaturka artykułu
  2018-05-19 12:38:39

  Jakub Świderski uczeń klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży otrzymał główną nagrodę XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Miasto i region w Unii Europejskiej”.

 • Pracownicy UwB eksmitowali rodzinę... I to dla jej dobra

  Miniaturka artykułu
  2018-05-19 10:02:30

  Przez Instytut Chemii, a potem przez cały kampus UwB przedefilowało dziewięć kaczątek i ich kacza mama. Kaczuszki wykluły się prawdopodobnie we wtorek. Niestety miejsce na gniazdo rodzice wybrali dość niefortunnie. Patio u naszych chemików, choć wyraźnie podobało się ptakom i ma oczko wodne, jest otoczone wysokimi budynkami. Młodym kaczkom trudno byłoby tam uczyć się latać, a potem opuścić to miejsce. Rodzinie mogło też zabraknąć pokarmu. Pracownicy Wydziału Biologiczno-Chemicznego postanowili więc działać: skutecznie zachęcili kaczki do zmiany adresu i asystowali w przeprowadzce

 • Mleczny Dzień Dziecka w Jeżewie Starym

  Miniaturka artykułu
  2018-05-16 10:55:19

  Już po raz drugi Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka przygotuje dla najmłodszych istny park zabaw, a dla dorosłych otworzy swoje laboratoria. Będzie można za darmo zbadać mleko i paszę oraz skorzystać z porad fachowców. 1 czerwca w Jeżewie Starym odbędzie się Dzień Dziecka z Mlekosiem, tego dnia wszystko będzie się kręciło wokół mleka. MUUUUUUUUUUUsiscie tam być!

 • Zostań gwiazdą futbolu z Rybką MiniMini

  Miniaturka artykułu
  2018-05-15 11:21:33

  W czerwcu niezapomniane piłkarskie emocje podczas Mistrzostw Świata, a już teraz Rybka MiniMini zaprasza maluchy z całej Polski do sportowej rywalizacji. Akcja „Zostań gwiazdą futbolu” to szansa na spełnienie piłkarskich marzeń dzieci. Od 11 maja do 21 czerwca Rybka MiniMini czeka na filmiki maluchów, które pragną pochwalić się swoimi sportowymi umiejętnościami.

 • Złota passa Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

  Miniaturka artykułu
  2018-05-15 09:37:03

  Niedawni laureaci V Festiwalu i Konkursu Chóralnego w Cattolice we Włoszech - Złoty Dyplom w kategorii chórów dorosłych, Srebrny Medal w Grand Prix Konkursu, Nagroda Specjalna dla Anny Moniuszko jako Najlepszego Dyrygenta Konkursu - ponownie sięgnęli po trofea.

facebook