Dodana: 26 luty 2016 08:18

Zmodyfikowana: 26 luty 2016 08:18

Zmiany w Radzie Powiatu Białostockiego

O jej odwołanie wnioskowali radni PiS. Poparł ich nowo utworzony klub radnych niezależnych. Głosami 14 do 13 odwołano przewodniczącą Annę Grycuk. Takie samo poparcie uzyskał nowy szef rady powiatu białostockiego Zenon Żukowski z PiS. Krótko po wyborze obiecał że postara się o pracę ponad podziałami. Funkcję stracili też wiceprzewodniczący rady Bogusław Kwiatkowski (PSL) i Jarosław Wądołowski (Nasze Podlasie). Ich miejsca zajęli Jacek Bejm i Zdzisław Łukaszewicz (Klub Radnych Niezależnych).

Ilustracja do artykułu powiat_bialystok.jpg

Wciąż natomiast w niepełnym 4-osobowym składzie pracuje zarząd powiatu białostockiego. Radni nie zaakceptowali zgłoszonej przez starostę Antoniego Pełkowskiego kandydatury Krzysztofa Gołaszewskiego. Przedstawiciel Klubu Nasze Podlasie uzyskał 12 głosów poparcia w 27-osobowej radzie.

 

Była to już trzecia próba wyboru piątej, brakującej osoby w zarządzie powiatu białostockiego. Wakat powstał w czerwcu 2015 r., gdy rezygnację złożył Michał Kozłowski z PO, jednocześnie był bowiem prezesem Stowarzyszenia Uroczysko.

Za: Polskie Radio Białystok

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/131378 

facebook