Konferencje i konkursy

 • Poznaliśmy Mistrzów AgroLigi 2020

  Grupa ludzi stojących w rzędzie. Niektórzy trzymają dyplomy i puchar
  2020-09-29 15:56:48

  Natalia, Damian, Małgorzata, Dariusz Zarębowie z Jastrząbki Młodej w gm. Śniadowo w kategorii Rolnik, a w kategorii Firma Agrotechnik Wojciech Dzięgielewski ze Stawisk to tegoroczni zwycięzcy dorocznego konkursu AgroLiga 2020. Przedstawicielom branży rolnej podczas regionalnego finału w środę (23.09) Księżynie gratulował wicemarszałek Stanisław Derehajło oraz radna województwa Jadwiga Zabielska.

 • Rośliny bobowate źródłem zdrowia. Konferencja promująca spot „Same swoje”

  Ilustracja do artykułu Prezentacja klipu Same swoje.jpg
  2020-09-28 06:45:14

  Co wiemy o roślinach bobowatych? Dlaczego warto je hodować i jak wpływają na glebę? Na te i inne pytania odpowiada spot „Same swoje”, zrealizowany w ramach projektu Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie „Rośliny bobowate jako cenne źródło białka i pożytek pszczeli”. W środę (23.09) w urzędzie marszałkowskim odbyła się konferencja poświęcona temu tematowi. Otworzył ją Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa.

 • Rozstrzygnięcie II etapu konkursu „Mój ogród – przyjazny i tradycyjny”

  Ilustracja do artykułu wyróżnienia.JPG
  2020-09-22 14:16:30

  Dnia 19 września 2020 r. w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego o nazwie „Mój ogród – przyjazny i tradycyjny”. Konkurs organizowany jest w ramach zadania publicznego pod tytułem Tradycyjny ogród wiejski – podniesienie świadomości o roślinach rodzimych, inwazyjnych oraz walorach krajobrazowych Puszczy Knyszyńskiej.

 • Dzieci dla ochrony pszczół – weź udział w konkursie!

  Ilustracja do artykułu Gospodarstwo pszczelarskie (12 of 19).JPG
  2020-09-18 13:04:45

  Wciąż można zgłaszać prace w konkursie plastycznym „Na ratunek ginącym pszczołom”. Wziąć w nim udział mogą z podlaskich szkół podstawowych z terenów wiejskich i miejsko-wiejskich, a na przygotowanie i wysłanie konkursowej pracy mają czas do końca września.

 • Podlaski Dzień Kukurydzy za nami

  Ilustracja do artykułu Dzień Kukurydzy (1).JPG
  2020-09-14 13:25:00

  Jak co roku, na polach doświadczalnych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (PODR) w Szepietowie w niedzielę (13.09) spotkali się rolnicy, naukowcy i przedstawiciele branży, aby wymienić swe poglądy i podzielić się doświadczeniami na temat uprawy i przetwarzania kukurydzy.

 • Dzień Kukurydzy i Soi w Krzyżewie

  Cztery osoby. Pierwszy od lewej wicemarszałek Stanisław Derehajło przy mikrofonie.
  2020-09-03 15:21:27

  Wykłady naukowe, rozmowy o wymaganiach i użyteczności rozmaitych odmian kukurydzy i soi oraz prezentacja potraw z ich udziałem – podczas czwartkowych (3.09) Dni Kukurydzy i Soi w Krzyżewie o tych dwóch roślinach można było dowiedzieć się naprawdę wiele. Samorząd województwa, który był współorganizatorem przedsięwzięcia, reprezentował wicemarszałek Stanisław Derehajło.

 • XXI Dzień Ogórka w Kruszewie - w niedzielę 6.09

  Kosz wiklinowy z ogórkami i koprem
  2020-09-02 13:49:19

  Już 6 września na terenie szkoły w Kruszewie odbędzie się XXI Dzień Ogórka. Coroczne święto z długoletnią tradycją, jak co roku zaoferuje odwiedzającym wiele atrakcji. Na przybywających czekać będą stoiska z lokalnymi produktami i rękodziełem, z regionalnymi wyrobami – ogórkami, kapustą, wędlinami, chlebem i miodem. Na scenie wystąpią artyści różnych muzycznych styli.

 • Ogólnopolski Konkurs Testowy Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich

  Ilustracja do artykułu Gospodarstwo produkujące sery (5).jpg
  2020-08-17 08:19:07

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz pierwszy ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym – Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich. Tematyka konkursu dotyczy problematyki bezpieczeństwa pracy podczas chowu i hodowli zwierząt.

 • Konkurs „Tradycyjna Gęsina Wiejska” rozstrzygnięty

  Ilustracja do artykułu gęsi 0 2.jpg
  2020-07-28 09:58:17

  Koło Gospodyń Wiejskich „Szeroka Struga” w Łapach Pluśniakach wygrało konkurs „Tradycyjna Gęsina Wiejska” i otrzymało 50 sztuk piskląt do chowu w swoich gospodarstwach. Gospodynie dokupiły jeszcze 50 i teraz na siedmiu podwórkach w okolicy pasą się młode gęsi.

 • 2. edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,,Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”

  Ilustracja do artykułu Moja wizja zero (1 of 1).jpg
  2020-07-20 15:27:08

  Jest adresowany do młodzieży w wieku 15-24 lat i polega na przygotowaniu krótkiego (max 2-minutowego) filmu promocyjnego pod hasłem ,,Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”. Prace w 2. edycji konkursu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) mogą być nadsyłane do końca września.

facebook