Dodana: 21 luty 2020 11:57

Zmodyfikowana: 21 luty 2020 11:57

Stoją na straży finansów publicznych – zasłużeni funkcjonariusze KAS otrzymali awanse zawodowe

Wyróżnia ich rzetelność, zaangażowanie i nienaganna postawa - 26 funkcjonariuszy podlaskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Nominacje zostały wręczone w piątek ( 21.02). Marszałka Artura Kosickiego podczas uroczystości reprezentował Tomasz Szeweluk, Dyrektor Gabinetu.

Ilustracja do artykułu Awanse służbowe funkcjonariuszy KAS 34.jpg

- Wysiłek, który wkładacie w codzienną służbę, Wasza rzetelność, nienaganna postawa, zaangażowanie oraz inicjatywa przyczyniają się do wypełnienia misji Krajowej Administracji Skarbowej, jaką jest zapewnienie stabilnych i zrównoważonych finansów państwa. Za to serdecznie Wam dziękuję – mówił Wojciech Orłowski, dyrektor podlaskiej KAS.

Gratulacje i podziękowania za nienaganna służbę uhonorowanym funkcjonariuszom w imieniu Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego przekazał dyrektor Tomasz Szeweluk.

 - Wasza praca jest bardzo wymagająca i często wiąże się z dużym ryzykiem – podkreślał dyrektor Szeweluk – Niech te awanse choć w pewnym stopniu będą rekompensatą za ten codzienny trud – dodał.

Podczas uroczystości wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył też Brązowy Krzyż Zasługi nadinsp. Dariuszowi Muszyńskiemu. Odznaczenie to zostało przyznane przez Prezydenta RP za wzorowe wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. 

Do priorytetowych kierunków działań  podlaskiej KAS należą  wykrywanie oszustw podatkowych, skuteczna obsługa ruchu granicznego, zwalczanie przestępczości i ochrona społeczeństwa, a także przyjazna obsługa podatników. W województwie podlaskim, bardzo istotnym zadaniem jest także ochrona i obsługa zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

 

Aneta Kursa


facebook