Dodana: 2 sierpień 2021 12:40

Zmodyfikowana: 2 sierpień 2021 12:40

Bulwary w Choroszczy wypiękniały dzięki unijnemu wsparciu

Dotacja diametralnie zmieniła centrum miasta. Nowoczesna i kolorowa promenada z licznymi atrakcjami dla mieszkańców i turystów zastąpiła niezagospodarowany i zdegradowany teren przy ul. H. Sienkiewicza w Choroszczy. O przekazaniu ponad 1,5 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych zdecydował zarząd województwa.

Ilustracja do artykułu Choroszcz.jpg

- Pracujemy nad tym, żeby nie tylko duże ośrodki miejskie otrzymywały dotacje na zmiany i rozwój, ale także mniejsze miasta – mówił marszałek Artur Kosicki. – Choroszcz, z letnią rezydencją rodziny Branickich oraz innymi zabytkami, zasługiwała na poprawę wizerunku. Mieszkańcy miasta zyskali wspaniałe miejsce do odpoczynku  i spotkań na świeżym powietrzu.

Zadbane serce miasta

Tego samego zdania jest Robert Wardziński, burmistrz miasta.

– Ten teren był wyjątkowo nieużyteczny, więc wspólnie z mieszkańcami Choroszczy zdecydowaliśmy o jego zagospodarowaniu. Razem postanowiliśmy, co powstanie na tym obszarze. Brakowało w naszym mieście tych elementów i teraz zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą z tego korzystać - podkreślił.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie

Powstała tu pierwsza w regionie, otoczona zielenią, tężnia solankowa. Są ścieżki dla pieszych i drogi dla rowerów, siłownia pod chmurką i plac zabaw. Otwarto również pierwszy w mieście skate park.

- Zarówno starsi mieszkańcy, jak i młodsi są bardzo zadowoleni z tej inwestycji. Jak tylko pogoda dopisuje, grono seniorów przychodzi tutaj na rozmowy przy tężni, korzysta z siłowni, młodzież ze skate parku, a dzieci z placu zabaw – wyliczał Robert Wardziński.

Bulwary zostały również wyposażone w zielone nasadzenia i efektowne oświetlenie. Jest tu też miejsce na ognisko i górka na zimowe szaleństwa.

- Jestem bardzo zadowolona, wypoczęta, zrelaksowana. Wraz z mężem przyjeżdżamy tu z Białegostoku co dwa dni. Nie możemy pojechać nad morze, więc to jest taka alternatywa - mówiła Jadwiga Sazon, turystka.

 

Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka,
Anna Augustynowicz
fot.: Piotr Babulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook