Dodana: 1 marzec 2021 08:43

Zmodyfikowana: 7 kwiecień 2021 09:12

Budowa nowego ronda w Wasilkowie

W poniedziałek (01.03) ruszyła budowa ronda u zbiegu ulic Polnej i Kościelnej w Wasilkowie. To jedna z najważniejszych inwestycji w tym mieście. Rondo ma być gotowe w listopadzie tego roku.

Rondo w Wasilkowie. W tle kościół i zabudowania.

Ulice Polna i Kościelna należą do najważniejszych arterii w Wasilkowie, usytuowane tam są szkoła, przedszkola, liczne sklepy. 

W ramach inwestycji przebudowane zostaną wszystkie sieci i elementy infrastruktury, powstanie nowe skrzyżowanie, ścieżka rowerowa do szkoły przy ul. Polnej oraz wymieniona zostanie nawierzchnia odcinka ul. Kościelnej od ul. Polnej do Kruczej. Przy ul. Kościelnej powstanie nowy - pierwszy w Wasilkowie - zielony przystanek autobusowy, a otoczenie skrzyżowania zyska nowe, energooszczędne oświetlenie.

Jednak w związku z budową nowoczesnego ronda w tym miejscu mieszkańców Wasilkowa czekają utrudnienia.

Wykonawca inwestycji informuje, że wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu dla samochodów i autobusów wraz z przeniesieniem przystanków linii 100. Dodatkowo przy ul. Orlej i ul. Kruczej zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się i postoju. Pierwszy etap budowy zakłada: zamknięcie ul. Polnej na odcinku od ul. Orlej do ul. Grodzieńskiej; wprowadzenie zakazu skrętu z ul. Grodzieńskiej w ul. Polną (z wyjątkiem mieszkańców przyległych posesji); zamknięcie ul. Kościelnej od nr 57 do nr 65.

Dotychczasowe przystanki autobusowe linii 100 znajdujące się przy ul. Polnej i ul. Kościelnej zostaną przeniesione na czas robót do istniejących zatok autobusowych przy ul. Grodzieńskiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Supraską oraz Polną).

Zamknięty zostanie też przystanek przy ul. Kościelnej - przy sklepie Rzeźnik. Dla pasażerów jadących w stronę cmentarza zostanie utworzony przystanek przy ul. Białostockiej - naprzeciwko boiska Szkoły Podstawowej Nr 1.

źródło: Urząd Miejski w Wasilkowie
oprac.: Władysław Tokarski
fot.: Cezary Rutkowski

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook