Dodana: 20 lipiec 2020 11:35

Zmodyfikowana: 23 lipiec 2020 12:39

Lato w regionie

Tegoroczne wakacje nie muszą być nudne! Choć cały czas obowiązują obostrzenia związane z panującą epidemią, część podlaskich instytucji przygotowała na najbliższy miesiąc szereg ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi propozycjami.

Ilustracja do artykułu 79254791_337442427249232_7305025954405420964_n.png

Wakacje 2020 w Muzeum Podlaskim 
Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę warsztatów, gier i zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Organizatorzy zapraszają grupy zorganizowane i osoby indywidualne do korzystania z propozycji w Ratuszu w Białymstoku, Muzeum Historycznym w Białymstoku, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku oraz Muzeum w Bielsku Podlaskim i Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.
Więcej informacji Wakacje w Muzeum Podlaskim

Wystawa rzeźb Jana Miloszewskiego w PIK
Podlaski Instytut Kultury (PIK) zaprasza na wystawę rzeźby w drewnie Jana Miłaszewskiego – jednego z najciekawszych białostockich rzeźbiarzy nieprofesjonalnych. Wernisaż odbyła się 21 lipca, o godz.16.00, do galerii PIK przy ul. Kilińskiego 8 w Białymstoku.
Więcej informacji Rzeźby Jana Miłaszewskiego w Podlaskim Instytucie Kultury (PIK)

 

"Wierszalin. Reportaż o końcu świata" na supraskiej scenie
Spektakl będzie można zobaczyć 24 i25 lipca. Sztukę na podstawie ksiązki Włodzimierza Pawluczuka wyrezyserował Piotr Tomaszuk.
Więcej informacji Wierszalin. Reportaż o końcu świata


Makatki i torby w Bielsku Podlaskim
W ramach prezentowanych wystaw „Modne makatki” oraz „Tajemniczy ręcznik”  muzeum zaprasza do udziału w warsztatach  w ramach których uczestnicy  samodzielne wykonają makatki oraz namalują torby bawełniane wzorami zaczerpniętymi z ornamentów podlaskich. 
Więcej informacji Muzeum w Bielsku Podlaskim zaprasza na wakacyjne spotkania muzealne 


Wystawa w Muzeum Ikon w Supraślu oddział Muzeum Podlaskiego
Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza na wystawę „ Psalmy” – to prace powstałe na XI Międzynarodowym Plenerze Ikonograficznym w Nowicy 2019. Wernisaż odbył się 4 lipca br. o godz. 16.00.
Więcej informacji „Psalmy” – wystawa czasowa w Muzeum Ikon

Lato w Książnicy Podlaskiej
Polec@jki”, Zabawy Literackie, spotkania autorskie – lipiec w Książnicy Podlaskiej to szereg spotkań online z autorami książek, dziennikarzami i artystami. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami przygotowanymi na najbliższe tygodnie.
Więcej informacji: Lato w Książnicy

Koncerty z publicznością w ramach sceny letniej Opery i Filharmonii Podlaskiej! Białystok
Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na cykl sześciu letnich koncertów pod gwiazdami. Właśnie rozpoczęła się sprzedaż biletów.
Więcej informacji Koncerty z publicznością: sierpień – wrzesień 2020

„Pan Tadeusz” w Korycinie
Korycińska Grupa Teatralna, pod okiem Bernarda Bani - aktora i opiekuna artystycznego grupy, stworzyła wyjątkowy spektakl w formie filmowej „Mickiewicz” w czasie pandemii A.D.2020. 
Premiera przedstawienia w poniedziałek (27.07) o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki. Tuż przed pokazem, przy kawie, herbacie i domowym cieście, będzie można porozmawiać z reżyserem i aktorami.
Więcej informacji „Pan Tadeusz” w interpretacji Korycińskiej Grupy Teatralnej 


Suwalski Ośrodek Kultury (SOK) zaprasza na otwarte wakacyjne zajęcia artystyczne
W programie lipcowych spotkań znalazły się między innymi spacery po Suwałkach, fotografowanie ciekawych miejsc oraz warsztaty plastyczne i rękodzielnicze. Niedługo poznamy również program na sierpień. Wakacyjne zajęcia będą organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ze względu na obowiązujące ograniczenia, miejsca na zajęciach należy wcześniej rezerwować.
Więcej informacji: Wakacyjne zajęcia artystyczne 


Wakacje na sportowo w Szelmencie
Nauka pływania na wakebordzie i nartach wodnych, zabawy i gry zespołowe – Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) Szelment zaprasza młodych poszukiwaczy przygód i wodnych atrakcji na półkolonie letnie.
Więcej informacji Wake Camp - Półkolonie WOSiR Szelment 


Po Suwałkach z przewodnikiem
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Suwałkach im. Jerzego Klimko zaprasza na tematyczne spacery po miejskich trasach turystycznych z przewodnikiem. To okazja na dotarcie do atrakcyjnych miejsc, posłuchania opowieści o historii miasta, suwalskich zabytkach, lokalnej tradycji.
Więcej informacji Po Suwałkach z przewodnikiem 


Teatr Dramatyczny zaprasza już w sierpniu
„Kogut w rosole” i „Mayday” – dwie znakomite komedie wracają na scenę Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Będzie można zobaczyć jeszcze w sierpniu. A we wrześniu długo oczekiwana premiera ”Pensjonatu Pana Bielańskiego”. W poniedziałek, 20 lipca, uruchomiono sprzedaż biletów na spektakle.
Więcej informacji Czas do Teatru! Dramatyczny powraca wcześniej

 

Piąty Domowy Salon Ambientu - zaprasza Up to Date Festiwal
Domowy Salon Ambientu to jedyny taki salon, gdzie nie obowiązuje limit miejsc, bowiem uczestnicy wygodnie rozłożą się na dywanach i poduszkach w swoich domach, przy akompaniamencie muzyki ambientalnej i innej znanej z Salonów Ambientu. Kolejny, piaty Domowy Salon Ambientu odbędzie sie już w najbliższą niedzielę (26.07) w godzinach 20:00-22:00 – transmisja live na YouTube. Zagra Grzegorz Bojanek.
Więcej informacji: Piąty Domowy Salon Ambientu

 

oprac. Aneta Kursa

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook