Dodana: 7 lipiec 2021 08:41

Zmodyfikowana: 8 lipiec 2021 10:50

Zajęcia interaktywne w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Strzelanie z łuku, krokiet, wolant, nauka tworzenia portretów, a także garść informacji o tradycji oświetlania i dekorowania otoczenia lampionami. W okresie wakacyjnym Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia interaktywne.

Pałac odbijający się w rzece.

Dawne gry i zabawy towarzyszące

Krokiet, wolant, ślepa babka, strzelanie z łuku, bańki mydlane, gąska i inne gry planszowe – to atrakcje przygotowane przez Muzeum w ramach pierwszych warsztatów. Dodatkowo uczestnicy nauczą się tworzyć portrety techniką konturową (shilouette). Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 7-15 lat.

Iluminacje i lampiony

Podczas tych spotkań uczestnicy wysłuchają opowieści o powstaniu i tradycji oświetlania i dekorowania otoczenia lampionami. Ukoronowaniem spotkania będzie wykonanie własnego, niepowtarzalnego lampionu. Zajęcia dla dzieci w wieku: 10–15 lat

Cztery pory roku w choroszczańskim parku

Niezbędnym rekwizytem tych spotkań wśród zieleni parku w Choroszczy będzie zeszyt-przewodnik, zawierający informacje o roślinach i zwierzętach oraz zmianach, jakie zachodzą w przyrodzie w ciągu roku. Uczestniczyć w nich mogą dzieci w wieku 7–10 lat.

Rzeka, w której pływają kaczki. Po bokach trawa.

Wszystkie zajęcia odbywają się na wolnym powietrzu. Maksymalnie może w nich wziąć udział 30 osób. Koszt to 7 zł. Chęć udziału należy zgłosić minimum tydzień przed zajęciami pod nr tel.: 509 336 795.

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy jest oddziałem Muzeum Podlaskiego, instytucji podlegającej samorządowi województwa.

źródło: Muzeum Podlaskie
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook