Muzeum Podlaskie

 • Wernisaż wystawy ,,Kafle supraskie”

  Ilustracja do artykułu 1 Kafel Bełty.jpg
  2021-06-16 11:40:00

  Już w piątek (18.06) w Nowej Bibliotece Publicznej w Supraślu odbędzie się wernisaż wystawy ,,Kafle supraskie”. Zostaną tam zaprezentowane zabytki pochodzące z badań archeologicznych, poszukiwań i przypadkowych znalezisk podczas prac terenowych prowadzonych na terenie monasteru pod wezwaniem Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu i w jego okolicach.

 • „Uniwersalna wymowa i skromna forma” - wiemy, jak będzie wyglądało Muzeum Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach

  Ilustracja do artykułu Muzeum Popiełuszki (6 of 27).jpg
  2021-06-13 08:41:12

  Prosta forma przypominająca przydrożną kapliczkę, przestrzeń do budowania duchowej wspólnoty – tak m.in. mówił o projekcie jego autor Mirosław Nizio. Wizualizacja budynku Muzeum Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki została zaprezentowana w piątek (11.06) w białostockim Ratuszu w obecności m.in. przedstawicieli Fundacji im. ks. Jerzego Popiełuszki „Dobro” i marszałka Artura Kosickiego.

 • Otwarcie wystawy Fortece na bagnach. Najstarsze założenia obronne północnego Podlasia

  Plakat do wydarzenia FORTECE NA BAGNACH
  2021-06-10 10:29:13

  Wernisaż wystawy odbędzie się 18 czerwca o godz. 17 w białostockim Ratuszu, Rynek Kościuszki 10. Na ekspozycji archeolodzy z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprezentują wyniki dotychczasowych badań nad najstarszymi strukturami obronnymi Podlasia z później epoki brązu.

 • Twórczy weekend w Muzeum Podlaskim

  Ratusz w Białymstoku.
  2021-06-07 15:53:33

  Twórczy weekend w muzeum to nowy cykl warsztatów skierowany do rodzin z dziećmi. To oferta dla tych, którzy chcą odkrywać niezwykły świat sztuki, lubią wyzwania i kreatywne sposoby na wspólne spędzanie wolnego czasu. Najbliższy weekend dla rodzin z dziećmi zapowiada się interesująco.

 • Rekonstrukcje ubiorów dziecięcych od XVII do XIX wieku

  Dziecięcy ubiór z okresu XVIII wieku.
  2021-06-06 00:13:14

  Jedwabne wamsy, aksamitne szustokory, żupany, sukieneczki na rogówce, krynolinie, tiurniurze, czepeczki, buciki... to wszystko będzie można zobaczyć już od 4 czerwca 2021 r. na niezwykłej wystawie rekonstrukcji ubiorów dziecięcych w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Odwiedzający ekspozycję będą podziwiać wiernie odtworzone ubiory dziecięce, ilustrujące zmieniające się style, upodobania i tendencje modowe na przestrzeni trzech stuleci.

 • Białostocki Ratusz zaprasza najmłodszych na Galerię malarstwa dziecięcego

  Budynek białostockiego ratuszu
  2021-06-01 10:24:28

  W Dzień Dziecka, od godziny 11.00 do 14.00 białostocki Ratusz, przy pomocy najmłodszych, stworzy wielką galerię malarstwa dziecięcego. Każdy młody artysta będzie mógł wykonać swoje dzieło dowolną techniką i umieścić je w jednej z ram na galerii.

 • Twórczy weekend w Muzeum Podlaskim

  Białostocki Ratusz od frontu
  2021-05-27 06:24:30

  Muzeum Podlaskie zaprasza rodziny z dziećmi na nowy cykl warsztatów edukacyjnych. To oferta dla tych, którzy chcą odkrywać niezwykły świat sztuki. Warsztaty będą odbywać się w białostockim Ratuszu, w wybrane weekendy w miesiącu. Pierwsze już w tę sobotę (29.05) i niedzielę (30.05).

 • Poznaliśmy laureatów konkursu plastycznego „Moje Muzeum Obojga Narodów”

  Ilustracja do artykułu I nagroda - Daniel Oksztulski, Bielsk Podlaski.jpg
  2021-05-18 13:55:59

  Zdobywcą pierwszej nagrody został Daniel Oksztulski z Bielska Podlaskiego. Drugie miejsce otrzymała praca wspólna Anety, Hanny i Wojciecha Grochowskich z Podbiela. Czterem pracom przyznano miejsce trzecie, a pięć otrzymało wyróżnienia. Nagrody laureatom wręczała m.in. Agata Puchalska, dyrektor Biura Kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

 • Kolory podróży Aleksandra Szturmana w bielskim muzeum

  Motyw tatrzański namalowany farbami olejowym i na płótnie.
  2021-05-14 15:21:51

  Podróże Aleksandra Szturmana do najciekawszych miejsc Europy są tematem przewodnim najnowszej wystawy w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. Wernisaż ekspozycji odbędzie się 28 maja br. Wydarzeniu patronują Wrota Podlasia.

 • Muzeum Podlaskie w Białymstoku ma nowe logo

  W sali po lewej stronie siedzą trzy osoby za stołem. Z prawej widoczny jest baner z logotypem
  2021-05-14 13:26:47

  Nowoczesna forma i kolorystyka nawiązująca do tradycji naszego regionu. Geometryczne kształty mają barwy szafirową i karmazynową – to kolory województwa podlaskiego z czasów przedrozbiorowych. W czwartek (13.05) Waldemar Wilczewski, dyrektor Muzeum Podlaskiego i Ewa Zalewska, kierownik Muzeum Ikon w Supraślu (oddz. Muzeum Podlaskiego) zaprezentowali nowy znak graficzny. W spotkaniu wziął udział również Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook