Dodana: 6 lipiec 2021 15:32

Zmodyfikowana: 8 lipiec 2021 10:50

Na tropach tykocińskich skarbów

Tykociński oddział Muzeum Podlaskiego w te wakacje zaprasza do tropienia skarbów. Chodzi zarówno o grę miejską, jak i spacery historyczno-przyrodnicze, w których trakcie pracownicy instytucji przybliżą perełki miasta i otaczającej je przyrody.

Budynek muzeum.

„Na tropach królewskiego skarbu” to gra miejska skierowana zarówno do dzieci i młodzieży, całych rodzin, jak i grup przyjaciół. W zabawie jednocześnie może uczestniczyć sześć, maksymalnie czteroosobowych, zespołów.

Tropem tykocińskich skarbów

Zabawa rozpoczyna się przy Wielkiej Synagodze w Tykocinie. Uczestnicy otrzymają karty i wyruszą w podróż, która poprowadzi ich do najcenniejszych zabytków i najciekawszych zakątków miasta. Na śmiałków czekają dwa dodatkowe zadania, po których rozwiązaniu otrzymają specjalne bonusy.

Chęć udziału w grze można zgłaszać za pośrednictwem e-maila: synagoga@muzeum.bialystok.pl, telefonicznie: 85 718 16 13, 509 336 597 oraz bezpośrednio w Muzeum w Tykocinie.

Polna droga. W oddali kościół.

Opowieści bulwarowe

Pod Wielką Synagogę warto także wybrać się w każdy wakacyjny czwartek. O godz. 11 będą się stąd rozpoczynały spacery historyczno-przyrodnicze. W trakcie godzinnej wędrówki ulicami Tykocina uczestnicy usłyszą gawędę o najcenniejszych zabytkach miasta i walorach przyrodniczych okolicy.

Udział w spacerze odbywać się będzie według cennika wstępu do Muzeum w Tykocinie. Po zakończonej przechadzce posiadacze biletów będą mogli zwiedzić również Wielką Synagogę.

Muzeum w Tykocinie jest oddziałem Muzeum Podlaskiego, instytucji podlegającej samorządowi województwa.


źródło: Muzeum Podlaskie
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook