Dodana: 13 maj 2019 15:40

Zmodyfikowana: 13 maj 2019 15:40

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Bauhaus (1919-2019) – Past – Present – Future

W tym roku przypada 100-letnia rocznica powstania w Niemczech szkoły projektowania i rzemiosł Bauhaus. W związku z tym wydarzeniem Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, wspólnie z Fundacją na Rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej organizuje międzynarodową konferencję poświęconą tej idei.

Ilustracja do artykułu LOGO-Bauhaus.jpg
Jubileusz powołania Bauhausu organizatorzy konferencji uznali za doskonałą okazję, aby dyskutować o dziedzictwie niemieckiej szkoły artystycznej. Wiadomo, że sposób budowania oraz myślenia o architekturze zapoczątkowany przez twórców Bauhausu wywarł ogromny wpływ na europejskich projektantów wzornictwa, wnętrz oraz architektów XX wieku. Konferencja ma pokazać, że jest to dziedzictwo wciąż żywe, a idee Bauhausu odnajdujemy we współczesnym myśleniu o budownictwie.
Konferencja Naukowa Bauhaus (1919-2019) – Past – Present – Future ma rangę międzynarodowego wydarzenia. Wezmą w niej udział członkowie Saksońskiej oraz Berlińskiej Akademii Sztuki, naukowcy i doktoranci z Rosji, Rumunii, Czech, Węgier, Łotwy, Ukrainy i Polski.
Ze względu na miejsce spotkania – Białystok – oraz grono uczestników organizatorzy pragną, aby to zebranie przedstawicieli świata nauki, technologii i architektury, było również okazją do rozmowy o wpływie, jaki Legendarna Szkoła wywarła i wywiera na twórców z krajów Europy Wschodniej. Tym bardziej, że – jak podkreślają – białostocka konferencja jest jedynym wydarzeniem tej rangi w Polsce, poświęconym rocznicy powstania Bauhausu.
Na czas konferencji  firma Pfleiderer, miesięcznik „Architektura & Biznes” oraz pozostali patroni wydarzenia będą mieli zaaranżowane stoiska w głównej hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Będzie więc można podczas imprezy porozmawiać o współczesnym designie, trendach wnętrzarskich, architekturze i budownictwie.
Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 maja br. na Wydziale Architektury Politechniki w Białymstoku. Sponsorami konferencji są mi.in.: Miasto Białystok, Pfleiderer, Miasto Supraśl, Unicell Polska.
www.100bauhaus.pb.edu.pl
mat.brandnews/org.
Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook