Dodana: 21 grudzień 2018 09:16

Zmodyfikowana: 21 grudzień 2018 09:16

Spotkanie opłatkowe w Podlaskim Forum Gospodarczym

Podlaskie Forum Gospodarcze to inicjatywa konsolidująca organizacje zrzeszające przedsiębiorców z terenu województwa Podlaskiego. W czwartek, 20 grudnia przedsiębiorcy, samorządowcy, posłanki i posłowie na Sejm RP spotkali się w auli Pałacu Branickich na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

Ilustracja do artykułu Glowne podlaskie forum gospodarcze spotkanie opłatkowe 22.JPG

– W imieniu własnym i Zarządu Województwa Podlaskiego chciałbym Państwa zaprosić do współpracy na rzecz rozwoju naszego województwa, bo bez przedsiębiorców tego rozwoju nie będzie – mówił w czwartek Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego. - Mogę was zapewnić, że zarówno moje drzwi jak i drzwi moich zastępców będą otwarte dla Was niezależnie od poglądów politycznych. Jestem zresztą tu też po trochę gospodarzem, bo od trzech lat jestem członkiem Podlaskiego Klubu Biznesu, a więc pośrednio Podlaskiego Forum Gospodarczego. Rozumiem więc wasze problemy i jeszcze raz zachęcam do ścisłej współpracy.

Życzenia wesołych świąt i pomyślności w Nowym Roku w czasie uroczystości złożyli także Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski oraz Wojciech Strzałkowski.

Witold Karczewski prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku podziękował w swoim przemówieniu poprzedniemu zarządowi, ale zaczął od mijającej w tym roku 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

– Może nie zawsze doceniamy naszą wolność, a powinniśmy za to być wdzięczni. Chciałbym podziękować poprzedniemu zarządowi województwa za współpracę w czasie poprzedniej kadencji. Chciałbym też oficjalnie pogratulować, życzyć sukcesów i zadeklarować swoją gotowość do współpracy z Marszałkiem Arturem Kosickim i nowowybranymi Członkami Zarządu Województwa Podlaskiego.  I myślę, że ta współpraca będzie odbywała się na partnerskich zasadach – podkreślił Witold Karczewski.

(mk)                                             

facebook