Dodana: 16 marzec 2019 11:20

Zmodyfikowana: 16 marzec 2019 11:20

„Motyle dzienne i nocne” w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym

Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze zaprasza starszych i młodszych miłośników przyrody na spotkanie z Izabelą Dziekańską, autorką książki dla dzieci pt. „Motyle dzienne i nocne”. Odbędzie się ono 23 marca 2019 r. (sobota) o godz. 12.00.

Ilustracja do artykułu beznazwy.png

Izabela Dziekańska jest doktorantką w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Motylami fascynuje się od dzieciństwa. W swojej książce – pełnej pięknych, realistycznych, własnoręcznie wykonanych ilustracji - zabiera młodych czytelników w podróż do niezwykle ciekawego i barwnego świata motyli.

 

Podczas spotkania w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym będzie można posłuchać niezwykłych opowieści o motylach i ćmach, jak również je obejrzeć. Ponadto mali goście będą mieli okazję do podziwiania motylich skrzydeł pod mikroskopem i wypróbowania profesjonalnej siatki na motyle. Izabela Dziekańska opowie też o tym, jak powstawały ilustracje do książki. Chętni mogą liczyć na autograf autorki z małą niespodzianką.

 

Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze mieści się w kampusie UwB przy ul. Ciołkowskiego (wejście od strony ul. Ciołkowskiego). Wstęp do UCP jest bezpłatny.

 

 

źródło:rzecznik UwB

facebook