Dodana: 2 marzec 2015 12:50

Zmodyfikowana: 2 marzec 2015 12:50

Z Syrii i Kirgistanu do Polski nielegalnie

W miniony weekend funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali w Augustowie 2 osoby za przekroczenie granicy naszego państwa wbrew przepisom.

Ilustracja do artykułu DSC_1951male.JPG

W sobotę (27.02.2015 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie  przystąpili do kontroli Mercedesa ML na słowackich numerach. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. Jeden z nich do kontroli przedstawił słowacki dowód osobisty. Jednak wygląd osoby podającej dokument różnił się od osoby na fotografii. Dodatkowo po sprawdzeniu dokumentu w dostępnych bazach okazało się, że figuruje on jako utracony. Dopiero w trakcie prowadzenia dalszych czynności kierowca auta, obywatel Słowacji, przedstawił do kontroli swój i syryjski paszport pasażera. Obywatel Słowacji oświadczył, że obywatela Syrii, zabrał na Litwie i wspólnie przekroczyli granicę do Polski. Syryjczyk nie posiadał dokumentów uprawniających go do pobytu w naszym kraju. Komendant Placówki wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu. Obywatel Syrii został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.
Natomiast wczoraj (01.03.2015 r.) funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań zatrzymali w Augustowie mężczyznę, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. Obywatel Kirgistanu oświadczył, że do Europy przyleciał kilka miesięcy temu. Pracował na Litwie, gdzie utracił swoje dokumenty. W chwili obecnej zatrzymany obywatel Kirgistanu znajduje się w dyspozycji funkcjonariuszy Placówki SG w Augustowie. trwają czynności wyjaśniające.

Źródło: Rzecznik Prasowy
Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

facebook