Dodana: 1 luty 2018 09:25

Zmodyfikowana: 1 luty 2018 09:25

Załatwiaj sprawy przez Cyfrowy Urząd – www.cu.wrotapodlasia.pl (video)

Podania, wnioski, kopie dokumentów składaj przez Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia – serwis internetowy administracji publicznej województwa podlaskiego umożliwia załatwienie wielu urzędowych spraw bez wychodzenia z domu.

Ilustracja do artykułu student-849825_960_720.jpg

O to jak złożyć dokument za pośrednictwem Cyfrowego Urzędu Wrót Podlasia zapytaliśmy Bożeną Ignatowską, Głównego Specjalistę w Departamencie Społeczeństwa Informacyjnego UMWP Zapraszamy do obejrzenia krótkiego instruktażu

 

- Za pośrednictwem Cyfrowego Urzędu, który mieści się pod adresem www.cu.wrotapodlasia.pl  możemy załatwiać wiele spraw urzędowych – tłumaczy Bożena Ignatowska – Drogą internetową możemy przesłać m.in. wniosek o dowód osobisty, zgłosić jego uszkodzenie lub utratę, zawiadomić o zbyciu pojazdu, zwrócić się o udostępnienie dokumentów z rejestru cywilnego , a także złożyć podanie czy skargę…
Na stronie www.cu.wrotapodlasia.pl   znajdziemy też dane teleadresowe urzędów,  a co najważniejsze uzyskamy  informacje o usługach świadczonych drogą elektroniczną.
Warunkiem załatwiania spraw urzędowych przez Internet jest posiadanie Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Profil Zaufany można wyrobić bezpłatnie zakładając konto na stronie www.pz.gov.pl .
Ważne! Konto musimy potwierdzić w ciągu czternastu dni w jednym z wyznaczonych urzędów.
Punkty potwierdzania Profilu Zaufanego znajdują sie na stronie www.pz.gov.pl i  TUTAJ (po wejściu do bazy danych należy wybrać województwo lub miejscowowść, gdzie bedziemy potwierdzać pz.)


Posiadacze Profilu Zaufanego mogą załatwiać przez internet sprawy urzędowe w wielu instytucjach
- Możemy m.in. złożyć wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego  w NFZ, sprawdzić punkty karne, sprawdzić dane w ZUS-ie - mówi Bożena Ignatowska.
Usługi świadczone droga elektroniczną przez różne instytucja dostępne są miedzy innymi TUTAJ .

Czytaj też:

Złóż wniosek o dowód osobisty przez Internet – skorzystaj z Cyfrowego Urzędu Wrót Podlasia

Wygodny sposób na urzędowe sprawy w województwie podlaskim;

Sprzedajesz auto? Przekazujesz je komuś w darowiźnie? – zgłoś to urzędowi przez Internet;
 
Planujesz urlop na terytorium Unii Europejskiej – złóż wniosek o dowód osobisty dla siebie i dziecka za pomocą portalu Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia

video: Wojciech Oksztol
ak

fot.pixabay

              

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook