Region i Gospodarka

 • To jest czas kobiet. Kandydatki KO zgłaszają Białostocki Program In Vitro i pełnomocniczkę ds. kobiet

  Miniaturka artykułu
  2018-10-19 14:14:06

  Kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Białegostoku na niedzielnej, 14 października konferencji prasowej zgłosiły Białostocki Program In Vitro. Zaproponowały również powołanie pełnomocniczki ds. kobiet przy samorządzie miasta. Kandydatki wsparła swoją obecnością wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska.

 • Jak głosować, aby nasz głos był ważny? Co nowego w ordynacji wyborczej? Kto i gdzie może głosować?

  Miniaturka artykułu
  2018-10-19 13:47:16

  W niedzielę, 21 października odbędzie się pierwsza tura wyborów do samorządów. Będziemy wybierać wójtów gmin, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Po raz pierwszy głosować będziemy według nowej ordynacji wyborczej.

 • Nareszcie szerokiej drogi z Kleosina do Markowszczyzny

  Miniaturka artykułu
  2018-10-19 13:46:40

  Zarząd Województwa Podlaskiego, radni Sejmiku, przedstawiciele samorządów lokalnych, duchowieństwa, Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich i wykonawca Budimex uroczyście otworzyli dziś odcinek drogi z Kleosina do Markowszczyzny z obwodnicą Księżyna i Zalesian na moście rzeki Niewodniczanka. Budowa drogi trwała dwa lata.

 • IV Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych. Uwaga! Zmiana daty spotkania

  Miniaturka artykułu
  2018-10-19 12:47:37

  IV Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Wpływamy na zmiany – otwieramy się na świat”. Organizatorzy: Stowarzyszenie Szukamy Polski, Zarząd Województwa Podlaskiego i Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego serdecznie zapraszają na to spotkanie.

 • Suwałki. Dzięki porozumieniu miasta i jedenastu firm powstanie droga

  Miniaturka artykułu
  2018-10-19 11:07:46

  W ubiegłym roku jedenaście firm i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Bakałarzewskiej podpisało z Miastem Suwałki specjalne porozumienie na mocy, którego do ich firm zostanie wybudowana droga dojazdowa. Miasto Suwałki właśnie rozstrzygnęło przetarg na tę inwestycję. Drogę wybuduje suwalska firma DANBUD za kwotę blisko 890 tys. zł.

 • Suwałki. Ulica Leśna już przejezdna

  Miniaturka artykułu
  2018-10-18 12:12:10

  W środę, 17 października br. została oddana do użytkowania ulica Leśna w Suwałkach. To pierwszy z odcinków tzw. „Trasy Wschodniej”. Otwarcie drogi odbyło się poprzez symboliczne włączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Leśnej, a dokonali tego wicemarszałek województwa Anna Naszkiewicz, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, wiceprzewodniczący sejmiku Cezary Cieślukowski i przedstawiciel wykonawcy, prezes OPDM Olecko Tadeusz Niedźwiedzki. Tym samym ulica została oddana do użytkowania.

 • Innowacyjne maszyny Cynkometu na międzynarodowych targach

  Miniaturka artykułu
  2018-10-17 15:11:08

  Agroshow w Bednarach, Mela w Gulzow Pruzen (Niemcy) i NAK Szántóföldi Napok és Agrárgépshow w Mezőhegyes (Węgry) – to imprezy targowe, w których uczestniczył ostatnio Cynkomet z Czarnej Białostockiej. Firma kontynuuje ekspansję targową w związku z rozwojem innowacyjnej produkcji.

 • Darmowy opał w Choroszczy trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców

  Miniaturka artykułu
  2018-10-17 14:18:08

  Gmina Choroszcz w sezonie grzewczym 2018/2019, podobnie jak w latach ubiegłych, wspomaga swoich mieszkańców dostarczając im darmowy opał. Choć jesień obchodzi się z nami delikatnie, zimne noce i poranki już odczuliśmy, a i przymrozki tuż-tuż. Aby ułatwić codzienne funkcjonowanie zimą, gmina Choroszcz dostarczy darmowy opał najbardziej potrzebującym mieszkańcom.

 • Ponad 3,5 mln zł dofinansowania z RPOWP na rozbudowę Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach

  Miniaturka artykułu
  2018-10-17 13:19:31

  Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał w środę, 17 października z Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Anną Naszkiewicz umowę na dofinansowanie rozbudowy Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach. Placówka zostanie dostosowana do nowoczesnych standardów kształcenia w zawodach: branży budowlanej, OZE i mechanicznej. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi ponad 3,5 mln zł.

 • Obradował Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-10-17 09:10:51

  W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego młodzież przywitał Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Wraz z Elizą Szadkowską – Pełnomocnik Zarządu Województwa Podlaskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi wręczył nominacje dziesięciu nowym członkom, którzy zostali przyjęci w skład Sejmiku po naborze uzupełniającym.

facebook