Region i Gospodarka

 • Podopieczni METANOI na obozie w Tatrach

  Miniaturka artykułu
  2018-08-19 19:35:31

  Terapia sześćset kilometrów od ośrodka. Podopieczni i wychowawcy METANOI, Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Caritas Archidiecezji Białostockiej, wyjechali na dziewięć dni w Tatry.

 • Rekonstrukcja Bitwy Białostockiej

  Miniaturka artykułu
  2018-08-19 09:50:05

  19 sierpnia br. (niedziela) w centrum Białegostoku zaprezentowana zostanie rekonstrukcja, nawiązująca do epizodów wydarzenia, które w historii zapisało się pod mianem „bitwy białostockiej”. Wydarzenie rozpocznie się o 12.30 na Placu NZS w Białymstoku.

 • Święto Przemieniania Pańskiego na Grabarce

  Miniaturka artykułu
  2018-08-19 09:45:56

  To jedno z najważniejszych świąt w prawosławnym kalendarzu liturgicznym - 19 sierpnia na Górze Grabarce spotkali się prawosławni pielgrzymi z różnych stron Polski i świata. Dwudniowe obchody Przemienienia Pańskiego rozpoczęły się w sobotę wieczorem. Główne uroczystości odbyły się w niedzielę. W tegorocznym święcie Przemienienia Pańskiego uczestniczył goszczący w Polsce zwierzchnik arcybiskup Waszyngtonu, metropolita Ameryki i Kanady - Tichon. Na główne uroczystości w niedzielę przybyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, m. in. posłowie Władysław Kosianiak-Kamysz, Robert Tyszkiewicz, Paweł Kukiz, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, wicemarszałek Maciej Żywno, członek Zarządu Województwa Stefan Krajewski, starosta powiatu siemiatyckiego Jan Zalewski, burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz oraz wojewoda podlaski Bogdan Paszkowski.

 • Inscenizacja walk o Nowogród

  Miniaturka artykułu
  2018-08-19 09:45:33

  Gmina Nowogród i Województwo Podlaskie zapraszają 19 sierpnia o godz. 17.30 na "Inscenizację walk o Nowogród". W tym roku widowisko odbędzie się przy Skansenie Kurpiowskim im. Adama Chętnika w Nowogrodzie.

 • Milena i Marcin ruszyli w rowerową podróż dookoła Europy

  Miniaturka artykułu
  2018-08-18 15:38:39

  Wielki start odbył się w sobotę, 18 sierpnia z białostockiego Rynku Kościuszki. Milenie i Marcinowi kibicowało na starcie kilkadziesiąt osób - rodzina, przyjaciele, znajomi i oczywiście rowerowi pasjonaci. Plan Mileny i Marcina to objechać rowerami kraje Unii Europejskiej. Podróż może potrwać nawet 18 miesięcy.

 • Wierni w drodze na św. Górę Grabarkę

  Miniaturka artykułu
  2018-08-17 20:20:13

  W najbliższy weekend, 18-19 sierpnia, prawosławni wierni z Białegostoku, regionu i innych części Polski, spotkają się na św. Górze Grabarce by wspólnie uczestniczyć w święcie Przemienienia Pańskiego. Uruchomiono specjalne pociągi.

 • Do zdobycia 28 stolic Unii Europejskiej. Milena i Marcin ruszają w trasę

  Miniaturka artykułu
  2018-08-17 09:44:09

  Prywatnie są parą narzeczonych, ale oprócz rodzinnych planów na przyszłość łączy ich wspólna pasja – miłość do wypraw rowerowych… Milena kocha podróże, Marcin rowery. Postanowili połączyć dwa w jedno i objechać rowerami kraje Unii Europejskiej. Taka wyprawa to nie lada wyzwanie. Przygotowania trwały ponad rok. Ale udało się - 18 sierpnia, w samo południe, z białostockiego Rynku Kościuszki Milena i Marcin wyruszą w podróż życia.

 • Białystok pamięta o dawnych mieszkańcach

  Miniaturka artykułu
  2018-08-17 08:46:01

  16 sierpnia pod Pomnikiem Bohaterów Getta na placu im. Mordechaja Tenenbauma w Białymstoku odbyły się główne uroczystości upamiętniające 75. rocznicę Powstania w Getcie Białostockim i likwidacji getta. Wcześniej włodarze miasta i regionu, samorządowcy, mieszkańcy, a także goście z Polski, Izraela i Stanów Zjednoczonych złożyli kwiaty pod Pomnikiem Wielkiej Synagogi i zapalili znicze w miejscu bramy wjazdowej do getta na rogu I. Malmeda i H. Białówny. Zarząd województwa podczas uroczystości reprezentował wicemarszałek Maciej Żywno.

 • Kilkuset pasjonatów jazdy na jednośladach wzięło udział w odbywającej się na trasie Drohiczyn Siemiatycze paradzie motocykli

  Miniaturka artykułu
  2018-08-16 10:10:23

  To wydarzenie odbywa się od kilku lat, a zostało zapoczątkowane z okazji 500-lecia województwa podlaskiego. Wtedy to pierwszy raz kilkuset pasjonatów przejechało z Drohiczyna do Siemiatycz. W tegorocznej paradzie wziął udział m.in. wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno.

 • Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-08-15 20:09:59

  Uroczyste nabożeństwa, apel przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, piknik rodzinny i transmisja widowiska „Wolność we krwi” – w Białymstoku trwają wojewódzkie obchody święta Wojska Polskiego. W oficjalnej części uroczystości udział wzięli m.in. główni organizatorzy wydarzenia - Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Dowódca Garnizonu Białystok płk Rafał Tadeusz Lis.

facebook