Dodana: 26 lipiec 2019 10:40

Zmodyfikowana: 26 lipiec 2019 10:40

„Słopiewnie” zapraszają do Waniewa -po raz kolejny usłyszymy tam dawne pieśni wykonane przez młodych artystów

Towarzystwo Muzyczne „Słopiewnie”, Wójt Gminy Sokoły oraz Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zapraszają na XIII Festiwal Muzyki Ludowej „Dawne Pieśni - Młode Głosy” - 2019, który odbędzie się w niedzielę 28 lipca 2019 r. w Waniewie nad Narwią, gm. Sokoły.

Trzy dziewczynki w ludowych strojach  .jpg

Festiwal Muzyki Ludowej „Dawne Pieśni - Młode Głosy” ma na celu przede wszystkim rozbudzenie twórczych zainteresowań młodego pokolenia regionalną tradycją muzyczną Podlasia, Mazowsza i Suwalszczyzny.

Na festiwalu wystąpią znane w kraju dziecięce i młodzieżowe zespoły muzyki ludowej oraz soliści – śpiewacy i instrumentaliści: „Szeszupiaki” z Rutki-Tartak, kapela ludowa w tradycyjnym składzie instrumentalnym „Kanka Franka” z Suwalszczyzny, solistka śpiewu tradycyjnego Małgorzata Makowska z Suwałk, Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu, zespół cymbalistów Lilia z Ełku oraz zespół śpiewaczy z towarzyszeniem instrumentalnym „Siódemki” z Sokół.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godz.14:00, w niedzielę 28 lipca w trakcie festynu „Waniewo-Odpust–Natura”, który tradycyjnie jest organizowany w Waniewie w dniu parafialnego święta odpustu na św. Annę.

 

mat.org.
oprac.ak

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook