Dodana: 13 marzec 2018 08:42

Zmodyfikowana: 13 marzec 2018 08:42

PATRONAT. XIV Podlaski Rajd Ratownictwa Medycznego

Codziennie ratują zdrowie, walczą o życie ludzkie - ratownicy medyczni. I to dla nich organizowane są Otwarte Mistrzostwa Ziemi Podlaskiej w Ratownictwie Medycznym. XIV już Podlaski Rajd Ratownictwa Medycznego, odbędzie się w dniach 13-16 czerwca 2018 w Wólce Nadbużnej.

Ilustracja do artykułu logo_XIV RRM.jpg

Rajd jest imprezą mającą charakter zawodów w zakresie wiedzy merytorycznej jak i praktycznych ćwiczeń zespołów ratownictwa medycznego oraz służb współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Podlaski Rajd jest wydarzeniem o niezwykłym charakterze edukacyjnym, który pozwala służbom ratowniczym na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i w pozytywny sposób wpływa na integrację środowiska związanego z ratownictwem medycznym.

Rajd doskonale ukazuje z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzyć ratownicy medyczni w codziennej służbie, aby jakość ich pracy nabierała rozpędu i gwarantowała szybki powrót do zdrowia potrzebującym pomocy medycznej.

Priorytetem wydarzenia jest zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności niezbędnych w codziennej pracy ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek.

W cztery dni zgłoszone zespoły zmierzą się w konkurencjach dziennych i nocnych.  Będą to zarówno zadania medyczne, techniczne, jak i teoretyczne. Za każdą sędziowie - specjaliści z różnych dziedzin - będą przyznawali punkty.

facebook