Dodana: 13 luty 2019 08:57

Zmodyfikowana: 13 luty 2019 08:57

PATRONAT. 27. Karnawał Dance Fest - zmiany w programie w związku z żałobą narodową

Z uwagi, na ogłoszoną żałobę narodową w terminie Karnawału Dance Fest zmieniła się data warsztatów, eliminacji, a koncert galowy w Operze i Filharmonii Podlaskiej został odwołany.

Ilustracja do artykułu Karnawał Dance Fest 2019 zapowiedź (1).jpg

Program KDF po zmianach wygląda następująco:

16 lutego 2019 r. (sobota) - warsztaty godz. 17.00

17 lutego 2019 r. (niedziela) – zawody taneczne z wręczeniem nagród za 1, 2, 3 miejsce oraz 2 nagród Grad Prix, Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku, godz. 9.00-17.00, rejestracja zespołów od godziny 7.30

- Za utrudnienia przepraszamy i serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej rywalizacji w niedzielę 17 lutego 2019 r. Staraliśmy się znaleźć rozwiązanie, które umożliwi start w zawodach wszystkim zespołom, które zarezerwowały sobie najbliższy weekend na nasze wydarzenie. – wyjaśniają organizatorzy. - Serdecznie zapraszamy również wszystkich na warsztaty w sobotnim terminie.

Z uwagi na to, że nie ma koncertu galowego organizatorzy zwracają pieniądze za bilety na koncert i dwudniowe karnety.

***

Organizatorem Karnawał Dance Fest, czyli największych w północno-wschodniej Polsce zawodów tanecznych jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

Uczestnicy Karnawału to osoby zróżnicowane zarówno pod względem wieku, jak i umiejętności – to dzieci, młodzież i dorośli, debiutanci i doświadczeni artyści. Łączy ich jedno: miłość do tańca, co doskonale widać na imprezie.

Do tegorocznej edycji zawodów zgłosiło się ponad 80 zespołów, to 900 tancerzy. Liczby te robią wrażenie i pokazują, jak wielką rangą cieszą się te zawody wśród miłośników tańca. W zawodach wezmą udział  m.in. grupy taneczne z Ełku, Augustowa, Ostrowi Mazowieckiej, Czarnej Białostockiej, Olsztyna, Lidzbarku Warmińskiego i oczywiście z Białegostoku. Tancerze będą rywalizować w takich kategoriach, jak street dance, taniec sceniczny, formacje debiutujące, dziecięce i dla dorosłych.

- Taniec jest szczególnie dla Białegostoku, ale i dla naszego województwa mocną wizytówką. Możemy być dumni z tego, jak rozwija się ta dziedzina sztuki w naszym regionie. Cieszymy się, widząc ile osób z całej Polski zgłasza się rokrocznie na Karnawał Dance Fest. – powiedział dyrektor WOAK Cezary Mielko.

– Karnawał Dance Fest od lat rozpoczyna sezon dla tancerzy – przekonuje Ziemowit Bogusławski, białostocki tancerz i choreograf. –Oglądamy tu nowe choreografie, które potem przez cały rok prezentowane są na imprezach w całej Polsce.

Pierwszy dzień imprezy (16 lutego) to część edukacyjna skierowana nie tylko do zespołów zgłoszonych do konkursu, ale do wszystkich pasjonatów tańca. Warsztaty odbędą się w białostockich Spodkach. W tym roku młodzież będzie szkolić się pod okiem Anny Tomczak (finalistki „You Can Dance”, specjalizującej się w hip-hopie i tańcu nowoczesnym), Magdaleny Brzozowskiej (choreografa i instruktora tańca), Grzegorza Kuciaka (choreografa, instruktora, tancerza, założyciela Point Dance Studio) oraz Dariusza Bujnowskiego (tancerza, choreografa, instruktora).

Drugi dzień (17 lutego) to eliminacje w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rolniczych, które wyłonią laureatów I, II i III miejsc. 

– Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy, oprócz nagrody Grand Prix dla najlepszego zespołu przyznamy również Grand Prix w kategorii Debiuty, w której rywalizują zespoły tańczące krócej niż dwa lata – wyjaśnia Marta Molska, koordynator KDF-u. Pula nagród w tym roku wynosi w sumie 20 tys. zł, główna nagroda Grand Prix zawodów to 2 tys. zł.

 Tegorocznej edycji imprezy towarzyszyć też będzie wystawa zdjęć przygotowana przez fotografów działającej przy WOAK-u Spółdzielni Fotograficznej. Tematem przewodnim jest oczywiście taniec.

 Impreza odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego.

Patronat medialny: Wrota Podlasia

Niezbędne informacje na stronie zawodów: www.karnawaldf.pl

 ał

facebook