Dodana: 15 lipiec 2019 13:15

Zmodyfikowana: 15 lipiec 2019 13:36

Dwa dni koncertów, zabawy i smacznego jedzenia – za nami Dni Grajewa 2019!

Pierwszy festiwal food-trucków, koncerty, atrakcje dla najmłodszych, liczne konkursy i charytatywna zbiórka – miniony weekend w Grajewie upłynął pod znakiem zabawy - świętowano tam dni miasta. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Grajewo i Grajewskie Centrum Kultury.

Koncert podczas Dni Grajewa 2019 (11).jpg

W tym roku impreza oprócz muzycznych atrakcji dostarczyła również doznań smakowych. W ramach wydarzenia odbył się pierwszy w Grajewie Festiwal Smaków Food Truck’ów.

Tereny przy klubie Hades podczas Dni Grajewa podzielone były na strefy tematyczne: strefa Festiwalu Smaków Food Truck’ów i różnorodnych stoisk, strefa ogrodu piwnego, strefa relaksu i zabaw dla dzieci oraz oczywiście strefa koncertowa. W każdej z wymienionych części czekało na obecnych mnóstwo atrakcji.

Podczas imprezy prowadzona była zbiórka charytatywna na rzecz grajewianki – pani Moniki, matki, żony i dla wielu przyjaciółki, która zmaga się w nierównej walce z nowotworem. Nadzieję przynosi kuracja w Niemczech, jednak jest ona bardzo kosztowna. Zbiórka jest nadal prowadzona drogą internetową pod linkiem: https://zrzutka.pl/y39w4u . W tym miejscu dziękujemy wolontariuszom biorącym udział w tej szczytnej akcji podczas Dni Grajewa 2019.

Pierwszego dnia ( 13.07.)na scenie wystąpili m.in. białostocki MEGABand, grajewianka – Nikola Lipska z zespołem,  Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Cafe.
Wieczór zamknął występ dwóch DJ’ów – Kalwi&Remi. Natomiast w niedzielę ( 14.07.) gorące rozpoczęcie zabawy zapewnił Łukaszewski &  GRAND Piano. Gorące rytmy flamenco i rocka zdecydowanie podniosły temperaturę w Grajewie. Nie zabrakło także krótkiego kursu tańca . Następnie na scenie pojawiły się trzy wokalistki, czyli zespół Singin’ Birds z muzyką z pogranicza soulu i jazzu. Drugi dzień zamknął występ grupy The Postman – zespołu grającego covery grupy The Beatles. Usłyszeliśmy największe hity kultowego zespołu lat 60-tych w doskonałej aranżacji.

 

Podczas wydarzenie Grajewskie Centrum Kultury ruszyło z nowymi konkursami. Szczegóły można znaleźć TUTAJ – Link do strony  

Organizacja Dni Grajewa 2019 była współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

 

mat.org.(oprac.ak)
fot. GCK

 

facebook