Dodana: 15 czerwiec 2021 09:03

Zmodyfikowana: 5 lipiec 2021 14:14

Woda dla Jedwabnego - otwarcie hydrofornii po modernizacji

Zmodernizowana hydrofornia w Jedwabnem została otwarta w poniedziałek (14.06) w Jedwabnem. Do końca roku ma powstać w gminie 25 kilometrów nowych wodociągów. Dla wicemarszałka Marka Olbrysia, który wziął udział w otwarciu inwestycji, to przykład skuteczności samorządu. Dla burmistrza Adama Niebrzydowskiego - prawdziwy skok cywilizacyjny.

Wicemarszałek Marek Olbryś podczas otwarcia hydroforni

- Cieszę się, że jako samorząd województwa możemy pomóc gminie, która tak dobrze potrafi aplikować o środki unijne na realizację najważniejszych potrzeb mieszkańców. Jedwabne to wzorcowy przykład nie tylko w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, ale też aktywności w projektach społecznych, edukacyjnych czy kulturalnych - podkreślał wicemarszałek Marek Olbryś.

Hydrofornia za 1,2 miliona zł. (fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich) to jeden z elementów odrabiania zaległości w zaopatrzeniu mieszkańców. Burmistrz Adam Niebrzydowski nie ukrywa, że do tej pory gmina była jedną z najgorszych w województwie jeśli chodzi o infrastrukturę wodociągową: 34 kilometry wodociągu, niespełna 50 procent mieszkańców korzystających z tego udogodnienia.

- Do końca roku powinniśmy mieć kolejnych 25 kilometrów wodociągów, które pozwolą zaopatrzyć w wodę 14 miejscowości, czyli około 1500 mieszkańców. Realizujemy to głównie dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych, Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 5 milionów. Pozostanie nam wtedy jeszcze doprowadzenie wodociągów do pięciu miejscowości .To prawdziwy skok cywilizacyjny - przekonywał Adam Niebrzydowski.

W uroczystości otwarcia hydroforni wzięli udział m. in. wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, poseł Kazimierz Gwiazdowski, wicewojewoda Tomasz Madras, wicestarosta powiatu łomżyńskiego Maria Dziekońska, samorządowcy.   

 

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Aneta Kursa     

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook