Dodana: 13 wrzesień 2018 14:26

Zmodyfikowana: 13 wrzesień 2018 14:26

Łomża. Otwarcie ulicy Poligonowej

Świeżo wyremontowana ulica służyć przede wszystkim przedsiębiorcom posiadającym tam firmy i magazyny oraz zwiększyć dostęp do terenów inwestycyjnych. Inwestycja kosztowała prawie 5 mln zł, z czego 85 procent zostało sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W środę, 12 września symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in. Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, i wiceprzewodniczący sejmiku województwa radny Marek Olbryś.

Ilustracja do artykułu Otwarcie Poligonowej (3).JPG

- Wszystkie te inwestycje, które są wykonywane przy wsparciu środkami unijnymi, w miastach, ale i w całym regionie, są czynione z myślą o mieszkańcach i służą poprawie ich bezpieczeństwa  – mówił Stefan Krajewski Natomiast radny Marek Olbryś podkreślił, że nowa droga przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacji, bo jak określił „przez ostatnie lata często trzeba było ją łatać i cerować”.

- Otwieramy kolejną ulicę, która została rozbudowana przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach, którzy mają zlokalizowane tutaj swoje firmy. Chcieliśmy też zwiększyć dostęp do położonych nieopodal terenów inwestycyjnych. Teraz ten dojazd będzie na pewno łatwiejszy – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Rozbudowa ulicy Poligonowej rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Powstała tam nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego. Wykonano chodniki i wjazdy z kostki polbrukowej, ciągi pieszo-rowerowe oraz parkingi. Łącznie utworzono 175 miejsc postojowych. Zaadaptowany został ponadto istniejący parking dla samochodów osobowych na 24 miejsca postojowe. Zbudowano ponadto kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne oraz przebudowano sieć energetyczną i telekomunikacyjną. Nowa ulica ma długość ok. 930 m, w ramach zadania powstał również sięgacz o długości 123,67 m.

Prace przy rozbudowie Poligonowej wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej kosztowały prawie 5 mln zł. 85 procent środków miasto pozyskało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV. Poprawa dostępności transportowej  Działanie 4.1 Mobilność regionalna Poddziałanie 4.1.1 Mobilność regionalna. Prace wykonało Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w nowej technologii. I jak mówił prezes zarządu spółki Wojciech Olechwierowicz jest to pierwsza w Łomży i jedna z pierwszych w regionie nawierzchnia SMA wykonana na bazie asfaltu modyfikowanego gumą.

źródło: UM Łomża
foto: UM Łomża

oprac.ak

facebook