Dodana: 29 lipiec 2020 08:54

Zmodyfikowana: 29 lipiec 2020 13:01

Bieg Powstania Warszawskiego w Grajewie

W Grajewie w dniu 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w sobotę (01.08) mieszkańcy miasta uczczą pamięć o tamtych trudnych w dziejach Polski wydarzeniach. Po raz piąty w tym mieście odbędzie się Bieg Powstania Warszawskiego pod hasłem "Pamiętamy o Powstaniu" na symbolicznym dystansie 1944 m. Liczba nawiązuje do roku wybuchu powstania.

Ilustracja do artykułu PW.jpg

Organizatorami cyklicznego wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, Grajewskie Centrum Kultury, Grajewska Izba Historyczna, władze miejskie oraz KS Maratonka Grajewo. Impreza ma charakter koleżeński, a pomysł na inicjatywę został zaczerpnięty z warszawskiego Biegu Powstania Warszawskiego. Podczas biegu nie będzie mierzony czas, nikt nie odnotuje nazwisk pierwszych na symbolicznej mecie. Liczy się tylko udział i pamięć o bohaterach tamtych wydarzeń. W trakcie biegu uczestnikom towarzyszyć będą powstańcze pieśni. Organizatorzy zachęcają, aby na strojach sportowych mieć symbole powstańcze lub biało -czerwone opaski czy kokardy.

Bieg rozpocznie się około godziny 18, a trasa będzie przebiegać na terenie boiska, ścieżki biegowej i przy budynku Klubu Hades. Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność.

Wcześniej o godz. 17 pod Pomnikiem Niepodległości przed Urzędem Miasta Grajewa nastąpi złożenie wieńców i wiązanek kwiatów.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia w godzinach 17.30 – 18.30 na terenie Klubu Hades.

 

źródło: maratonka.pl

oprac. Cezary Rutkowski

fot.:  Instytut Pamięci Narodowej

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook