Dodana: 17 grudzień 2019 13:52

Zmodyfikowana: 17 grudzień 2019 13:58

Konkurs dla przedsiębiorców wydłużony

Przedsiębiorcy – w konkursie na dofinansowanie inwestycji w firmach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – mogą składać wnioski do 31 stycznia 2020 roku. Dziś, 17 grudnia, Zarząd Województwa przedłużył czas trwania tego konkursu.

Ilustracja do artykułu office-4194326_1920.jpg

To ostatni nabór w ramach tego programu regionalnego, w którym firmy produkcyjne mogą otrzymać dotacje na inwestycje: rozbudowę firmy czy nowe maszyny.

Został przedłużony w związku z prośbami od potencjalnych wnioskodawców, skierowanymi  do Urzędu Marszałkowskiego. Projekty inwestycyjne są czasochłonne, wymagają uzyskania odpowiednich decyzji różnego rodzaju organów, zebrania dokumentów, a okres świąteczno-noworoczny powoduje pewne opóźnienia. Pierwotny termin zakończenia konkursu wyznaczono na 30 grudnia 2019 roku. Zarząd Województwa przychylił się do prośby przedsiębiorców. I wydłużył termin do 31 stycznia 2020 roku. Pozwoli to na złożenie kompletnych i w pełni przygotowanych projektów.

Przypominamy, że konkurs w ramach  działania 1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach) skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Na dofinansowanie mogą liczyć projekty dotyczące wdrażania innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych wyłącznie w sektorze produkcyjnym, w tym np.:

  • rozbudowa przedsiębiorstwa prowadząca do wprowadzenia na rynek nowych produktów,
  • dokonanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego, które spowodują wprowadzenie na rynek nowych lub ulepszonych produktów,
  • inwestycje w nowoczesne maszyny i sprzęt produkcyjny.

Budżet konkursu to 40 mln zł.

Więcej o konkursie na stronie: www.rpo.wrotapodlasia.pl (zakładka: skorzystaj z programu -> zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków)

blm
fot.pixabay

facebook