Dodana: 14 sierpień 2019 13:54

Zmodyfikowana: 14 sierpień 2019 14:02

Czeki z dotacjami dla jednostek OSP z powiatu białostockiego przekazane

Kolejne symboliczne czeki z dotacjami dla podlaskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej wręczył w środę (14 sierpnia br.) w Tykocinie marszałek Artur Kosicki. Tym razem dofinansowanie o łącznej wartości blisko 209 tys. zł otrzymali strażacy z powiatu białostockiego.

Ilustracja do artykułu Wręczenie czeków dla jednostek OSP z powiatu białostockiego (36 of 43).JPG

Kwota ta jest częścią rekordowej puli 2 mln zł, które Zarząd Województwa Podlaskiego przeznaczył w tym roku na wsparcie podlaskich strażaków.

– Na początku kadencji obiecaliśmy, że będziemy dbali o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Słowa dotrzymujemy – mówił podczas uroczystości przekazania czeków Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Marszałek zaznaczył, że choć dotacje przekazane w tym roku dla strażaków na umundurowanie i zakup sprzętu to kwota rekordowo duża w historii sejmiku województwa, to nie są to jeszcze pieniądze optymalne. W związku z tym obiecał, że w przyszłym roku wsparcie Samorządu Województwa Podlaskiego dla strażaków z regionu będzie jeszcze większe.

– Wam się ta pomoc po prostu należy. Jesteście pierwsi na miejscu zdarzenia, dziękuję wam za to poświęcenie – kierował swoje słowa do zgromadzonych strażaków marszałek.

Artur Kosicki dodał, że wsparciem samorządu województwa zostanie objęta także podlaska policja. Podziękował też obecnym na uroczystości parlamentarzystom: senatorowi Janowi Dobrzyńskiemu i posłowi Kazimierzowi Gwiazdowskiemu, radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego: Aleksandrze Szczudło, Sebastianowi Łukaszewiczowi i Pawłowi Wnukowskiemu oraz Markowi Malinowskiemu i całemu zarządowi za to, że wspólnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców województwa podlaskiego, wśród których, jak zaznaczył, strażacy cieszą się szczególnym zaufaniem.

– Bez nich tego wsparcia by nie było – podkreślił marszałek Kosicki.

Wśród zadowolonych beneficjentów był gospodarz spotkania – burmistrz Tykocina Mariusz Dudziński. – Jako beneficjent dofinansowania, a jednocześnie „młody” samorządowiec, bo funkcję burmistrza pełnię zaledwie od listopada ubiegłego roku, dziękuję za zauważenie i pomoc – powiedział. – Jesteśmy gminą, która ma najwięcej, bo dwanaście jednostek OSP w powiecie. Więc naprawdę mam na co te pieniądze wydawać.

Burmistrz zaznaczył, że otrzymana dotacja zostanie wydana „z głową i korzyścią dla druhów”.

– W tym konkretnym przypadku pieniądze pozwolą na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Jeżewie Starym – dodał Mariusz Dudziński.

 

Gminy z powiatu białostockiego, których jednostki OSP otrzymały dofinansowanie:

  1. Gmina Dobrzyniewo Duże - 28 950 zł
  2. Gmina Łapy - 30 000 zł
  3. Gmina Tykocin –35 000 zł
  4. Gmina Suraż – 20 000 zł
  5. Gmina Supraśl - 30 000 zł
  6. Gmina Czarna Białostocka - 20 000 zł
  7. Gmina Choroszcz - 5 000 zł
  8. Gmina Turośń Kościelna - 35 000 zł
  9. Gmina Juchnowiec Kościelny - 5 000 zł

 

ms/red. is

facebook